“Kubachy” zachraňovali česť podtatranských kolektívov

Štrba vonku v slabom zápase remizovala.

Vonku s bodom. Štrba remizovala v Gaboltove (1:1).Vonku s bodom. Štrba remizovala v Gaboltove (1:1). (Zdroj: riso)

Plavnica - Š. Dravce 0:1 (0:0)

Domáci začali s ofenzívnym náporom a už v 2. minúte ich mohol dostať do vedenia Ilčišák, ale svoj samostatný prienik nedokázal zužitkovať. Postupom času sa hostitelia ešte viac zahryzli do svojho súpera a neustále zatápali hosťujúcej obrane. V 25. minúte sa vo vyloženej šanci v pokutovom území ocitol Jendruš, ktorého jeden z hráčov hostí zastavil nedovoleným spôsobom, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Pred odchodom do šatní sa v ďalšej výhodnej príležitosti ocitol Varga, no vo finálnej fáze sa nedokázal presadiť. Po zmene strán sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale boli to znova domáci, ktorí si vytvorili sľubné príležitosti na strelenie vedúceho gólu, ktoré však nepremenili. Gól na kopačke mal po hodine hry najmä Ilčišák, ktorý z bezprostrednej blízkosti trafil iba hosťujúceho brankára. V 70. minúte sa dostal pred gólmana hostí M. Rindoš, no ani jemu nebolo súdené rozvlniť sieť. V 85. minúte sa Dravčanom nečakane podarilo vyťažiť z minima maximum, keď po prísne nariadenom priamom kope sa prudká strela jedného z hráčov odrazila k M. Haborákovi, ktorý prekonal Ščerbáka. Plavničania sa aj napriek nepriaznivému stavu v samom závere nevzdali a všetky svoje sily, v snahe získať aspoň bod, vrhli do ofenzívy. V 87. minúte sa ocitol v jedinečnej príležitosti Ján Pavlišin, no v rozhodujúcom okamihu zlyhal. Vzhľadom na vývoj stretnutia je prehra domácich nezaslúžená.
Gól: 85. M. Haborák. Pred 200 divákmi rozhodoval Novák, ŽK: Sovič, Ján Pavlišin - Kmec, Mišenko. PLAVNICA: Ščerbák - Sivuľka, Jozef Pavlišin, T. Figura, Ján Pavlišin - Varga, L. Figura, Sovič, Štupák - Ilčišák, Jendruš (40. M. Rindoš). (mdc)

Pušovce - Levoča 4:1 (4:1)

Domáci začali náporom a už v 3. minúte zaskočili favorizovaných Levočanov vedúcim gólom, keď Suslo potrestal hrubú chybu v defenzíve súpera. V 10. minúte sa mohlo začať akoby odznova, keď prudkú strelu Miňďaša gólman domácich vyrazil iba pred Kramarčíka, ktorého dorážka však skončila mimo brány. V 15. minúte znova doplatili hostia na laxný prístup, keď Stankovič zužitkoval nedôslednosť a ďalšiu hrubú chybu v zadných radoch. Neubehli ani tri minúty a otrasení Levočania inkasovali ďalší úder, keď po rohovom kope prekonal Liptáka Pavúk. V ďalších fázach hry sa domáci s vedením rozdielom triedy sčasti uspokojili, no hostia sa naďalej na dostrel ich brány dostávali len sporadicky. Až v 38. minúte sa im podarilo po rohovom kope Miňďaša a následnej umiestnenej hlavičke Brincka skorigovať výsledok. Po góle Levočania zvýšili aktivitu a pred odchodom do kabín mal dvakrát kontaktný gól na kopačke Jakubec, no v koncovke sa nepresadil. Ihneď nato sa však potvrdilo nedáš-dostaneš, keď v 45. minúte po závahaní obrany a gólmana Liptáka s prehľadom rozvlnil sieť T. Surgent. Po zmene strán hostitelia, vedomí si jasného náskoku, herne poľavili, no hosťom sa ich herný výpadok využiť nepodarilo. Hra sa odvíjala prevažne na polovici Pušovčanov, ale strelecká nemohúcnosť hostí sa pričinila o to, že na stave sa nič nezmenilo. S blížiacim sa záverom sa navyše na kopačky hostí vkradla nervozita, na čo doplatili aj vylúčením Brincka a niekoľkými zbytočnými žltými kartami. Hostia predvedeným výkonom sklamali a lepší výsledok si uhrať nezaslúžili.
Góly: 3. Suslo, 15. Stankovič, 18. Pavúk, 45. T. Surgent - 38. Brincko. Pred 100 divákmi rozhodoval Lang, ŽK: Žarnay, T. Surgent - Brincko 2, Džubák, Vojtuš, Jakubec, Jakubovič, ČK: Brincko. LEVOČA: Lipták - Dunčko, Džubák, Eliáš (75. Jakubovič), Brincko - Šimo, Vojtuš, Miňďaš, Kramarčík (36. Keller) - Jakubec, M. Kašper.
(mdc)

Sp. Bystré - Uzovce 3:0 (1:0)

V obojstranne kvalitnom stretnutí mali domáci prvú gólovú príležitosť už v 5. minúte, no Šuster s ňou nenaložil. Do 25. minúty to bolo úplne vyrovnané meranie síl, v ktorom však šancí bolo pomenej. Húževnatí, behaví hostia sa zamerali predovšetkým na brejkové situácie, no domáci ich držali na dištanc. V 20. minúte zakončoval po rohovom kope domáci Olexa hlavou nepresne. Po polhodine hry predviedli hostitelia ukážkovú kombinačnú akciu na jeden dotyk, keď po osi Krišanda, Šuster a Ebringer posledne menovaný rozvlnil sieť. Po zmene strán sa domáci viac zamerali na útoky po krajoch, no hostia odolávali. V 66. minúte Šuster poistil náskok Podtatrancov, keď po akcii z ľavej strany prekonal gólmana Uzoviec. Potom sa k slovu niekoľkokrát dostali aj hostia, no Bendik bol pozorný a skóre sa nemenilo. Naopak, v 82. minúte Jurčo z 22 metrov vymietol šibenicu a bolo 3:0. Víťazstvo Spišského Bystrého rozdielom triedy je plne zaslúžené, pre hostí však vysoká prehra až príliš krutá.
Góly: 32. Ebringer, 66. Šuster, 82. Jurčo. Pred 150 divákmi rozhodoval Džima, ŽK: Hudač - Nemec. SP. BYSTRÉ: Bendik - Olexa, Vitko, Kubičko, Meliš - Ebringer (68. Šimonovič), Jurčo, Krišanda, D. Herák (57. Hudač) - Ma. Lopuch (75. P. Herák), Šuster. (riso)

Gaboltov - Štrba 1:1 (1:1)

V sotva priemernom zápase sa hralo dosť nervózne. Ovplyvnil to rýchly gól hostí, ktorí sa do vedenia dostali už v 7. minúte zásluhou Maníka, ktorý po centri Badzika z ľavej strany hlavou rozvlnil sieť. Podtatranci sa potom akoby celkom uspokojili, avšak v hre oboch celkov bolo až príliš veľa nepresností. V 35. minúte sa začínalo akoby odznova, keď hostia inkasovali lacný gól. Príliš dlho váhali s odkopom lopty do bezpečia, tá sa dostala až do šestnástky a domáci Javorský ju dorazil do ich siete. V 39. minúte bol blízku ku gólu hosťujúci Ma. Macko, ktorý po rohovom kope trafil do brvna. V závere polčasu mali šancu aj domáci, ale pozorný Sasák ju zneškodnil. Aj po obrátke pokračovala obojstranne rozháraná hra. Hostia úplne kazili prechod do útoku, no napriek tomu sa dostali do niekoľkých dobrých pozícií. Striedajúci Klinga namieril spoza šestnástky do brvna a Ma. Macko len priamo do rúk domáceho brankára. V 89. minúte mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu hráči Gaboltova, no skákajúcu loptu po niekoľkých dorážkach domácich Sasák vyrazil na rohový kop.
Góly: 35. Javorský - 7. Maník. Pred 150 divákmi rozhodoval Somoši, ŽK: Čáni (Štrba). ŠTRBA: Sasák - Lajčák, Milan, Hurajt, Ma. Macko - Giblák [54. Hončar (84. Chladoň)], Mikuš, Čáni, Badzik - Michalko (71. Klinga), Maník. (riso)

Hranovnica - Kendice 1:2 (1:2)

V Hranovnici sa o všetkom rozhodlo už do prestávky. Už v 3. minúte po brejku domácich troch proti trom zakončoval J. Pačan tesne vedľa. V 15. minúte nevyšla domácim ofsajdová pasca, dvaja hostia sa ocitli pred brankárom Liptákom a Platko otvoril skóre. Podtatranci sa snažili čo najskôr vyrovnať, v 32. minúte mal k tomu blízko Brož, ktorý trafil do žrde. O tri minúty neskôr zahrával priamy kop M. Gajan, ktorý pekne obstrelil múr a vyrovnal. Domáci sa však radovali len necelé štyri minúty. Od 39. minúty totiž hostia znovu viedli, keď po chybe v obrane skóroval Barej. V druhom polčase mali Hranovničania prevahu, tá však bola neplodná. V 61. minúte po závare pred hosťujúcim brankárom F. Pačan minul. V záverečnej polhodine sa už hralo iba na jednu bránu. Skúsení Kendičania však najtesnejšie víťazstvo ubránili a nováčik tak vyšiel pred svojimi fanúšikmi opäť naprázdno.
Góly: 35. M. Gajan - 15. Platko, 39. Barej. Pred 150 divákmi rozhodoval Hegedüš, ŽK: Brož, Pavličko - Barej. HRANOVNICA: Lipták - Knižka, Brož, Pavličko (82. Smolár), Petruľa (78. Slavkovský) - Olejár, J. Pačan, M. Gajan, Liptaj - Vernarec (60. Bednár), F. Pačan. (riso)