Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Outsideri favoritov potrápili

Futsalová liga vo Vyšných Ružbachoch sa pomaly blíži k svojmu záveru. V 8. kole nebola núdza o zaujímavé zápasy, pričom diváci, ktorí sa prišli do hľadiska na futsal pozrieť, sa určite nenudili.

Zápas medzi Colom Colom, ktoré stále bojuje o tretie miesto, a MHD bol hlavne v prvom polčase vyrovnaný. Až v druhom polovici stretnutia sa favorizované Colo Colo presadilo aj gólovo a duel nakoniec presvedčivo vyhralo 5:1. V ďalšom súboji o medailové umiestnenie medzi Ihľanami a juniormi Vyšných Ružbách boli diváci hneď v úvode svedkami troch rýchlych gólov v podaní hráčov Ihlian. Do záveru polčasu sa mladíkom podarilo ešte znížiť na 3:1, no Ihľany si po zmene strán víťazstvo už nenechali vziať. Domáci podali aj napriek prehre rozdielom triedy sympatický výkon, ktorý diváci v nejednom prípade odmenili svojím potleskom. Treba dodať, že po tejto výhre sú Ihľany veľmi blízko k zisku bronzovej medaily a hneď v nasledujúcom kole v priamom súboji o tretie miesto proti Colo Colo im stačí zisk aspoň jedného bodu.

Zaujímavý zápas videli diváci v zápase Kežmarok - Dream Team, keď sa favorit stretnutia v úvode ujal vedenia 1:0, ale K. Zavacký svojimi dvoma gólmi otočil skóre v prospech Dream Teamu. Kežmarčania dokázali do polčasu vyrovnať a začínalo sa odznova. Druhá polovica duelu vyšla lepšie Dream Teamu, ktorý naklonil misky na svoju stranu a črtalo sa veľké prekvapenie. V nervóznom závere sa však favorizovanému Kežmarku predsa len podarilo vyrovnať a o osude celého zápasu rozhodol Bednarčík svojím druhým gólom a stanovil na konečných 4:3 v prospech Kežmarku. V nedeľňajšom zápase medzi domácim áčkom Vyšných Ružbách a MHD odolávali mladíci MHD veľmi dlho a ich snahu zlomili skúsení Ružbašania až v závere zápasu štyrmi gólmi. Stretnutie sa však napokon skončilo vysokou výhrou áčkarov 8:2.

Favorit dovolil len polčasové prekvapenie

V zápase medzi poslednými Nižnými Ružbachmi a prvým Tiamom diváci neverili vlastným očiam, keď outsider dokonale zaskočil favorita a polčas vyhral 3:0. Prekvapenie sa nakoniec nekonalo, pretože do druhého polčasu vstúpili hráči Tiama ako vymenení. Už po 15 sekundách strelili svoj prvý gól, čo riadne otriaslo psychikou Ružbašanov. Favorit to dokonale využil a rozbehol svoj gólostroj, ktorý sa zastavil až na čísle deväť. Vzhľadom na tri vsietené góly Ružbašanov bolo však víťazstvo Tiama poltuctové.

V poslednom zápase medzi Starými pánmi a DAT videli diváci znova dva opačné polčasy. V tom prvom vyhrávali Starí pani 2:0, ale na víťazstvo to nestačilo, keď dokonalý obrat zariadil Zavadský 30 sekúnd pred koncom zápasu. Prehrou stratili Starí pani možnosť bojovať o medailu.

Divákom dávame do pozornosti nasledujúce kolo, keď s veľkou pravdepodobnosťou spoznáme tohtoročného majstra. Ten vzíde zo súboja FK CVČ Kežmarok - Tiamo, v ktorom si zmeria sily družstvo s najlepšou obranou proti družstvu s najlepším útokom. Taktiež sa môže rozhodnúť o tretej priečke medzi minuloročným majstrom Colom Colom a Ihľanami.

Tabuľku strelcov vedú s 20 gólmi Mariančik Matúš (Tiamo) a Hricko (Tiamo), 14 gólov zaznamenal Michlík (DAT) a 12 góov Kuľanda (Tiamo).

Výsledky

Colo Colo - MHD 5:1, góly: Vašaš a Ja. Zajac po 2, Jo. Zajac - Solevič, Ihľany - Vyšné Ružbachy B 4:1, góly: Špirko 2, Jurčo Palčo - Martinek, Dream Team - FK CVČ Kežmarok 3:4, góly: K. Zavacký 2, V. Zavacký - Bednarčík 2, Hanisko, Vida, MHD - Vyšné Ružbachy A 2:8, góly: Solevič 2 - J. Sčensný, Diňa a Hanečak po 2, Minčík, Kollár, Nižné Ružbachy - Tiamo 3:9, góly: Trembáč, Solotruk, Šoltysik - Marian Mariančík, Kuľanda a Hricko po 2, Čupka, Mat. Mariančík, Martin Mariančík, Starí páni - DAT 2:3, D. Sčensný 2 - Michlík, Kubis, Zavadský.

Program 9. kola

23.1.2010 - sobota: 18:00 DAT - MHD, 18:50 Tiamo - FK CVČ Kežmarok.

24.1.2010 - nedeľa: 13:00 Vyšné Ružbachy A - Nižné Ružbachy, 13:50 Vyšné Ružbachy B - Starí páni, 14:40 Ihľany - Colo Colo

1. Tiamo 8 8 0 0 81:18 24
2. FK CVČ Kežmarok 8 8 0 0 60:8 24
3. Ihľany 9 5 1 3 32:24 16
4. Dream Team 9 4 1 4 34:29 13
5. Colo Colo 8 4 0 4 26:29 12
6. V. Ružbachy A 8 3 1 4 33:33 10
7. Starí páni 8 3 0 5 23:34 9
8. DAT 8 3 0 5 27:45 9