N. Ľubovňa - Plavnica B 6:0 (4:0)
Hráči Novej Ľubovne nastúpili s odhodlaním získať na domácej pôde tri body. Od začiatku duelu hýrili aktivitou a v 17. min. sa im podarilo dostať do vedenia. Prenikajúceho Barnovského zastavil v poslednej chvíli nedovoleným spôsobom obranca hostí faulom a z nariadeného priameho kopu prekonal hosťujúceho gólmana peknou strelou J. Repka. Domáci pokračovali aj naďalej v ofenzíve. V 21. min. vbehol do šestnástky Konkoľ, obišiel obrancu hostí, prehodil brankára a zblízka dorazil loptu do brány Barnovský. Rozbehnutý hráči Novej Ľubovne viedli v 27. minúte už rozdielom triedy, keď po krídle zbehol do šestnástky Marek Barlík, odcentroval a nikým nestrážený Barnovský strelil svoj druhý gól v zápase. Navlas rovnaká akcia sa odohrala aj o minútu neskôr, keď do šestnástky vbehol Konkoľ, odcentroval, no Barnovský šancu na hetrik zahodil. Hostia sa dostávali pred bránu domácich len sporadicky, ich strelu v 39. min. brankár domácich zneškodnil. V závere prvého polčasu hosťujúci hráč zahral v šestnástke rukou a nariadený pokutový kop s istotou premenil Kmeč.
Po zmene strán domáci hráči herne poľavili a kontrolovali priebeh stretnutia. Po hodine hry však boli vo finálnej fáze opäť nebezpeční a efektívni. V 67. min. nahral P. Barlík gólovú prihrávku Dolákovi, ktorý umiestnenou strelou prekonal brankára hostí po piaty raz. V 83. min. po peknej prihrávke od Repku zavŕšil svoj hetrik peknou strelou z rohu šestnástky Barnovský a uzavrel tým zápasové skóre.
Góly: M. Barnovský 3, J. Repka, Kmeč, Dolák. Pred 100 divákmi rozhodoval Furtkevič.
Podolínec - Š. Jastrabie 3:3 (2:1)
Domáci nastúpili na stretnutie s cieľom odčiniť vysokú prehru spred týždňa v Jakubanoch, no narazili na húževnatého súpera, ktorý nepredal svoju kožu lacno. V prvej polhodine sa hra pohybovala prevažne iba medzi šestnástkami a obe mužstvá sa o vzruch pred bránami nepostarali. Až v 35. minúte sa po prvýkrát skóre menilo, keď v pokutovom území zastavil jeden z obrancov hostí nedovoleným spôsobom J. Zajaca a nariadenú penaltu s istotou premenil Vašaš. O štyri minúty sa však začalo akoby od začiatku, keď po samostatnom úniku prekonal domáceho gólmana Balušinský. Domáci však ihneď nato odpovedali druhým presným zásahom, keď sa po individuálnej akcii presadil Zajac.
Po zmene strán chceli hostitelia čím skôr poistiť svoje vedenie, no opak bol pravdou, pretože v 47. minúte Zima svojím nešťastným vlastencom vyrovnal stav duelu. Zaskočení domáci inkasovali onedlho nato tretí úder, keď na centrovanú loptu si najvyššie vyskočil Balušinský a otočil stav stretnutia. V závere, keď sa už zdalo, že si hostia tri body nenechajú vziať, prišlo pre domácich vykúpenie v podobe vyrovnávajúceho gólu, keď strelu Galajdu zastavil v pokutovom území jeden z obrancov rukou a nariadenú penaltu s istotou premenil Vašaš. Vzhľadom na celkový priebeh bola deľba bodov spravodlivá.
Góly: Vašaš 2 (oba z 11m), Zajac - Balušinský 2, Zima (vlastný). Pred 150 divákmi rozhodoval Reľovský (nedelegovaný).
Litmanová - Plaveč 2:0 (1:0)
Favorizovaní domáci sa pustili do svojho súpera bez rešpektu a už v úvodnej štvrťhodine si vytvorili niekoľko vyložených gólových príležitostí, ktoré však Boško a Vislocký nevyužili. V 25. minúte sa k slovu dostali aj hostia, ale Heteš poslal prudkú strelu iba nad bránu. Po polhodine hry získali domáci územnú prevahu, ktorú dokázali korunovať v 42. minúte vedúcim gólom, keď Boško našiel ideálnou prihrávkou v pokutovom území Sikorjaka. Toho následne zastavil nedovoleným spôsobom jeden z hráčov hostí a nariadený pokutový kop sám faulovaný s istotou premenil.
Po zmene strán domáci kontrolovali svoje tesné vedenie a v 55. minúte ho mohli aj poistiť, no prudká strela Boška skončila iba na žrdi. V 68. minúte sa im predsa len podarilo prekonať hosťujúceho gólmana znova, keď Sikorjakovu strelu brankár vyrazil a odrazenú loptu poslal Boško hlavou do siete. Po tomto momente vložili hostia v snahe zdramatizovať stretnutie svoje sily do útoku, no kontaktný gól sa im vsietiť nepodarilo. Pokus jedného z ich hráčov spoza šestnástky skončil len na žrdi. Posledné slovo mali hostitelia v 78. minúte, no zvýšiť víťazstvo na rozdiel triedy sa im nepodarilo, pretože prudký projektil Vislockého brankár hostí vyrazil.
Góly: Sikorjak (11m), Boško. Pred 80 divákmi rozhodoval Firta.
V. Lipník - V. Ružbachy 2:1 (1:0)
Od úvodných minút sa oba tímy zamerali viac-menej na ofenzívny štýl hry a tá sa prelievala z jednej strany na druhú. Ako prví pohrozili domáci v 13. minúte po kombinačnej akcii Bjalončíkom, no v koncovke sa nepresadili. V 18. minúte mal gól na kopačke Jedinák, no ani ten nedokázal usmerniť loptu do siete. Po týchto momentoch sa k slovu dostali aj hostia po samostatných únikoch Hebana, ktoré sa tiež neskončili gólom. Po polhodine hry sa domáci predsa len tešili z vedúceho gólu, keď prudká ďalekonosná strela Bjalončíka z vyše 40 metrov sa odrazila k Jedinákovi, ktorý bez problémov rozvlnil sieť.
Po obrátke sa domáci pozornou hrou snažili udržiavať svoj náskok a v 70. minúte sa im ho navyše podarilo zvýrazniť, keď aj s pomocou hosťujúceho zadáka sa v koncovke presadil Jedinák. Ružbašania aj napriek nepriaznivému stavu nezložili zbrane a v záverečnej štvrťhodine vyvinuli na domácu bránu neustály ofenzívny tlak. V 80. minúte sa im vďaka tomu podarilo kontaktným gólom Pardusa po kombinačnej akcii zdramatizovať stretnutie. V samom závere mal navyše vyrovnanie na kopačke z priameho kopu Sčensný, no jeho nepríjemnú strelu domáci brankár s námahou vyrazil do bezpečia.
Góly: Jedinák 2 - Pardus. Pred 150 divákmi rozhodoval Dopirák.
Údol - Čirč 2:5 (1:2)
Stretnutie bohaté na góly začali oba tímy na ťažkom teréne veľmi opatrne. V 8. minúte sa však hostia dosť nečakane dostali do vedenia, keď po ľavej strane unikol domácim obrancom Martin Pyda a jeho následný center poslal presnou hlavičkou do siete Gmitro. O štyri minúty nato však domáci kontrovali vyrovnávajúcim gólom, keď po ideálnej prihrávke Gedru prudkou strelou pod brvno z hranice šestnástky prekonal brankára Čirča Pištej. Po tomto momente sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no boli to znova hostia, ktorým sa v 24. minúte podarilo vsietiť druhý gól, keď po dlhej prihrávke sám pred domácim gólmanom sa presadil Martin Pyda.
Po zmene strán nastúpili domáci s odhodlaním obrátiť výsledok a v 55. minúte bolo opäť vyrovnané, keď strela Kravčáka z priameho kopu z vyše 40 metrov zaskočila brankára hostí. Behavejší a dôraznejší hostia však v zostávajúcich fázach duelu neponechali nič na náhodu a v záverečnej štvrťhodine sa im z neustáleho ofenzívneho tlaku podarilo troma presnými zásahmi po štandardných situáciách rozhodnúť o svojom zaslúženom víťazstve rozdielom triedy.
Góly: Pištej, Kravčák - Martin Pyda 2, Gmitro, J. Čerkala, Michal Pyda. Pred 80 divákmi rozhodoval Pristač.
Jakubany - Orlov 3:0 (1:0)
Od úvodného hvizdu sa stretnutie nieslo v réžii domácich, ktorí zatlačili svojho súpera do defenzívnej činnosti. V 10. minúte mohol otvoriť skóre Katrenič, ale svoj únik po pravej strane nedotiahol do úspešného konca. V 20. minúte sa po ojedinelej akcii dostali k slovu aj hostia, ale prienik jedného z ich hráčov si cestu do siete taktiež nenašiel. V 25. minúte sa hostitelia takmer tešili z vedúceho gólu, keď presný center z pravej strany poslal Mačuga na hlavu Katreniča, no ten namieril loptu iba do brvna. V 33. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Dufala, ale jeho strelecký pokus brankár zneškodnil. Tesne pred odchodom do kabín sa však domáci predsa len dočkali, keď Mačuga prehodil hosťujúceho gólmana.
Po zmene strán mali viac z hry Jakubanci a v 50. minúte mohli pridať druhý gól, no strelecký pokus Michňu brankár hostí vyrazil. V 57. minúte po rohovom kope takmer rozvlnil sieť Dufala, ale hlavou poslal loptu len nad bránu. V 73. minúte sa už hostiteľom podarilo poistiť svoj náskok, keď po umnej kombinačnej akcii s Mačugom sa presadil v koncovke J. Čopiak. Zo strany domácich to však nebolo všetko, pretože v 79. minúte viedli už rozdielom triedy, keď po prihrávke J. Čopiaka zastavil prenikajúceho Mačugu v pokutovom území nedovoleným spôsobom jeden z hráčov hostí a nariadenú penaltu s istotou premenil M. Čopiak. V závere zápasu mohol prikrášliť zaslúžené víťazstvo domácich Sasák, no svoju sľubnú príležitosť nedokázal zužitkovať.
Góly: Mačuga, J. Čopiak, M. Čopiak (11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Lesňák.
Ľubotín - Kyjov 0:1 (0:0)
V stretnutí mužstiev zo spodných priečok tabuľky sa na náročnom teréne viac bojovalo, ako hralo. V úvodnej polhodine sa obe mužstvá na ihrisku akoby len hľadali a hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Až v 30. minúte sa pokúsil prekvapiť hosťujúceho brankára Leškovský, no jeho pokus zastavilo brvno. V 36. minúte sa po prihrávke Šestáka ocitol v sľubnej šanci Ženčuch, no nedokázal usmerniť loptu za chrbát hosťujúceho brankára.
Po zmene strán sa obraz hry prakticky nezmenil a kolektívy sa do blízkosti brán dostávali iba sporadicky. V 76. minúte sa však Kyjovčanom podarilo vyťažiť z minima maximum v podobe víťazného gólu, keď priamy kop jedného z ich hráčov domáci brankár neudržal a jeden zo spoluhráčov usmernil odrazenú loptu do odkrytej brány. Pred 150 divákmi rozhodoval Majdák.
Stretnutie 11.kola: Plavnica B - Litmanová - odložené.
1. M. Lipník 11 8 3 0 44:20 27
2. Litmanová 11 8 1 2 30:15 25
3. Jakubany 11 7 1 3 34:16 22
4. Čirč 11 5 5 1 27:17 20
5. V. Ružbachy 11 6 1 4 25:18 19
6. Podolínec 11 5 4 2 27:21 19
7. Š. Jastrabie 11 4 5 2 26:15 17
8. N. Ľubovňa 12 4 3 5 26:17 15
9. V. Lipník 11 4 3 4 27:27 15
10. Orlov 11 4 1 6 19:30 13
11. Kyjov 11 3 2 6 13:21 11
12. Plaveč 11 3 2 6 11:28 11
13. Údol 11 2 3 6 23:30 9
14. Ľubotín 12 2 2 8 16:30 8
15. Plavnica 10 0 0 10 9:52 0
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš