Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Domáca premiéra Gelnice s prehrou

GELNICA. V posledný októbrový večer privítal domáci Slovan Gelnica na Zimnom štadióne P. Bindasa prvého súpera v druholigovej súťaži skupiny C Východ. Boli ním hokejisti HKM Rimavská Sobota.

Len dvaja rozhodcovia

Viac ako tristo divákov hladných po hokeji sledovalo na začiatok sezóny hokejovo dobré stretnutie. Domáci začali odvážne a nebojácne. Vyhrali prvú tretinu a na začiatku II. tretiny viedli už 2:0. Potom však akoby „prestali hrať“. A to bola voda na mlyn skúseného a podstatne viac rozohratého mužstva súpera. Ten otočil ešte do konca druhej tretiny výsledok a začiatkom tretej tretiny si víťazstvo poistil piatym gólom. Gelničania sa v posledných piatich minútach pokúšali o zvrat, ale skúsenejší hostia vyrovnaniu zabránili.
Výsledok zápasu zodpovedá výkonu oboch mužstiev. U Gelničanov treba oceniť snahu a bojovnosť, ale jednoznačne im chýbal deficit pobytu na ľade, pretože na domáci ľad vykorčuľovali len 3 dni pred majstrovským zápasom.

Bojovné stretnutie sa hralo bez zákerností, aj keď bolo veľa vylúčených – šesť vyšších trestov. Hráč domácich Michal Rothmajer skončil po neúmyselnom faule súpera v nemocnici s otrasom mozgu. Tento faul rozhodca vôbec nepotrestal. Treba pripomenúť, že pískanie seniorskej druhej ligy v „dvojke“ je veľmi nešťastným rozhodnutím zväzu. Dvaja rozhodcovia jednoducho nestíhajú a robia chyby, ktoré niekedy môžu aj ohroziť zdravie hráčov, k čomu došlo už aj v tomto stretnutí.

Výsledok: HK Slovan Gelnica – HKM Rimavská Sobota 4:6 (1:0, 1:3, 2:3), Rothmajer, Laškody, Findura, T. Gross, resp. Ďulek 2, Oštróm, Bendík, Bačkor, Goláň. Vyl.: 7 /8 – na 2 min., + Znak 10 min. OT, Findura 10 min. OT, Rothmajer 10 min. OT, Cebuľa 5 min.+DKZ /Gelnica/, Bačkor 10 min. OT, Ján Slovák l0 min. OT+ 5 min.+DKZ. Rozhodovali Jura a Bogdáň. Diváci 320.