Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Rezerva St. Ľubovne v derby so Štrbou nepochodila

Piatoligové kolektívy z okresu Stará Ľubovňa minulý víkend odohrali stretnutia v poradí už 11. kola, ktoré zároveň načalo poslednú tretinu jesennej časti.

Úspešný zápas sa podarilo po dlhom čakaní konečne odohrať Plavničanom, ktorí tesnou výhrou na domácej pôde nad Šibou po prvýkrát v sezóne zabodovali naplno. Išlo však o stretnutie dvoch rozdielnych polčasov, keď už v tom prvom rozhodli hostitelia o svojom dôležitom triumfe. Z dosiahnutého víťazstva, ktoré sa však znova nerodilo ľahko, prejavil spokojnosť aj kormidelník Ján Servický. "Hra môjho mužstva zodpovedala mojim predstavám iba v prvom polčase, keď sme dokázali trikrát skórovať. Za zmienku stoja ešte dva ďalšie samostatné nájazdy Jozefa Pavlišina a Jendruša, ktoré však nedokázali zužitkovať. Nepochybujem o tom, že polčasový stav 5:0 by plne zodpovedal našej predvedenej hre a o osude stretnutia by bolo prakticky už rozhodnuté. Tento víkend nás čaká ďalší dôležitý zápas s mužstvom zo spodných vôd tabuľky, na ktorý sa však musíme čo najzodpovednejšie pripraviť. Káder sa nám konečne podarilo stabilizovať, keďže nám doň prišli ďalší dvaja hráči Pekár z Lipian a Foľvarský zo Starej Ľubovne."

Plavnica - Šiba 3:2 (3:0)

góly: Sovič 2, Jendruš - German, Pavel
ŽK: Dulin, T. Figura, L. Figura, Jendruš, J. Pavlišin - M. Pavel, Vaška
Pred 200 divákmi rozhodoval Fabíny

Rezerva Starej Ľubovne privítala v derby stretnutí súpera spod Tatier, s ktorým však ťahala za kratší koniec povrazu. V obojstranne vyrovnanom stretnutí prišli domáci o svoje víťazstvo až v záverečnej štvrťhodine. Kormidelník tímu Marián Jarabinský bol preto po ďalšej prehre svojich zverencov sčasti aj sklamaný. "Mrzí ma, že sa nám nepodarilo vsietiť vytúžený gól, hoci sme k nemu boli neraz veľmi blízko. Nastúpili sme navyše oslabení o dvoch hráčov základnej zostavy, čo sa taktiež prejavilo na našej hre. Podľa mňa sme však nezahrali podľa našich predstáv, pretože moji zverenci majú určite na viac. Doplatili sme predovšetkým na žalostnú finálnu fázu, pričom súper vyťažil z minima maximum. Vzhľadom na celkový priebeh stretnutia by bola deľba bodov spravodlivá. Ak by sa v našom mužstve objavili o niečo skúsenejší hráči, určite by sme dosiahli ešte priaznivejšie výsledky. Musíme však stále robiť s tým, čo máme a verím, že hráči postupne nadobudnú potrebné skúsenosti."

St. Ľubovňa B - Štrba 0:1 (0:0)