Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Ženy nestačili na Žilinu, štyri hráčky na výpomoci

Volejbalistky Spišskej Novej Vsi pomáhajú Rimavskej Sobote. Až štyri hráčky z víťazného družstva VK SNV, ktoré vyhralo baráž o extraligu v Spišskej Novej Vsi v roku 2008, hosťujú od soboty v Gemeri.

SP. NOVÁ VES. Proti Košiciam nastúpili Szentkeresztyová, Pavlíková, Vykoupilová a Sukeníková, pričom jeden zápas za Rimavskú Sobotou vyhrali a jeden prehrali a zahrali si všetky naše hosťujúce hráčky.

Domáce Spišiačky hrali s mínusovým efektom. Česť zachraňovali iba kadetky, ktoré vyhrali 1 zápas. Ženy ani juniorky tentoraz vonku nezvíťazili.

V domácom prostredí bola MEVZU hrajúca Žilina jednoznačným favoritom a svoju úlohu aj splnila. Spišiačky hrali prvé dva sety veľmi odovzdane a nedokázali si takmer nič vytvoriť. Zvrat nastal až v treťom sete, v ktorom zlepšili podanie, ktorým odsunuli Žilinčanky na zadnú čiaru. Rovnako zlepšenou hrou na sieti dokázali tretí set vyhrať. To však bolo všetko a vo štvrtom sete opäť dominovali domáce Žilinčanky. Prehrou zotrvávajú Spišiačky na 4. mieste v tabuľke skupiny o skóre lôpt za UKF Nitra.

Výsledok, extraliga, ženy – 2. časť – 2. kolo: VK ŽU ŽILINA – VK Spišská Nová Ves 3:1 (14, 16, -23, 13).
Základná zostava: Slančová, Kijaková, Bajtošová, Jacková, Olejníková, Bejga, libero: Švihlová, striedali: Böhmerová, Becková, Javorská.

Tréner žien Stanislav Vartovník: „Prvé dva sety hrali naše dievčatá veľmi slabo a bol to podpriemerný výkon, o čom svedčí aj počet dosiahnutých bodov. V treťom sete ma potešili zlepšeným podaním a hrou na sieti, čím sme si dokázali po tlaku na súperky vybojovať tento set. V poslednom štvrtom sete už zasa skĺzli do podpriemerného výkonu, čo je na Žilinu málo, takže sme celkovo prehrali 3:1 na sety. Teraz sa sústredíme na UKF Nitra, s ktorým hráme v ďalšom kole doma.“

Skupina o 1.-4. miesto

1.Senica 2 2 0 6:0 4
2.Žilina 2 2 0 6:2 4
3.UKF Nitra 2 0 2 1:6 2
4.Spišská Nová Ves 2 0 2 1:6 2

Najbližší extraligový volejbal doma sa bude hrať v sobotu 23. 1. 2010, keď ženy hostia v 3. kole druhej časti extraligy svoje súperky z UKF Nitra. Začína sa v športovej hale o 14.00 hod.

Výsledky, I. liga, juniorky – 9. kolo: ŠKM Liptovský Hrádok – VK Spišská Nová Ves 3:0 (15, 19, 16) 3:1 (-12, 19, 13, 24).

Proti favoritovi súťaže a navyše u nich doma sa hralo Spišiačkam pomerne ťažko. V prvom zápase Hrádočanky nenechali nič na náhodu, nastúpili v plnej sile a nedali Spišiačkam žiadnu šancu. Strážili si vedenie v každom sete a vyhrali zápas pomerne hladko 3:0 na sety. V druhom zápase došlo zo strany spišskonovoveských volejbalistiek k zlepšeniu výkonu. V prvom sete doslova rozbili domáce hráčky a získali ho na 12 bodov, čo svedčí o prevahe. Potom však popustili hraciu disciplínu a dva sety boli naraz pre Liptovský Hrádok, aj keď v tom druhom viedli naše dievčatá už 8:1, aby ho nakoniec prehrali. Smola stála pri našich hráčkach aj v závere štvrtého setu, kde mali domáce volejbalistky viac šťastia a vyhrali ho 26:24 a celý zápas 3:1 na sety. Aj napriek prehrám zostávajú juniorky na 7. mieste v tabuľke.

Základná zostava: Maťašovská, Longauerová, Becková, Olejníková, Kromková, Želonková, libero: Zajacová L., striedala: Bartošová, Nováková, Kubíková.

Tréner junioriek Martin Roško: „Prvý zápas sme hrali veľmi odovzdane a rozhodlo podanie, resp. jeho príjem. Obe tieto činnosti mali domáce hráčky lepšie a zaslúžene zvíťazili. Druhý zápas už začali plniť naše hráčky taktické pokyny, ale hlavne sa im darilo rovnako podanie a bloky. Žiaľ, stačilo to iba na jeden vyhratý set. Škoda štvrtého setu, lebo pri stave 2:2 som bol ochotný veriť vo víťazstvo. Zostalo však iba pri keby, pretože sme zápas prehrali 3:1 na sety.“

Najbližší prvoligový volejbal doma sa bude hrať už v nedeľu 24. 1. 2010, keď juniorky hostia v 10. kole svoje súperky z Poltára. Začína sa o 13.00 h v športovej hale.

Výsledky, M-SR, kadetky – 7. kolo: VK Spišská Nová Ves – VK Slávia TU Košice 1:3 (-20, 24, -17, -12), 3:2 (-17, -26, 21, 14, 11).

Pri kadetkách došlo v nedeľu k zaujímavej pozitívnej situácii, pretože na zápasy prišlo až 18 (!) domácich hráčok a všetci traja tréneri (trénerka a 2 asistenti). Keďže na súpisku je možné dať iba 12 hráčok, tak si ich tréneri podelili a nakoniec si zahrala každá prítomná kadetka zo Spišskej Novej Vsi. Hrali sa dva veľmi zaujímavé zápasy. V tom prvom mali navrch hosťujúce Košičanky, ktoré boli technickejšie a hrali rýchlejšiu sieť. Spišiačky im dokázali vzdorovať iba v druhom sete. Celkovo prehrali prvý zápas 3:1 na sety. V druhom zápase sa dievčatá vymenili, prestriedali, ale hlavne zlepšili vo všetkých činnostiach. Hoci prehrávali už 0:2 na sety, dokázali zápas zvrátiť, otočiť a vyhrať ho 3:2 na sety. Na bloku aj v útoku sa zaskvela Kromková, výborné podanie mala Bodáková a na smeči podržala družstvo kapitánka Maťašovská, ale pochvalu si zaslúžia všetky hráčky za bojovné nasadenie i za víťazstvo.

Hrali: Barčová, Bodáková, Geršiová, Kubíková, Zajacová A., Zajacová L, Urbanová, Zeleňáková, Želonková, Bašistová, Maťašovská, Kromková, Nováková, Toporcerová, Bašistová, Kuchárová, Sotáková, Nagyová P.
Asistent trénerky kadetiek Ľudovít Švihla: „Viedol som prvý zápas a aj keď dievčatá veľmi túžili po víťazstve, dokázali vyhrať iba jeden set. Košičanky mali výborné podanie, ktoré nám robilo problémy. Veril som, že v druhom zápase to bude lepšie.“

Trénerka kadetiek Eva Fabianová: „Koučovala som iba druhý zápas, za ktorý chcem dievčatá pochváliť, hlavne za bojovnosť a za to, že sa nevzdali ani za stavu 0:2 na sety. A tá vôľa po víťazstve, rovnako ako nefalšovaná radosť po každom získanom bode, to každého trénera hreje. Druhý zápas sme si zaslúžili vyhrať a som rada, že sa nám to podarilo.“

Najbližší zápas doma budú hrať kadetky už v nedeľu 24. 1. 2010, keď hostia v 8. kole svoje súperky z Kežmarku. Začína sa o 9.00 h v hale obchodnej akadémie.

Spišskonovoveské Embraco sa dohodlo s odborármi, štrajk nehrozí

Kolektívnu zmluvu zrejme podpíšu v piatok, pomohli kompromisy.

Pytliak ulovil vlka, vzal si jeho hlavu

Polícia vyšetruje prípad prečinu pytliactva.

Prostitúcia v Trebišove prekvitá, syfilis sa šíri

Sexuálne služby za peniaze využívajú najmä cudzinci.

Razie v osadách: Najprv preverovali policajtov, teraz obvinili Moldavčanov

Hlavní aktéri prípadu majú na krku paragraf krivého obvinenia.

Modrý náter historickej budovy nahradí replika výkladu

Provokatívna fasáda by sa mala stať minulosťou.

SVET

Ilumináti, pedofília a ŠtB. Špinavý boj o Hrad sa rozbieha

Na Kisku pred voľbami vytiahli scientológiu, na Drahoša iluminátov. Hoaxy môžu pomôcť Zemanovi vyhrať.

Dobré ráno: Česi si dovolili, čo si u nás ani Fico netrúfol

Ako prebiehajú české prezidentské voľby.