SP. PODHRADIE. V Rozhodli sa zorganizovať Beh ulicami Spišského Podhradia.
V roku 1983 za účastí 12 pretekárov sa bežalo prvých 20 kilometrov okolo Spišského hradu. Termín bol vždy na kermeš - mesiac pred MMM v Košiciach. A sám vtedajší farár Laček zo štipcami na nohaviciach a na bicykli sledoval každý ročník. Aj biskup Tondra nebol proti tomuto športovému bežeckému sviatku v tomto termíne.
Niektorí z organizátorov už nie sú medzi nami. Spomeniem len: MUDr. Jozef Hlaváč, Jarko Drevený, Laci Novák, Peter Dušinský, pani Kalafutová.
V roku 1997 – 1998 bol beh 20 MK okolo Sp. hradu daný pod kuratelu mesta a zamestnanci MsÚ na čele s prednostom Lacom Janíčkom sa mu rutinne odovzdávali až do minulého roku. A zrazu – nedali sme to do kalendára, nevieme, kto to zrušil... atď.
Lenže nájdu sa aj rozumne zmýšľajúci mladí ľudia a spolu so zakladateľmi behu plánujú usporiadať 26. ročník behu 20 MK okolo Spišského hradu napriek likvidačnému rozhodnutiu MZ v Sp. Podhradí. Novinkou bude beh mládežníckych štafiet. A pripravujú sa aj ďalšie, nové formy organizácie týchto aktivít. Chceme osloviť aj všetkých , čo pomáhali doteraz , aby neklesali na duchu a prišli, ozvali sa, pomohli.
Beh 20 mierových kilometrov okolo Spišského hradu sa bude konať 27. septembra 2009.
Prezentácia bude v Klube UNESCO a kolkárni v Spišskom Podhradí vedľa požiarnej zbrojnice od 10.00 do 12.30 hod . Otvorenie o 12.50 hod., Štart pred kolkárňou po otvorení 26. ročníka o 13.00 hod.: Smer behu: Sp. Podhradie, Studenec, Ordzovany, Bijacovce, Beharovce, Granč–Petrovce, Žehra, Sp. Podhradie. Srdečne Vás na 26. ročník 20 MK pozývame.
Autor: mb
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš