Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Volejbalisti kraľujú prvej lige, vyhrali aj v Martine

Staroľubovnianski volejbalisti dominujú vo východnej skupine prvej ligy.

TJ Neografia Martin - VKM Stará Ľubovňa 0:3 /-27, -22, -21/, 2:3 /22, 14, -22, -18, -13/

Kto nevidel a nezažil, ten neuverí. Výborné obidva zápasy 1. ligy mužov sa odohrali v Martine medzi zatiaľ neporazenými družstvami TJ Neografia Martin a VKM Stará Ľubovňa. V prvom zápase bol veľmi dôležitý prvý set, ktorý sa rozhodoval až v koncovke. Tú lepšie zvládli hostia VKM SL, ktorí boli tvorivejší a razantnejší v útočnej hre.

Po výhre v prvom sete 29:27 si hostia VKM SL za mohutného povzbudzovania ľubovnianskych fanúšikov vytvorili v polovici druhého a tretieho setu 3- až 4-bodový náskok. Ten si udržali až do konca setov a zvíťazili v prvom zápase bez straty setu 3:0.

Druhý zápas mal celkom iný priebeh ako prvý. Prvý set bol v znamení zlých rozhodnutí rozhodcov, ktorí hlavne v závere setu svojím rozhodnutím poškodili hostí z VKM SL. Tí prvý set prehrali 25:22. V druhom sete sa hosťom z VKM SL úplne prestalo dariť. Veľa chýb v prihrávke a v útočnej hre doviedlo domácich Martinčanov k hladkému víťazstvu v druhom sete 25:14.

Zdalo sa, že zápas sa skončí hladkým víťazstvom domácich. V treťom sete nastal veľký obrat v hre hostí VKM SL. Začali dobre prihrávať a svojou veľmi dobrou útočnou, ale aj obrannou hrou dostávali domácich do zúfalstva.

Tretí a štvrtý set vyhrali hostia, a tak sa muselo rozhodnúť v piatom skrátenom sete. Ten bol zo strany domácich a hostí vyrovnaný až do stavu 11:11. Potom si hostia VKM SL vďaka dobrej obrannej hre vytvorili náskok dvoch bodov 13:11. Ten si už udržali až do konca setu a zaslúžene vyhrali druhý zápas 3:2. Veľká vďaka patrí hlavne ľubovnianskym fanúšikom, ktorí v obidvoch zápasoch vytvorili mohutným povzbudzovaním domáce prostredie hráčom VKM SL.

Zostava: Lampart S., Lampart T., Trenčík, Hudák, Stašák, Joštiak, Brajerčík, Senko Mir., Rusiňák, Krett.

Juniori nepochodili v Prešove

VK Slávia PU Prešov - VKM Stará Ľubovňa 3:1 /19, -24, 18, 19/, 3:2 /25, 16, -21, -19, 11/

Juniori VKM SL v obidvoch zápasoch urobili viac nevynútených chýb ako domáci Prešovčania. Boli menej razantní v útočnej hre a nevyhli sa ani chybám v obrannej hre. To malo za následok prehru v obidvoch zápasoch 3:1 a 3:2.

Zostava: Buvalič, Senko T., Fecko D., Zima, Haky, Smrek, Urda, Filičko, Truska, Didecký.

1. Prešov 8 8 0 24:10 16

2. Humenné A 8 6 2 20:8 14

3. St. Ľubovňa 8 4 4 16:12 12

4. Svidník 8 3 5 14:17 11

5. Humenné B 8 3 5 10:18 11

6. Vranov 8 0 8 5:24 8