SPIŠSKÁ NOVÁ VES. S projektom začnú v Spišskej Novej Vsi v októbri v tomto roku. Je zameraný na školský vzdelávací systém a týka sa siedmich oblastí. Na tento účel budú aj odborne vyškolení pedagógovia z novoveských škôl.
"Zmodernizujú sa učebné pomôcky, vyučovacie metódy. Deti budú viac samostatne pracovať, vyhľadávať informácie," vysvetlila vedúca školského úradu a oddelenia školstva, mládeže a športu na Mestskom úrade v Spišskej Novej Vsi Ľubica Šefčíková.
Každý sa bude musieť zapojiť
V praxi to znamená, že žiaci sa budú aktívne zapájať do vyučovacieho procesu. Nebudú iba pasívne počúvať výklad učiteľa, ale prispejú informáciami, ktoré samostatne získajú, napríklad z internetu či literatúry.
"Dôležité je, že každý žiak sa bude musieť zapojiť. Vyučovanie už nebude mať tradičnú formu, že učiteľ vysvetlí učebnú látku, deti si napíšu poznámky a na budúcej hodine niektorých žiakov pedagóg ústne či písomne vyskúša," doplnila Ľ. Šefčíková.
Sedem základných škôl v Spišskej Novej Vsi navštevuje spolu 3 870 detí.
Autor: kar
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš