Jesenným lídrom I. triedy sa stal Malý Lipník

Priamy súboj o post lídra po jesennej časti I. triedy ObFZ Stará Ľubovňa nemal víťaza. Znamená to, že Malý Lipník si udržal vedúce postavenie.

(Zdroj: šg)

Orlovčania neuniesli vo vyšných Ružbachoch nariadenú penaltu v nadstavenom čase a opustili hraciu plochu ešte pred jej exekúciou a záverečným hvizdom za stavu 2:2. Plavnica zostáva na samom dne a jediná dokonca s nulou na bodovom konte.

M. Lipník - Litmanová 2:2 (2:1)

V zápase tímov, ktoré sa počas jesene striedali v pozícii lídra súťaže, vyšiel úvod lepšie aktívnejším hosťom, ktorí zaskočili domácich. Na konci prvej 10-minútovky zahrávali po "malej domov" Tokarčíka zvnútra 16-tky nepriamy kop, ale ponúknutú príležitosť nevyužili. Potom už prepli Lipničania na vyšší rýchlostný stupeň a v 18. minúte sa im podarilo dostať do vedenia. Po faule na Solotruka v pokutovom území nariadenú penaltu na dvakrát premenil Kačmarčík. Už o dve minúty zvýšil vedenie po presnej prihrávke Solotruka. Hostia nezložili zbrane a v závere polčasu sa im po hrubej chybe domáceho brankára Kontru podarilo Sikorjakom znížiť a zdramatizovať tak stretnutie.

Po zmene strán mala hra obojstranne dobrú úroveň a mužstvá dokazovali oprávnenosť svojho postavenia v tabuľke. V 59. minúte sa podarilo Litmanovčanom vyrovnať, keď domáci obranca Iľkovič si vrazil centrovanú loptu nešťastne do vlastnej siete. V poslednej polhodine si oba tímy vytvorili ešte niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale Pristaš, Kačmarčík a Lipčák na domácej strane, ani Vislocký so Sikorjakom na strane hostí už neprekonali pozorných brankárov. Stretnutie o čelo tabuľky tak nespoznalo víťaza, no z konečného výsledku mali väčšiu radosť hosťujúci Litmanovčania.

Góly: Kačmarčík 2 (1 z 11 m) - Sikorjak, Iľkovič (vlastný). Pred 150 divákmi rozhodoval Pyda.

Čirč - Podolínec 3:1 (1:0)

V stretnutí mužstiev z horných priečok tabuľky nastúpili Čirčania s jednoznačným cieľom bodovať naplno, čo sa im aj podarilo. Podolínčania však nechceli svoju kožu predať lacno a v určitých fázach boli viac než vyrovnaným súperom. V prvej polhodine sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale v koncovke boli oba tímy neplodné. Až v 32. minúte sa podarilo Čirčanom otvoriť skóre, keď po presnom pase Kolcúna z ľavej strany sa k lopte dostal J. Gmitro a lobom prehlavičkoval gólmana hostí. Podolínčania sa do prestávky snažili vyrovnať, ale vo finálnej fáze sa napriek niekoľkým sľubným šanciam Čižmaroviča nepresadili.

V druhom polčase nechceli ponechať domáci nič na náhodu a v 55. minúte sa im podarilo poistiť vedenie po pekne umiestnenej strele k žrdi z kopačky Csatlosa. V 82. minúte však Podolínčanom svitla nádej po peknej strele Žoldáka z 5 metrov pod brvno domácej brány. V nadstavenom čase sa však Čirčanom podarilo prikrášliť cenné víťazstvo, keď Čerkalovu strelu brankár hostí vyrazil len pred Gajdoša, pre ktorého nebolo problémom usmerniť loptu do siete.

Góly: J. Gmitro, Csatlos, Gajdoš - Žoldák. Pred 80 divákmi rozhodoval Pristaš.

Kyjov - Jakubany 4:3 (2:2)

Už v 5. minúte po chybe domácej obrany sa dostalo hosťujúce mužstvo do vedenia zásluhou Katreniča. Aktívnou hrou sa však Kyjovčania dostávali čoraz častejšie pred súperovu bránu, čo bolo aj odmenené gólom Semančíka v 29. minúte. Už o necelých 7 minút sa dostal dravým prienikom do 16-tky súpera aktívny Šoltýs, ktorý bol faulovaný a následný pokutový kop s prehľadom sám premenil. Domácich na chvíľu vedenie uspokojilo a v 38. minúte sa začínalo odznova, pretože hrubú chybu domácej obrany potrestal Michňa. Do polčasu sa hral už z oboch strán opatrný futbal, takže mužstvá odchádzali do kabín za nerozhodného stavu.

Po návrate na ihrisko pridalo domáce mužstvo na dôraze a v 52. minúte to vyjadrilo aj gólom Fialkoviča. Potom sa sústredilo hlavne na obranu a nepúšťalo hosťujúcich hráčov do zakončenia, takže hra sa odvíjala hlavne v strede ihriska. Až v 78. minúte unikol rýchlonohý Šoltýs, prudkou strelou prekvapil brankára, ktorý loptu neudržal a z následnej dorážky D. Kováča-Peštu išli domáci do dvojgólového vedenia. No hostia nemuseli obísť naprázdno. V 80. minúte bol totiž vylúčený domáci hráč a z následného tlaku v 86. min. krásnou strelou Dufala vykresal iskierku nádeje aspoň na zisk bodu. Domáci sa však napokon zaslúžene tešili z víťazstva.

Góly: Semančík, Šoltýs (z 11 m), Fialkovič, D. Kováč-Pešta - Katrenič, Michňa, Dufala. Pred 60 divákmi rozhodoval Dopirák.

Š. Jastrabie - N. Ľubovňa 1:2 (0:0)

Domáci si v úvodnej štvrťhodine dokázali z územnej prevahy vytvoriť sľubnú šancu, ale Kerpčárova hlavička skončila iba na žrdi. Hostia sa snažili ťažiť prevažne z pozornej obrannej hry. Po polhodine však boli Jastrabčania znova veľmi blízko vedúceho gólu, ale prudkú strelu Balušinského vytlačil reflexívne pozorný brankár na roh.

V druhom polčase pridali obe mužstvá na ofenzívnej aktivite. Domáci mali raketový nástup a už v 46. minúte sa im podarilo dostať do vedenia, keď strelecký pokus M. Rešetára zaskočil brankára. Hostitelia sa však z vedenia dlho netešili, pretože v 52. minúte sa podarilo súperovi vyrovnať, keď po nedovolenom zákroku na jedného z hráčov hostí v pokutovom území nariadený pokutový kop s istotou premenil Kmeč. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, pričom nechýbal ani vzruch pred bránami. V 75. minúte mohol dostať domácich znova do vedenia Kerpčár, no mal vychýlenú mušku. Onedlho sa po ideálnej prihrávke od Havrilu ocitol vo vyloženej šanci Šoltýs, no ani jemu nebolo súdené skórovať. A prišiel trest, v 82. minúte po prudkej strele z priameho kopu z hranice pokutového územia vymietol pavučinu domácej brány Repka. Vzhľadom na priebeh zápasu by bola deľba bodov zrejme spravodlivejšia.

Góly: M. Rešetár - Kmeč (z 11 m), Repka. Pred 100 divákmi rozhodoval Furtkevič.

Plaveč - V. Lipník 2:3 (1:2)

Úvod priemerného zápasu patril domácim, keď už v 2. minúte vysunul Jurov agilného Šlosára a ten svoj únik z polovice ihriska rutinérsky zakončil. V 20. minúte sa však hosťom podarilo vyrovnať po krásnej strele spoza 16-tky z kopačky Potaneckého. Takmer ako cez kopirák sa to zopakovalo o sedem minút po presnom zásahu Kroláka, čím hostia dokonali obrat.

Druhý polčas sa zväčša niesol v znamení nepresností na oboch stranách. Domáci sa pokúšali vyrovnať a hostia zase zo zabezpečenej obrany vyrážali do rýchlych brejkov. Jeden im vyšiel v 63. minúte, keď rozvlnil sieť opäť Krolák. Domáci stavili všetky sily do útoku a v 79. minúte Tomáš po centri Pekára-Hudáka vsietil kontaktný gól. Onedlho boli blízko gólu aj Lipníčania, no po peknej akcii Kroláka sa Šľachtovský v koncovke nepresadil. Záverečný tlak domácich bol už iba platonický.

Góly: Šlosár, Tomáš - Krolák 2, Potanecký. Pred 50 divákmi rozhodoval Lesniak.

V. Ružbachy - Orlov 2:2 (0:2) - nedohrané

Na ťažkom teréne začali domáci nekoncentrovane a už v 7. minúte pykali za hrubú chybu v defenzíve, keď sa vo finálnej fáze presadil po sólovom úniku Olejník. Neubehlo ani päť minút a s chuťou hrajúci hostia pridali druhý gól, keď po dlhom autovom vhadzovaní a ďalšom zaváhaní v obrane prekonal domáceho brankára Drobňák. Až potom sa domáci prebudili, častejšie ohrozovali hosťujúcu svätyňu, ale ich strelecké pokusy si nenašli cestu za chrbát pozorného brankára Orlovčanov.

Po zmene strán prevzali réžiu hry domáci a v 53. minúte sa im podarilo vsietiť kontaktný gól. Prudkú strelu Hanečáka z priameho kopu z vyše 35 metrov brankár hostí neudržal v náručí a striedajúci J. Knapík z bezprostrednej blízkosti skóroval. S pribúdajúcimi minútami hostitelia vystupňovali tlak a v 63. minúte zaslúžene vyrovnali, keď priamo z rohového kopu sa presadil Gerčák. V nervóznom nadstavenom čase po faule gólmana na prenikajúceho Hebana v pokutovom území sa hostia cítili ukrivdení verdiktom rozhodcu a predčasne opustili hraciu plochu, takže sa stretnutie nedohralo.

Góly: J. Knapík, Gerčák - Olejník, Drobňák. Pred 130 divákmi rozhodoval nedelegovaný rozhodca.

Plavnica B - Údol 0:5 (0:3)

V stretnutí mužstiev z dna tabuľky chceli Údolčania už so skonsolidovanejším mančaftom prelomiť sériu bez víťazstva. Od úvodného hvizdu zatlačili domácich na ich polovicu a už v 8. minúte ich dostal po individuálnom prieniku do vedenia Pištej. Neubehlo ani päť minút a po priamom kope z vyše 25 metrov namieril nechytateľne z vyše 20 metrov Kravčák. Zo strany Údolčanov to do prestávky ešte nebolo všetko, v 42. minúte viedli už rozdielom triedy, keď po pravej strane unikol Drobňák a jeho následnú prihrávku s prehľadom zužitkoval Arysy.

Aj v druhom dejstve diktovali aktívni hostia tempo hry a odovzdaného súpera na dostrel svojej brány prakticky vôbec nepustili. V 73. minúte navyše inkasovali Plavničania ďalší úder, keď po individuálnom prieniku prekonal krížnou prízemnou strelou domáceho gólmana Gedra. V závere ešte dokázali hostia prikrášliť jednoznačné víťazstvo, keď opäť Gedra po výstavnej strele z vyše 25 metrov pod brvno nedal domácemu gólmanovi žiadnu šancu.

Góly: Gedra 2, Pištej, Kravčák, Arysy. Pred 100 divákmi rozhodoval Kandráč.

1. M. Lipník 14 8 6 0 49:25 30

2. Litmanová 13 9 2 2 37:21 29

3. Čirč 14 7 6 1 37:22 27

4. V. Lipník 14 7 3 4 35:31 24

5. Jakubany 14 7 2 5 41:27 23

6. Podolínec 14 6 5 3 31:26 23

7. N. Ľubovňa 14 6 3 5 31:20 21