Korzár logo Korzár Spiš
Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Oceňovali najlepších športovcov za rok 2009

Športová hala v Starej Ľubovni v poslednú februárovú sobotu opäť dekorovala najlepších športovcov, talenty, kolektívy a čestné uznania okresu Stará Ľubovňa za rok 2009.

Najlepší športovci dosiahnutými výsledkami a úspechmi za rok 2009 ozdobili šport v meste a okrese Stará Ľubovňa.(Zdroj: Marián Dic)

Tak ako po iné roky, aj tentoraz táto významná športová akcia potvrdila, že o šport v tomto podtatranskom meste je postarané a venuje sa mu zvýšená pozornosť.

Veľkú radosť v poslednom období robia mestu najmä mnohé talenty, ktoré sa dokážu vďaka vynikajúcim výsledkom prepracovať na slovenskú a zahraničnú športovú scénu. Dosiahnuté úspechy všetkých športovcov prišla oceniť nielen početná divácka kulisa, ale aj najvyšší predstavitelia mesta na čele s primátorom mesta Valentom Jaržembovským. Pozvanie na túto populárnu akciu prijali aj generálny manažér BK Dobrí anjeli Košice Daniel Jendrichovský a slovenské reprezentantky v basketbale Ivana Jalčová a Hanka Jurčenková.

O vynikajúce spestrenie celého podujatia sa svojimi gymnastickými ukážkami a prvkami postarali moderní gymnasti a fitnesáci ŠKM Stará Ľubovňa a Tatrana Prešov.

NAJLEPŠIE TALENTY:

Daniel Didecký (Volejbal - majster Slovenska v kategórii starších žiakov, člen družstva kadetov i juniorov - 5. miesto na majstrovstvách Slovenska juniorov)

Lukáš Didík (Futbal - kategória mladších žiakov Junošport St. Ľubovňa)

Nataša Frohlichová (Fitnes detí v kategórii od 13 do 15 rokov - majstrovstvá Slovenska v kategórii junioriek - 3. miesto)

Ľuboš Hudák (člen Bežeckého klubu Stará Ľubovňa)

Viktor Jedinák (Futbal - kategória mladších žiakov aj starších žiakov Junošport St. Ľubovňa)

Adam Jurák (Karate - člen ŠKM Stará Ľubovňa - regionálna súťaž St. Ľubovňa - 3. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, Slovenský pohár detí a žiakov - 1. miesto)

Zuzana Kaletová (Karate - členka ŠKM Stará Ľubovňa - Revúcky pohár mládeže - 3. miesto, Slovenský pohár žiakov - 3. miesto, celkové poradie Slovenského pohára 2009 - kategória kumite dievčatá do 30 kg - 3. miesto)

Klára Kaňuščáková (Turistika - turisticko-orientačné preteky, 1. kolo Slovenského pohára 1. miesto, 2. kolo - 1. miesto, 3. kolo - 3. miesto, krajské majstrovstvá - 3. miesto, majstrovstvá Slovenska - 2. miesto, medzinárodné majstrovstvá v Česku - 5. miesto)

Jozef Lapšanský (Kulturistika - majstrovstvá Slovenska - 2. miesto)

Matej Plavnický (Fitnes - súťaže detí do 3. miesta, majstrovstvá Slovenska vo fitnes dorastencov - 3. miesto)

Roman Sentivanyi (Celoštátne turnaje kategórií C a D, získal množstvo pódiových umiestnení)

Samuel Ščurko (Karate - člen ŠKM Stará Ľubovňa - majstrovstvá Slovenska - 4. miesto, Slovenský pohár detí a žiakov - 3. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate starších žiakov nad 40 kg - 1. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate chlapci nad 32 kg - 2. miesto)

Samuel Truska (Karate - kategória kumite dorastencov do 52 kg - člen ŠKM Stará Ľubovňa - majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov - 3. miesto, majstrovstvá Slovenska kadetov - 3. miesto, celkové poradie Slovenského pohára do 52 kg - 3. miesto)

Mário Víra (Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov vo voľnom štýle - hmotnostná kategória 40 kg - 2. miesto)

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVEC

Adam Vorobeľ (Karate - člen ŠKM Stará Ľubovňa - majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, Rapid-cup medzinárodná súťaž - 2. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov Sabinov - 2. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov Nitra - 1. miesto, centrálna európska liga - 3. miesto, majstrovstvá Slovenska kadetov a juniorov - 1. miesto, celkové poradie slovenského pohára kadetov nad 70 kg - 1. miesto, Slovensko reprezentoval na ME kadetov a juniorov v Paríži a na MS v africkom marockom meste Rabat)

Natália Timaníková (Karate - členka ŠKM Stará Ľubovňa - revúcky pohár mládeže - 1. miesto, Slovenský pohár žiakov Sabinov - kumite do 25 kg - 1. miesto, kata dievčatá - 3. miesto, Slovenský pohár žiakov Komárno - kumite do 25 kg - 2. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, celkové poradie Slovenského pohára 2009 v kumite dievčat do 25 kg - 1. miesto)

Anton Petija (Majstrovstvá Slovenska vo voľnom štýle - 3. miesto)

Martin Horváth (Zápasenie - majstrovstvá Slovenska vo váhe do 50 kg v gréckorímskom štýle - 3. miesto, medzinárodný turnaj v hmotnosti do 55 kg - 1. miesto)

Pavol Kmeč (Zápasenie - majstrovstvá Slovenska v hmotnosti do 59 kg vo voľnom štýle - 2. miesto)

Roman Vorobeľ (Člen ŠKM Stará Ľubovňa - pretekár s výbornou silovou dispozíciou - slovenská reprezentácia v kategórii juniorov do 76 kg, centrálna európska liga - 3. miesto, Revúcky pohár - 3. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov Sabinov 2. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov Nitra - 3. miesto, Európsky pohár mládeže - 1. miesto, celkové poradie Slovenského pohára juniorov do 76 kg - 1. miesto)

Tomáš Pichnarčík - (Kulturistika a fitnes - reprezentant Slovenska - majstrovstvá Slovenska vo fitnes mužov - 3. miesto, pohárová súťaž vo fitnes juniorov - 1. miesto, majstrovstvá Slovenska vo fitnes juniorov - 1. miesto, ME v rumunskom Baia Mare - 2. miesto)

Tomáš Grib (Kulturistika - majstrovstvá Slovenska - 1. miesto, pohárová súťaž mužov - 3. miesto, majstrovstvá Slovenska dorastencov v kategórii do 65 kg - 1. miesto)

Andrej Hlinka (Kulturistika - reprezentant Slovenska - majster Európy a bronzový z majstrovstiev sveta, majstrovstvá Slovenska v klasickej kulturistike do 180 cm - 1. miesto, európsky šampionát v Srbsku - 7. miesto)

Peter Zamiška (Futbal a turistická zdatnosť - Slovenský pohár 1. kolo - 1. miesto, 2. kolo - 1. miesto, 3. kolo - 1. miesto, majstrovstvá Slovenska - 3. miesto, medzinárodné majstrovstvá v Česku - 2. miesto)

NAJÚSPEŠNEJŠIE KOLEKTÍVY:

Mladší žiaci "A" Junošport Stará Ľubovňa (Futbal - po jesennej časti sezóny 2009/2010 - 1. miesto, medzinárodný turnaj v Podegrodzi a slovenskom Badíne - 1. miesto, medzinárodný turnaj v Slaskej Rude - 4. miesto, turnaj v Bardejove - 3. miesto, turnaj Sp. Nová Ves - 2. miesto)

Juniori VKM Stará Ľubovňa (Volejbal - majstrovstvá oblasti východ - 3. miesto, postup na majstrovstvá Slovenska - 5. miesto)

Dorastenci Slobytermia Stará Ľubovňa (Stolný tenis - historický úspech pre St. Ľubovňu - najvyššia slovenská súťaž dorastu)

ČESTNÉ UZNANIA

Zuzana Bukovinová (Členka ŠKM Stará Ľubovňa - Rapid CUP - 1. miesto, Európsky pohár - juniorky do 59 kg - 1. miesto, centrálna európska liga - Poľsko - 2. miesto, Centrálna európska liga - družstvo kadetiek SR - 2. miesto, Slovenský pohár Nitra - juniorky do 59 kg - 3. miesto, Slovenský pohár Sabinov - juniorky do 59 kg - 2. miesto, celkové poradie Slovenského pohára 2009 - juniorky do 59 kg - 3. miesto)

Kristína Kormaníková (Karate - členka ŠKM Stará Ľubovňa - Revúcky pohár - 3. miesto, Slovenský pohár detí a žiakov Sabinov - 3. miesto, Slovenský pohár detí a žiakov Komárno 3. miesto), celkové poradie v Slovenskom pohári kumite - mladšie žiačky do 35 kg - 3. miesto)

Peter Foľvarský (Karate - člen ŠKM Stará Ľubovňa - Slovenský pohár žiakov Komárno - 3. miesto, Európsky pohár mládeže - 3. miesto, majstrovstvá SR - 3. miesto, Slovenský pohár žiakov - 1. miesto, celkové poradie v Slovenskom pohári 2009 - kumite mladších žiakov - 3. miesto)

Jakub Pristáš (Zápasenie - majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v gréckorímskom zápasení - 3. miesto)

Maroš Wislocký (Fitnes - majster Slovenska vo fitnes detí a víťaz štyroch pohárových súťaží, majstrovstvá Slovenska vo fitnes mužov - 4. miesto, majstrovstvá Slovenska vo fitnes juniorov 2. miesto, majstrovstvá Slovenska vo fitnes dorastencov 2. miesto, pohárová súťaž juniorov - 2. miesto)

Denisa Čarnotová (Stredná rozohrávačka, resp. post ľavého krídla).

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  6. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  7. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  8. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  9. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  1. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  2. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  3. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  4. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  5. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  6. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  7. Hovoriaci systém priblíži zrakovo znevýhodneným expozíciu múzea
  8. Slovensko spieva koledy
  9. Workshop Inštitútu Ronalda Coasa na EU v Bratislave
  10. Stavbárska olympiáda 2018/19 vás očakáva
  1. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie 56 720
  2. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia 15 826
  3. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro 13 169
  4. Takto vyzerá miesto, odkiaľ k nám putuje slovenské hovädzie 9 953
  5. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre 8 670
  6. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur 5 777
  7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne 4 954
  8. Na školách potrebujeme kontroverznejšie témy. Byť ticho nepomáha 4 793
  9. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 4 221
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami? 3 964

Neprehliadnite tiež

Nový primátor nemá koho vyhodiť, našiel prázdne kancelárie

Vedenie odišlo ešte skôr, ako Jaroslav Polaček prevzal úrad.

Skauti opäť prinesú symbol lásky a nádeje - svetlo z Betlehema

V Poprade ho prijme prezident SR Andrej Kiska. Zavíta aj na Lomnický štít.

Obyvateľov Rákoša volajú Hubare, môže za to príbeh s lampášom

Obec v okrese Košice okolie leží na svahu Slanských vrchov.

Lušňákovi doktori vraveli, že hokej už hrať nebude

Nevzdal sa a dokázal im, že sa mýlili. Oslabené zmysly nahradil inými.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop