Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Basketbaloví mládežníci v novom roku

V novom roku po vianočnej prestávke začali majstrovské basketbalové zápasy mládežníckych družstiev a 1. ligy mužov a žien.

SP. NOVÁ VES. V novom roku po vianočnej prestávke začali majstrovské basketbalové zápasy mládežníckych družstiev a 1. ligy mužov a žien. Kategória 1. ligy mužov hrala v treťom a štvrtom kole v Bratislave, ženy v Liptovskom Mikuláši. Kadeti A a juniori hrali svoje zápasy úspešne doma. Kadeti B a žiaci hrali vonku vo Svite bez úspechu a starší žiaci boli úspešní v Rožňave.

Výsledky: 1. liga seniorov:
Petržalka – Spišská Nová Ves B 106:76 (57:43), Lenart 27, Fulka 10, Ogurčák 10
Inter Bratislava B – Spišská Nová Ves B 108:100 (39:41), Lenart 28, Bečarik 27.

Výsledky, 1. liga žien:
Liptovský Mikuláš – SKBD Spišská Nová Ves 90:69 (43:33), Jurčišinová 16, Kurilová 14. Žilina – SKBD Spišská Nová Ves 76:64 (29:29), Jurčišinová 15, Vajnerová 14.

Výsledky, juniori:
Spišská Nová Ves – Inter Bratislava 72:64 (29:21), Brutovský 21, Kiseľa 14, Hračák 12, Frankovič 9, Kolcún 8, Križák 6, Dunčko 2.

Prievidza – Spišská Nová Ves 64:61 (32:18), Brutoský 20, Hrabčák 16.

Považská Bystrica – Spišská Nová Ves 85:72 (39:43), Brutovský 26, Frankovič 14 .

Výsledky, kadeti o 1. - 2. miesto:
Spišská Nová Ves A – Levice 122:46 (59:24), Filipský 26, Balúch 24, Kuľa 19, Krajňák 16, Duľa 11, Remiáš 8, Vikartovský 8, Farkalin 6, Gonda 3, Pavľák 1.

Spišská Nová Ves A – Komárno 103:25 (54:14), Balúch 26, Filipský 17, Kuľa 16, Krajňák 11, Vikartovský 11, Farkalin 10, Duľa 4, Remiáš 3, Hrubý 3, Pavľák 2.

Erich Korfanta – tréner SNV: „Po sviatkoch sa družstvo pomaly rozbiehalo, svoje tempo sme s Levicami našli až v druhej štvrtine. Od tohto momentu sme dominovali vo všetkých činnostiach. Na solídnej úrovni bol prechod do rýchleho protiútoku. Na začiatku roka sme sa dobre rozbehali, naše víťazstvo bolo zaslúžené.
Súper z Komárna nemal také kvality ako Levice. Obranné činnosti boli na celkom dobrej úrovni, ale v útoku sme boli málo dôrazní a nekoncentrovaní . Chlapci sa musia naučiť v každom zápase hrať naplno a nikoho nepodceňovať.“

Kadeti o 13. - 16. miesto:

Svit – Spišská Nová Ves B 67:35 (25:18), Sarna 9, Kolečanyi 5, Dvorják, Sitko a Rusňák po 4, Skokan 3, Klešč, Antoni a Kovalík po 2. Svit – Spišská Nová Ves B 75:47 (42:26), Sarna 15, Klešč 8, Dvorják 6, Skokan 5, Lumnitzer 4, Kolečanyi 3, Antoni, Kožík a Rusňák po 2.

Tomáš Mačupa – tréner SNV:
„V oboch zápasoch sme mali dobrý vstup do prvej štvrtiny, keď sa nám vysunutou obranou podarilo získať loptu a dať niekoľko ľahkých košov. Súper však zlepšil hru a skúšal aj zónovú obranu. Slabo sme odstavovali v obrane a súper to využil a premieňal po útočných doskokoch koše. Aj vďaka zóne a našej slabej streľbe nakoniec vyhral oba zápasy domáci Svit.“

Starší žiaci: Rožňava – Spišská Nová Ves 58:87,

Rožňava – Spišská Nová Ves 51:98

Starší mini žiaci: Svit – Spišská Nová Ves 29:22, Drencsenyi 4, Kamenický 4, Barbuščák 3, Javorský 3, Müller 2, Tomajko 2, Slivka 2, Kozák 2,

Svit – Spišská Nová Ves 34:32, Kamenický 8, Slivka 5, Korfanta E 4, Korfanta A 4, Drencsenyi 2, Barbuščák 2, Dučiarik 2, Kostelník 2, Müller 2, Javorský 1