Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Premrhané víťazstvo

Predposledné kolo III.A triedy sa odohralo v nedeľu, v ktorom prekvapivo Sp. Hrhov vyhral v Sp. Štiavniku a Dravce remizovali s rezervou Levoče.

SPIŠ.

Dravce – Levoča B 1:1 (0:0)

Pred týmto zápasom boli jasnými favoritmi futbalisti Levoče, ale na trávniku to nebolo veľmi vidieť. V chladnom nedeľňajšom počasí sa hral opatrný futbal a vyrovnaný futbal na oboch stranách. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia, ale ich útočník ju nedokázal premeniť. Domácim dobre kombinovali, ale nedokázali dostať loptu do siete. Prvý polčas sa skončil bez gólov. Hneď v úvode druhého polčasu hostia začali v zahadzovaní svojich šancí. Mali dve–tri vyložené šance, ale tie dokázal zneškodniť vynikajúci brankár domácich Krupinský. Hostia doplatili na nepremieňanie šancí, a preto sa potvrdilo známe pravidlo nedáš – dostaneš a domáci strelili zaslúžený gól. Do čierneho sa trafil Pitorák 1:0. Hostia z množstva šancí v druhom polčase dokázali streliť iba jeden gól. Zápas sa skončil spravodlivou remízou. Góly: 69. Pitorák. ŽK: Solár, S. Breja. Pred 50 divákmi rozhodoval Minďaš. DRAVCE: Krupinský - Gavalier, Knižka, Pitorák, Špener - Kračko (45. Solár), Škovira, T.Breja – Kožík, Vodžák, Koršala (54. S. Breja).

Bijacovce – Klčov 3:3 (1:3)

Keď strelil v 20. minúte zápasu C. Gallik svoj tretí gól a upravil na 1:3, zdalo sa, že hosťujúce mužstvo dovedie zápas do víťazného konca. Nepremenené šance Klčova pomohli domácim hráčom v druhom polčase vyrovnať skóre. Pred 50 divákmi rozhodoval D. Guballa. Klčov: Vilman - P. Pollák, Jaroš, Želinský, F. Pollák - J. Lorinc, M. Pollák, L. Pollák, Ondrejčák - J. Pollák, Gallik, striedali: Walter, Nič, Čonka.
Ostatné výsledky: FAM Poprad – Švábovce 1:4. Dravce – Levoča B 1:1. Sp. Štiavnik – Sp. Hrhov 1:2. Dúbrava – Granč-Petrovce. L. Teplička – Kurimany odložený.

1. Sp. Štiavnik 10 7 1 2 33:15 22
2. L. Teplička 9 7 1 1 23:11 22
3. Granč-Petrovce 10 6 1 3 27:17 19
4. Levoča B 10 6 1 3 18:11 19
5. Kurimany 9 5 2 2 13:9 17
6. Švábovce 10 5 1 4 35:28 16
7. Klčov 10 3 2 5 17:15 11
8. Dúbrava 10 3 1 6 14:22 10