Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Čakanie Iliašoviec na prvé víťazstvo pokračuje

O osemnásť bodov sa hralo v doterajšom priebehu najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. Zo štrnástky mužstiev len dve stratili po tri body. Vedúcu pozíciu si udržali Chrasťania, ktorí doma nezaváhali v šlágri kola proti Poráču.

Nestarnúci Cyril Sopkovič už v domaňovskom drese (vľavo) prispel jedným gólom k víťazstvu 5:3.Nestarnúci Cyril Sopkovič už v domaňovskom drese (vľavo) prispel jedným gólom k víťazstvu 5:3. (Zdroj: jope)

SPIŠ. Trojica mužstiev sa pred nedeľňajším kolom tlačila na čele tabuľky. Poradie sa nemenilo, len Poráčania strácajú na vedúci tandem tri body.

Bez víťazstva len jeden

Už pred týždňom sme spomínali, že keby Iliašovce hrali len polčas, ich postavenie v tabuľke by bolo oveľa lepšie. Tentoraz dokázali s Olcnavou uhrať zmierlivú remízu, ale stále čakajú na prvé tohtosezónne víťazstvo. Šláger šiesteho kola sa hral v Chrasti, kde aktuálny líder nezaváhal. Ešte predtým pútalo veľkú pozornosť stretnutie v Odoríne. Úrovňou možno piatoligový zápas isto nadchol divákov. „Dostali sme góly po hrubých a naivných chybách. Fakt je, že hostia vystrelili sedemkrát a dali päť gólov. Ale ináč to bol vynikajúci zápas so smutným koncom pre nás,“ napísal na športovom internetovom portáli tréner Odorína Peter Danko. Nováčikovský ošiaľ tak v Domaňovciach pokračuje naďalej. No nielen fanúšikovia Odorína boli po nedeli smutní. Menšie sklamanie bolo aj v Spišskom Hrušove, odkiaľ bral všetky body dobre hrajúci Mníšek n/H. Do hernej pohody sa nevedia dostať Letanovčania, ktorí pustili perie doma s Nálepkovom. Kto dá gól, vyhrá – platilo v súboji Jamníka s Hnilčíkom, a ten gól strelili domáci. Akoby len na výlet išli do Bystrian futbalisti Markušoviec. Odohrali veľmi slabý zápas s konečnou päťgólovou nádielkou. A to ich tréner pred stretnutím hovoril niečo o remízke.

Po rokoch: Domaňovce – Jamník

Bodové odstupy v tabuľke sú minimálne, a tak každý zápas má svoju váhu a dôležitosť. Dopoludnia sa môžu na menší futbalový sviatok tešiť v Hnilčíku, kde privítajú prvú Chrasť n/H. V tabuľke nahor postupujúci Mníšek n/H hrá dopoludnia s poslednými Iliašovcami. Ak chce Poráč držať kontakt so špicou tabuľky, musí proti Sp. Hrušovu bodovať naplno. Dobrý futbal môžeme očakávať v súbojoch Nálepkova s Odorínom a Markušoviec s Letanovcami. Prvé veľké derby sa hrá v Olcnave, kde sa predstavia rozbehnuté. Divácky rekord možno padne v Domaňovciach. Po dlhých desiatkach rokoch sa opäť odohrá megašláger Domaňovce – Jamník.