Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Vrátili prehru Spojom

Extraligové volejbalistky zo Spišskej Novej Vsi si v sobotu pripísali ďalšie víťazstvo, keď oplatili Spojom Bratislava domácu prehru práve na ich pôde.

SP. NOVÁ VES. Hral sa opäť päťsetovýsetový zápas, tentoraz s víťaznou koncovkou pre Spišiačky.

Tretí za sebou

Spišskonovoveské volejbalistky odohrali v poradí už tretí víťazný zápas za sebou. Na víťazstvo však potrebovali (podobne ako pred dvomi týždňami v Žiari) opäť päť setov, v tom piatom však tentoraz ťahali za dlhší koniec a vyhrali ho 15:8. Zápas na Spojoch sa začal so 45-minútovým oneskorením a trval takmer 100 minút, takže to bol vskutku náročný duel už len na čas. Samozrejme aj na výkon, pretože sety sa výherne striedali ako na hojdačke. Prvý set vyhrali domáce Spoje na 10 bodov a zdalo sa, že to bude jasný zápas pre domáce hráčky. Spišiačky sa však nedali a výrazne zlepšenou hrou, najmä podaním vyhrali druhý set na 18 bodov. V treťom sete mali navrch domáce hráčky a viedli 2:1 na sety. To však bolo z ich strany všetko, pretože vo štvrtom sete im volejbalistky zo Spiša dovolili uhrať iba 14 bodov. Rozhodovalo sa teda v piatom sete, v ktorom viedli Spišiačky už 11:2, aby zrazu bolo „iba“ 12:8. Potom však razantným záverom set dokončili a stanovili jeho výsledok na 15:8 a celý zápas na 3:2 na sety. Víťazstvom sa Spišiačky posunuli na druhé miesto v tabuľke, a to ešte majú zápas k dobru.

Výsledok, extraliga ženy – 11. kolo: TJ Spoje Bratislava – VK Spišská Nová Ves 2:3 (10,-18,20,-14,-8).

Základná zostava:
Slančová, Kijaková, Bejga, Becková, Bajtošová, Tomašeková, libero: Fabianová, striedali: Olejníková, Böhmerová.

„Som veľmi rád, že sme „potiahli“ už tretí víťazný zápas v sérii za sebou, čo nám zatiaľ zabezpečuje 2. miesto v tabuľke. Dievčatá podali kolektívny a obetavý výkon. V zápase so Spojmi zahrali dobre všetky hráčky, menovite však chcem dnes vyzdvihnúť Terku Slančovú na smeči, Mirku Kijakovú na U-čku a Barborku Bajtošovú na náhre. K nim samozrejme patrí už tradične výborný výkon Evky Fabianovej na libere. V tomto zápase sme mali výborné podanie, čo sa ukázalo nakoniec ako rozhodujúce. K tomu sa pridal a dobrý príjem, čo bolo markantné najmä v posledných dvoch setoch. V kombinácii s blokmi a smečom to dievčatá nakoniec dotiahli do víťazného konca, za čo sa im všetkým chcem poďakovať. Najbližšie nás doma čaká COP Nitra, a to bude veľmi zaujímavý zápas,“ povedal po zápase tréner VK Spišská Nová Ves Stanislav Vartovník.

7.Pezinok 10 2 8 12:27 12

Najbližšie ligové kolo hrajú ženy doma, v sobotu 5.12.2009 hostia v športovej hale COP Nitra. Začiatok zápasu je už o 14.00 h.

Juniorky hrajú doma, v nedeľu 6.12.2009 hostia v športovej hale Zvolen. Začiatok zápasov je o 13.00 a 15.00 hod.. Kadetky hrajú doma, v nedeľu 6.12.2009 hostia v hale PTŠ (Obchodná akadémia) Vranov. Začiatok zápasov je o 10.00 a 12.00 hod..