Nedeľa, 9. december, 2018 | Meniny má Izabela
BEZ VYHRATÉHO SETU

Vo svojej skupine sú Spišiačky štvrté

Vo volejbalovej extralige žien sa začala jej druhá časť. Vznikli dve skupiny, ktoré hrajú o 1.-4. miesto a o 5.-8. miesto.

SP. NOVÁ VES. Extraligové volejbalistky zo Spišskej Novej Vsi si zabezpečili účasť v skupine o 1.-4. miesto, v ktorej v sobotu odohrali prvý extraligový zápas v tomto roku. Bez vyhratého setu však podľahli favorizovanej Senici 0:3. Juniorky, kadetky i žiačky A, B a C mali voľno.

Pohrozili v treťom sete

Spišiačky sa predstavili pred domácim publikom po prvý raz v roku 2010 znovu proti Senici, s ktorou hrali aj posledný zápas doma v roku 2009. Treba povedať, že volejbalistky Senice boli jednoznačnými favoritkami duelu a svoju prevahu aj potvrdili. Vyhrali vcelku ľahko, keď domáce volejbalistky trochu „pohrozili“ iba v treťom sete. V celom zápase mali Seničanky navrch vo všetkých herných činnostiach a navyše aj výškovú prevahu. Vyhrali preto vcelku zaslúžene 3:0 na sety. Prehrou bez zisku setu sa spišskonovoveské volejbalistky dostali na štvté miesto v tabuľke o 1 set za UKF Nitra.

Základná zostava: Slančová, Kijaková, Bejga, Becková, Böhmerová, Jacková, libero: Švihlová, striedali: Olejníková, Javorská, Bajtošová.

Tréner žien Stanislav Vartovník po zápase povedal: „Senica je výkonnosťou niekde inde, má ambície na prvú trojku v extralige. Naša výkonnosť je určite pod touto hranicou a v tomto dueli som dal príležitosť všetkým hráčkam, ktoré boli k dispozícii na zápase. Náš cieľ bol postúpiť do skupiny 1.-4., čo sa nám aj podarilo. Na budúci týždeň cestujeme do Žiliny, kde to bude rovnako ťažké ako so Senicou.“
Výsledok, extraliga, ženy, 2. časť – 1. kolo: VK Spišská Nová Ves – VK Senica 0:3 (-16,-13,19), 250 divákov.