Bystrany zimujú na čele, ale len o skóre

Predohrávkou prvého jarného kola zakončila najvyššia oblastná futbalová súťaž svoju jesennú časť. Počkáme si ešte na verdikt riadiaceho orgánu, či sa náhodou nebude predohrávať ešte jedno kolo. S najväčšou pravdepodobnosťou sa už začala zimná prestávka.

SPIŠ.

Letanovce - Jamník 0:1 (0:1)

Letanovčania ani v tomto zápase nedokázali uhrať dobrý výsledok. V prvom polčase ich niekoľkokrát podržal ich najlepší hráč brankár Jochman. V 36. min. však po Jančárovej strele kapituloval. Aj po zmene strán bolo viac šancí na strane hostí, opäť vynikol Jochman. Pred 80 divákmi rozhodoval Jančár. LETANOVCE: Jochman - Longa, Marko, Kubičár - Žoldák, Biskup, Longa, Slamený, NEupaver - Gavalier, Toporcer. JAMNÍK: Macejko - Jančár, P. Farkašovský, S. Čuj - Pavlík, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, I. Farkašovský, Hudzik - Potempa, Pavol.

Bystrany - Chrasť n/H 1:1 (1:0)

Na ťažkom mokrom teréne obe mužstvá podali kvalitný výkon. Ak by do polčasu viedli domáci 4:0, nikto by sa nedivil. V dvoch prípadoch pálili do brvna. V 20. min. skóroval kanonier Ján Suchý. Druhý polčas lepšie vyšiel hosťom, vyrovnali hru a neskôr aj skóre, keď v 75. min. sa v skrumáži najlepšie zorientoval Dirda - 1:1. Snaha Bystrian zvrátiť výsledok bola márna, v bráne hostí stál výborný M. Šefčík. K pozitívam stretnutia patril aj výborný výkon hlavného rozhodcu Kotradyho. BYSTRANY: Klešč - Timčík, Forgáč, Vrabec - Jochman, Klešč, Brajerčík, Pavlík, Suchý - Mikula, Smik, striedali: Mikula, Hamrák. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár , M. Jančár - Celec, Dirda, Filip, AUgustin, Dirda - Turčanik, Dirda, striedali: Fabini, Franko, Chovanec.

Iliašovce - Poráč 0:1 (0:1)

Hoci sa hralo za nevľúdneho sychravého počasia, diváci videli dobrý futbal. Obe mužstvá hrali svižne, kombinačne. O osude zápasu rozhodla domáca hrúbka v 39. minúte a následne po nej umiestnená strela T. Antala. Po zmene strán tempo hry trochu upadlo, ale znova sa bolo na čo pozerať. Iliašovce sa snažili urobiť niečo s výsledkom, ale hostia mali v bráne pozorného Krajňáka. Na druhej strane dve dobré šance mal Vojtila. Domáci znova prehrali o gól, ale z ich strany to nebol zlý výkon. Pred 80 divákmi rozhodoval Rusnák. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, Kočiš, Beličák - Janiga, Petrašek, Ordzovenský, Kolcun, Gonda - Merkovský, Liška, striedal: Kočiš. PORÁČ: Krajňák - Polonyi, Širila, Šteiner - Šmelko, Macala, Chovanec, Vojtila, Liška - Šteiner, Antal, striedal: Volčko.

Mníšek n/H - Hnilčík 4:2 (2:0)

Dopoludnia bolo v Mníšku n/H nevľúdne hmlisté počasie. Futbal na ihrisku bol však opačný - veľmi dobrý, v podaní oboch mužstiev.
Domáci si vynútili tlak a z neho po krídelnej akcii rezultoval prvý gól, na centrovanú loptu nabehol Svitana a hlavou do protipohybu brankára v 18. min. otvoril gólový účet. Ďalej pokračovali domáci v tlaku a v 30. min. nabiehajúci z hranice šestnástky M. Žiga zvýšil na 2:0.
Na druhý polčas hostia prišli ako vymenení, začali hrať ešte aktívnejšie. V 48. min. po dlhom aute Kujnisch polovysokou strelou prekvapil hostí - 3:0. Hostia nezložili zbrane a o tri minúty Matiašovský hlavou preloboval brankára. Hnilčík pokračoval ďalej v dobrej kombinačnej hre, ale v 64. min. "českú uličku" M. Drajna na dvakrát zakončil na 4:1. Domáci prestriedali a v 80. min. Soveľ od rohovej zástavky zacentroval a lopta na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Pred 60 divákmi rozhodoval Regec. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - Rešovský, Marcinko, Štrompf - Svitana, Žiga, L. Drajna, M. Drajna, Kohler - Kujnisch, Toth, striedali: Wencel, Imrich, Malik. HNILČÍK: Novotta - Jakuba, Kubus, Loja - Čarnický, Repaský, Fabian, Matiašovský, Botcher - Vido, Soveľ, striedal: Varga.

Olcnava - Domaňovce 3:1 (3:0)

Raketový nástup domácich - 2. min. center Kaščáka na P. Rusnáka - 1:0. V 6. min. zahrávali domáci rohový kop a Kaščák hlavou po druhý raz prekonal brankára hostí. V 37. min. opäť rohový kop domácich a Pavlík upravil na polčasových 3:0. Kým v prvom polčase mali Olcnavčania jasnú prevahu, po obrátke prevzali iniciatívu hostia. V 75. min. z priameho kopu Sopkovič vykresal iskierku nádeje.
Lenže v ďalšom priebehu už padali len dažďové kvapky, a nie góly.
Pred 100 divákmi rozhodoval Baldovský. OLCNAVA: Rusnák - Salaj, Petrov, Pavlík - Gardošík, Pastucha, Kaščák - Rusnák, Gonda, Richnavský, Rusnák, striedali: Kapalko. DOMAŇOVCE: Gonda - Almaši, Ondrejčák, Fridman - Geletka, Topoli, Sopkovič, Kušnir, Brandobur - Zumerling, Petruško.

Markušovce - Nálepkovo 2:2 (0:0)

Domáci začali prvý polčas náporom. V priebehu prvého polčasu mali prevahu, z ktorých nevyužili päť čistých gólových šancí.
Druhý polčas začal náporom hostí, ktorí po chybe domácich v 50. minúte po rohovom kope Janošovou hlavičkou strelili vedúci gol. Andráči Jozef v 69. minúte strelil vyrovnávajúci gól. V 78. minúte po ofsajdovej akcii hostia zvýšili na 1:2. V 88. minúte po dlhom centri do šestnástky Geletka hlavou vyrovnal na 2:2. Pred 50 divákmi dobre rozhodoval Pecha. MARKUŠOVCE: Čuchran - Jánošík, Hozza, Olekšák - Steiner, Geletka, Jarab, Kalafut,Hodnický - Andráši, Dunka, striedal: Džerenga. NÁLEPKOVO: Tomčany - Vartovník, Pacák, Gobl Brano, Janoš - Markulík, Lapšanský, Šveda, Gobl Tomáš - Ivančo, Opemčák, striedal: Rusnák.

Sp. Hrušov - Odorín 0:3

Po góloch Čuja, Kočika a M. Majka zvíťazili hostia rozdieloch troch gólov, ale v tomto stretnutí zahodili takmer desať tutoviek. ODORIN: Maľak - M. Majko, Kavulič, Ľ. Majko - Bednár, Čuj, Slanina, Stoličný, Antony - Kočik, Zekucia, striedal: Baluch.

1. Bystrany 14 8 2 4 40:26 26

2. Chrasť nH 14 8 2 4 32:20 26

3. Poráč 14 8 2 4 23:15 26

4. Mníšek n/H 14 8 1 5 30:16 25

5. Jamník 14 7 4 3 31:20 25

6. Hnilčík 14 7 2 5 30:20 23

7. Odorín 14 7 2 5 27:20 23

8. Domaňovce 14 7 2 5 31:26 23