Futbalisti Plavnice sa konečne dočkali víťazného stretnutia

Po zlých výsledkoch sa chceli Levočania na “horúcej pôde” mužstva z vrchných priečok tabuľky pokúsiť bodovať, čo sa im po zodpovednom výkone aj podarilo.

V. LIGA S-Z

Župčany - Levoča 1:3 (0:1)

Hostia, vedomí si sily súpera, sa od úvodu zamerali viac-menej na pozornú defenzívu s rýchlym prechodom do útoku. V 12. minúte sa im podarilo dostať aj do vedenia, keď po vynikajúcom centri Džubáka cez šírku ihriska sa lopta dostala k Šimovi, ktorý krížnou strelou nedal domácemu brankárovi šancu. S pribúdajúcimi minútami hostia čoraz viac vystupňovali svoj ofenzívny tlak a po polhodine sa im podarilo svoje vedenie takmer zvýšiť, keď Šimo ponúkol loptu Miňďašovi, no tomu sa rozvlniť sieť nepodarilo. V 40. minúte unikol po krídle hostiteľom Kramarčík, no jeho brejk domáci gólman zneškodnil. Po zmene strán mali hru pod kontrolou neustále Levočania a domácich do vážnejšej príležitosti nepustili. V 60. minúte sa im navyše podarilo poistiť svoje vedenie, keď po rýchlom protiútoku našiel Šimo spätnou prihrávkou Miňďaša, ktorý prekonal bezmocného brankára domácich. V 68. minúte viedli Levočania už rozdielom triedy, keď po štandardnej situácii Miňďaša Jakubovič vybojoval loptu pre Kramarčíka, ktorý umiestnenou strelou z 13 metrov nezaváhal. O dve minúty na to sa však domácim predsa len podarilo skorigovať vedenie hostí, keď zaváhanie v ich defenzívnej činnosti potrestal M. Kravec. V záverečnej štvrťhodine prevzali taktovku hry do svojich rúk znovu hostia a v 80. minúte mohol pridať ich ďalší gól Lešňovský, no svoj brejk nedokázal zužitkovať. V samom závere sa pokúšali prekvapiť domáceho brankára streleckými pokusmi dvakrát Dunčko st. a Džubák, no v koncovke mali vychýlenú mušku.

Góly: 70. M. Kravec - 12. Šimo, 60. Miňďaš, 68. Kramarčík. Pred 100 divákmi rozhodoval Farkaš, ŽK: Astary, Seňák - Jakubec, Dunčko. LEVOČA: Kuvik - Dunčko ml., Eliáš, Jakubec, Brincko - Šimo (88. Dravecký), Miňďaš, Džubák, Jakubovič (72. Dunčko st.), Kramarčík - Varga (46. Lešňovský).

Plavnica - Šiba 3:2 (3:0)

Domáci nastúpili do stretnutia s jednoznačným cieľom – konečne zabodovať naplno, čomu podriadili aj svoj spôsob hry. Šibania sa zamerali viac-menej už pred samotným duelom na to, ako znervózniť Plavničanov, no ako ukázal priebeh, tých to vôbec nevyviedlo z miery. Od samého úvodu zatlačili domáci svojho súpera do vlastnej 16-ky a v 17. minúte sa im podarilo vsietiť vedúci gól, keď po rohovom kope L. Figuru sa odrazená lopta dostala k Jendrušovi, ktorý prudkou strelou bez prípravy prekonal gólmana hostí. Po tomto okamihu prepli Plavničania na ešte vyšší rýchlostný stupeň a v 22. minúte sa im podarilo zvýšiť svoj náskok. Po rohovom kope L. Figuru sa lopta dostala až k Sovičovi, ktorý bez problémov prekonal brankára hostí. Domáci boli naďalej pri chuti a o tri minúty na to aktívny Sovič pridal svoj druhý gól po ukážkovej strele z voleja, ktorej predchádzala štandardná situácia. Po polhodine hry sa hostia snažili aspoň skorigovať stav zápasu, ale v koncovke boli neškodní. Po obrátke sa obraz hry čiastočne zmenil. Hostia zvýšili svoje útočné úsilie a v 55. minúte po rohovom kope a následnej hlavičke striedajúceho Pavela skorigovali vedenie hostiteľov. Po hodine hry sa Plavničania zamerali v snahe udržať svoj náskok na pozornú defenzívu a do vážnejších šancí sa nedostali. Naopak, boli to hostia, ktorým sa v 74. minúte podarilo ešte druhým gólom výrazne zdramatizovať stretnutie, keď prudkou krížnou strelou prekonal Dulína German. V napínavej záverečnej štvrťhodine vrhli hostia všetky svoje sily do útoku a v 89. minúte boli veľmi blízko vyrovnávajúceho gólu, ale strelecký pokus jedného z ich hráčov skončil iba na brvne Dulínovej brány. O kvalitnú úroveň merania síl sa postaral vo veľkej miere aj hlavný rozhodca.

Góly: 22. a 25. Sovič, 17. Jendruš. Pred 200 divákmi rozhodoval Fabíny, ŽK: Dulín, T. Figura, L. Figura, Jendruš, Jozef Pavlišin - M. Pavel, Vaška. PLAVNICA: Dulín - Sivuľka, Moščovič, T. Figura, Varga - Sovič, Jozef Pavlišin, Jendruš, Štupák - L. Figura, Pekár (76. Iľčišák).

St. Ľubovňa B - Štrba 0:1 (0:0)

V obojstranne priemernom derby sa od začiatku hra odvíjala väčšinou medzi 16-kami a mužstvá si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevytvorili. Až v 20. minúte po prvýkrát ohrozila hosťujúceho gólmana Končeka domáca rezerva, keď na ideálny center Kuľandu si nabehol Firta, ale hlavou poslal loptu mimo brány. Po polhodine Štrbania odolávali znova, keď po rohovom kope Révaya dobre mierenú hlavičku Kuľandu pozorný gólman hostí na dvakrát zneškodnil. V 35. minúte sa dostali k slovu aj hostia, ale Maník v sľubnej príležitosti poslal loptu len nad domácu bránu. V druhej polovici stretnutia sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. Oba kolektívy sa na ihrisku viac-menej akoby iba hľadali a do koncovky sa dostávali len sporadicky. V záverečnej štvrťhodine sa však hosťom predsa len podarilo vyťažiť z minima maximum a rozhodnúť o osude stretnutia. V 76. minúte našiel presnou prihrávkou Diabelko nabiehajúceho Maníka, pre ktorého už nebolo väčším problémom prekonať domáceho brankára Orlovského. Po inkasovanom góle domáci v snahe vybojovať si aspoň remízu vrhli všetky svoje sily do útoku, no strelecké pokusy Kaletu a Sivuľku skončili len nad Končekovou bránou. V 80. minúte mohol poistiť vedenie hostí Diabelko, ktorý po krídle unikol domácim hráčom, no v koncovke sa nedokázal presadiť. V samom závere boli hostitelia blízko vyrovnávajúceho gólu, no Firta hlavou nedokázal umiestniť loptu do odkrytej brány.

Gól: 76. Maník. Pred 150 divákmi rozhodoval Brendza. Bez kariet. ST. ĽUBOVŇA B: Orlovský - Sivuľka, Foľvarský, Turlík, Hricov - Kuľanda, Mariančík, Révay, Firta - Straka, Kaleta. ŠTRBA: Konček - Lajčák, Hurajt, Ma. Macko, Mi. Macko - M. Levocký, Giblák (62. Michalko), Mikuš (88. Hončar), Čáni (79. Chladoň) - Maník, Diabelko.

Gaboltov - Sp. Bystré 1:1 (0:0)

Hostia, nachádzajúci sa na druhom mieste tabuľky, chceli vonku zabodovať. V úvode sa stretnutie odvíjalo prevažne medzi šestnástkami. Ako prví sa v 10. minúte dostali k slovu Podtatranci, keď po centri D. Heráka Šuster trafil iba do rúk domáceho brankára. O štvrťhodinu na to to bol znovu Šuster, ktorý však netrafil loptu podľa svojich predstáv a gólman Gaboltova si s jeho pokusom bez problémov poradil. Domáci sa do gólových príležitostí prakticky nedostávali a až v 35. minúte po nedorozumení hosťujúcej obrany s brankárom pohrozili strelou vedľa. Po zmene strán opäť začali lepšie hostia, keď už v 48. minúte hlavičkoval na prvú žrď Budaj, ale gól z toho nebol. Naopak, v 56. minúte sa po ofsajdom zaváňajúcej akcii dostal do samostatného nájazdu domáci Slimák a nedal brankárovi Spišského Bystrého Bendikovi žiadnu šancu - 1:0. Hostia po tomto momente opticky zatlačili svojho súpera, avšak skôr len platonicky. V 63. minúte sa prezentoval nepresnou hlavičkou D. Herák. ”Kubašania” sa však nechceli zmieriť s prehrou, bojovali až do konca, a to sa im napokon vyplatilo. V 87. minúte po dlhom centri do šestnástky sa k lopte dostal Ebringer a zblízka prekonal domáceho brankára. Remíza je spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

Góly: 56. Slimák - 87. Ebringer. Rozhodoval Homoľa. SP. BYSTRÉ: Bendik - Olexa, Kubičko, Ebringer, Meliš - D. Herák (67. Mi. Lopuch), Krišanda, Jurčo, Ma. Lopuch (80. Šimonovič) - Šuster, Budaj (57. P. Herák).

Hranovnica - Miklušovce 1:1 (1:0)

Nováčik začal aktívnejšie ako jeho súper a už v 5. minúte J. Pačan nezužitkoval dobrý center, po ktorom mieril nepresne. V 11. minúte sa už domáci dočkali za svoju aktivitu gólovej odmeny, keď po krížnom centri sa k lopte dostal F. Pačan a prehodil hosťujúceho gólmana. Potom sa takmer polhodinu na ihrisku prakticky nič nedialo a hra sa odvíjala zväčša v strede ihriska. V 40. minúte zakončoval F. Pačan spoza šestnástky len do rúk hosťujúceho brankára. O tri minúty na to po prihrávke od F. Pačana J. Pačan hlavou netrafil. Po obrátke to bol najprv F. Pačan, ktorý hlavou po nedorozumení obrancov Miklušoviec zakončil nepresne. V 63. minúte aktivitou hýriaci F. Pačan spoza šestnástky len tesne minul spojnicu brány. Vzápätí mal šancu Vernarec, ale jeho pokus ochranca hosťujúcej svätyne chytil. Keď sa už zdalo, že tri body ostanú v Hranovnici, v 85. minúte Kimák napriahol zo 40 metrov, domáci gólman jeho strelu podcenil a lopta sa od brvna odrazila za jeho chrbát. Nováčik tak doma znovu nevyhral a nešťastne stratil dva body.

Góly: 11. F. Pačan - 85. Kimák. Pred 100 divákmi rozhodoval Galík, ŽK: J. Pačan - Pavlovič, Pekár. HRANOVNICA: Lipták - Slavkovský, Brož, P. Valluš st. (63. Panáček), Knižka - Olejár (73. Smolár), M. Gajan, J. Pačan, Vernarec - F. Pačan (83. Hlavčák), Petruľa.

Autor: mdc, riso