Futbalisti Štrby päťku nadelili, Hranovničania ju inkasovali

V. LIGA S-Z

Kendice - St. Ľubovňa B 3:0 (1:0)

Hosťujúca rezerva začala proti vedúcemu tímu súťaže lepšie a zásluhou nátlakovej ofenzívnej hry si v prvej štvrťhodine vypracovala niekoľko sľubných príležitostí. Za zmienku stojí hlavne 8. minúta, ked sa odhodlal k prudkej strele spoza 16-ky Selep, no tá skončila iba na žrdi domácej brány. V 12. minúte mal po závare pred domácou bránou gól na kopačke Kaleta, ale odrazenú loptu poslal iba nad ňu. Postupom času domáci hru v poli vyrovnali a v 21. minúte sa im podarilo potrestať jednu z hrubých chýb zadákov hostí vo vedúci gól, ktorého autorom bol Platko. Po tomto okamihu však rezerva nezložila zbrane, no s ich kombinačnou hrou si Kendičania dokázali poradiť. Po zmene strán sa obe mužstvá snažili o kombinačný ofenzívny futbal, no boli to domáci, ktorí dokázali z neho efektívne vyťažiť. V 57. minúte sa po zaváhaní v zadných radoch ocitol pred Orlovským znova Platko a ponúknutú príležitosť bez problémov využil. Neubehla ani minúta a zaskočení hostia prehrávali už rozdielom triedy, keď hosťujúca obrana zabudla na voľného L. Bareja, ktorý s prehľadom rozvlnil sieť hosťujúcej brány. Po tomto okamihu sa vývoj hry presťahoval prevažne medzi 16-ky a vyložených príležitostí bolo minimum. Domáci umne kontrolovali svoje jasné vedenie a svojho súpera na dostrel brány prakticky až do záveru vôbec nepustili. Vzhľadom na celkový priebeh duelu bolo víťazstvo rozdielom triedy pre domácich úplne zaslúžené.
Góly: 21. a 57. Platko, 58. L. Barej. Pred 300 divákmi rozhodoval Sakalík, ŽK: J. Korinko (Kendice). ST. ĽUBOVŇA B: Orlovský - Sivuľka, Foľvarský, Turlík, Hricko - Kuľanda, Révay, Mariančík, Firta - Selep, Kaleta.

Levoča - Záborské 1:0 (1:0)

Domáci nastúpili s jednoznačným cieľom bodovať naplno a už od úvodu zatlačili svojho súpera do 16-ky. V 7. minúte sa dočkali aj vedúceho, no ako sa neskôr ukázalo, aj rozhodujúceho presného zásahu, keď v trme-–vrme pred gólmanom hostí umiestnil loptu za jeho chrbát Lešňovský. Po tomto okamihu zvýšili Levočania ofenzívnu aktivitu a vytvorili si rad vyložených gólových príležitostí, ktoré však nedokázali absolútne zužitkovať. V 15. minúte sa pred brankárom hostí ocitol znova Lešňovský, no druhý gól sa mu pridať nepodarilo. V 28. minúte takmer rozvlnil sieť Miňďaš, no jeho hlavička mierila len tesne nad bránu. Hostia aj po polhodine pôsobili bezradným dojmom a hostiteľom v obrane žiadne starosti nenarobili. Po obrátke sa obraz hry nezmenil a domáci neustále dobýjali hosťujúcu bránu. V 56. minúte sa odhodlal k prudkej krížnej strele Šimo, no tú zastavila iba bočná sieť. V 62. minúte mal gólovú poistku na hlave znova Šimo, no lopta si od zeme našla cestu nad brvno. V 70. minúte bol veľmi blízko presného zásahu Kramarčík, ale jeho projektil zastavila pravá žrď hosťujúcej brány. Levočania v záverečnej štvrťhodine vystupňovali tempo hry ešte viac a v 80. minúte sa im naskytla výhodná príležitosť na zvýšenie náskoku, keď prenikajúceho Kašpera zastavil v 16-ke nedovoleným spôsobom jeden z hráčov hostí, no nariadenú penaltu Džubák nepremenil, keď brankár jeho strelu zneškodnil. V 87. minúte sa v sľubnej šanci ocitol ešte Kašper, no zoči-voči gólmanovi hostí sa nepresadil.
Gól: 7. Lešňovský. Pred 300 divákmi rozhodoval Jevín, ŽK: Vojtuš 2 - Urbanec, Lörinc, Leško, Semančík, ČK: Vojtuš. LEVOČA: Kubík - Dunčko ml., Džubák, Eliáš, Jakubec - Brincko, Šimo (90. Keller), Miňďaš, Kramarčík - Lešňovský (75. M. Kašper), Vojtuš.

Štrba - Radatice 5:2 (3:0)

Stretnutie malo celkom jednoznačný priebeh, predovšetkým v prvom polčase. Domáci začali výborne a už v 9. minúte išli do vedenia, keď po centri Badzika otvoril skóre Maník. O desať minút neskôr sa Maník rútil sám na brankára Radatíc, ale mieril nepresne. Už o minútu na to zahrával priamy kop Levocký a Ma. Macko hlavou rozvlnil sieť. Až za tohto stavu sa k slovu dostali aj hostia, ale dobrý pokus jedného z ich hráčov skončil na žrdi. V 35. minúte boli blízko ku gólu Badzik i Čáni, ale ich dorážky neskončili za chrbtom hosťujúceho gólmana. V 38. minúte bolo už rozdielom triedy, keď po narážačke Badzika s Hurajtom skóroval sám na päťke číhajúci Maník. Aj druhý polčas začali lepšie Štrbania. V 51. minúte po centri domácich hráčov si hosťujúci Pindeľ strelil nešťastného vlastenca a bolo 4:0. Za tohto stavu Podtatranci poľavili, stratili koncentráciu a v rozpätí šiestich minút dovolili hosťom zaznamenať dva presné zásahy. V 70. minúte upokojil svoje mužstvo Badzik, ktorý zvýšil znovu na rozdiel triedy. V závere potom ešte mohli zaslúžené víťazstvo domácich prikrášliť Maník s Lajčákom, ktorí však zahodili tutovky.
Góly: 9. a 38. Maník, 20. Ma. Macko, 51. Pindeľ (vlastný), 70. Badzik - 57. Biščák, 63. Hartl. Pred 200 divákmi rozhodoval Haviarik, ŽK: Ivan (Radatice). ŠTRBA: Konček - Otčenáš, Levocký, Milan (67. Chladoň), Mi. Macko (76. Michalko) - Ma. Macko, Lajčák, Hurajt, Čáni (46. Garaj) - Maník, Badzik.

Sp. Bystré - Plavnica 1:0 (1:0)

Derby mužstiev z opačných pólov tabuľky sa hralo na hroznom, hrboľatom teréne, ktorý viac vyhovoval hosťom. Lopta skákala, ako chcela, čo najmä domácim hráčom robilo veľké problémy. Už v 4. minúte mali prvú šancu Plavničania, no strelu z priameho kopu domáci brankár kryl. V 7. minúte bol v pokutovom území Jánom Pavlišinom faulovaný domáci Ma. Lopuch a Šuster sa z bieleho bodu nemýlil. Už o tri minúty mohli hostia vyrovnať, ale Štupákov nebezpečný pokus Bendik vyrazil. V prvom polčase ešte pohrozil domáci Kubičko, no zo šiestich metrov trafil iba do proti〜hráča. Nebezpečná bola aj hlavička Jurča, ktorá však letela ponad hosťujúcu bránku. Lepší úvod do druhého polčasu mali hostia. V 50. minúte strela Jendruša však letela vedľa. Po hodine hry sa rútil sám na domáceho gólmana Nagy, ale zoči-voči Bendikovi ťahal za kratší koniec. Potom mohli domáci svoje vedenie poistiť, no D. Herák hlavou nedal a sieť nerozvlnil ani Šuster. Slabý výkon ”Kubašanov” mohli Plavničania potrestať v 88. minúte, ale Moščovič prehodil nielen brankára, ale i jeho bránu.
Gól: 7. Šuster (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Choma, ŽK: Šuster - T. Figura, Ján Pavlišin. SP. BYSTRÉ: Bendik - Olexa, Vitko, Kubičko, Meliš - Ma. Lopuch, Krišanda, Jurčo (85. P. Herák), Ebringer (70. D. Herák) - Šuster (46. Budaj), Hudač. PLAVNICA: Dulín - Sivuľka, Ján Pavlišin (38. Nagy), T. Figura, Varga - Štefaňák (85. Krajger), Jendruš, Chovanec, Murcko - Štupák, Moščovič.

Uzovce - Hranovnica 5:0 (1:0)

Vývoj zápasu do výraznej miery poznačilo zranenie hráčov hostí. Už v 5. minúte sa zranil Brož, postupne Olejár i Šavel. V 23. minúte po nedovolenom zákroku R. Gajana v pokutovom území hráč domácich Tokár penaltu bezpečne premenil. V 38. minúte sa naskytla výborná šanca na vyrovnanie M. Gajanovi, no ten po centri Vernarca zblízka prestrelil domácu bránu. V druhom polčase v 53. minúte po zaváhaní hosťujúcej obrany a brankára dopravil Farkaš loptu do siete. Od 63. minúty Hranovničania dohrávali desiati, keď z hry odstúpil zranený R. Gajan. V 72. minúte opäť Farkaš krížnou strelou zaznamenal tretí gól. Už o minútu na to na ofsajdovej hranici unikol domáci Tokár a v samostatnom nájazde nezaváhal - 4:0. Od 75. minúty Podtatranci dohrávali už len deviati, keď po druhej žltej karte uvidel červenú Liptaj. Na konečných 5:0 upravil v 90. minúte znovu Tokár, čím zavŕšil svoj hetrik. Hosťom sa vôbec nedarilo a viazla im kombinačná hra.
Góly: 23., 73. a 90. Tokár (prvý z 11 m), 53. a 72. Farkaš. Pred 150 divákmi rozhodoval Marko, ŽK: Futej - Liptaj 2, Knižka, ČK: Liptaj. HRANOVNICA: Lipták - Šavel, Olejár, J. Pačan, R. Gajan - M. Gajan, Brož, F. Pačan, Liptaj - Petruľa, Knižka, striedali: Vernarec, Slavkovský, Valluš st.

Autor: mdc, riso