Korzár logo Korzár Spiš
Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Oceňovali najlepších športovcov za rok 2009

Športová hala v Starej Ľubovni v poslednú februárovú sobotu opäť dekorovala najlepších športovcov, talenty, kolektívy a čestné uznania okresu Stará Ľubovňa za rok 2009.

Najlepší športovci dosiahnutými výsledkami a úspechmi za rok 2009 ozdobili šport v meste a okrese Stará Ľubovňa.(Zdroj: Marián Dic)

Tak ako po iné roky, aj tentoraz táto významná športová akcia potvrdila, že o šport v tomto podtatranskom meste je postarané a venuje sa mu zvýšená pozornosť.

Veľkú radosť v poslednom období robia mestu najmä mnohé talenty, ktoré sa dokážu vďaka vynikajúcim výsledkom prepracovať na slovenskú a zahraničnú športovú scénu. Dosiahnuté úspechy všetkých športovcov prišla oceniť nielen početná divácka kulisa, ale aj najvyšší predstavitelia mesta na čele s primátorom mesta Valentom Jaržembovským. Pozvanie na túto populárnu akciu prijali aj generálny manažér BK Dobrí anjeli Košice Daniel Jendrichovský a slovenské reprezentantky v basketbale Ivana Jalčová a Hanka Jurčenková.

O vynikajúce spestrenie celého podujatia sa svojimi gymnastickými ukážkami a prvkami postarali moderní gymnasti a fitnesáci ŠKM Stará Ľubovňa a Tatrana Prešov.

NAJLEPŠIE TALENTY:

Daniel Didecký (Volejbal - majster Slovenska v kategórii starších žiakov, člen družstva kadetov i juniorov - 5. miesto na majstrovstvách Slovenska juniorov)

Lukáš Didík (Futbal - kategória mladších žiakov Junošport St. Ľubovňa)

Nataša Frohlichová (Fitnes detí v kategórii od 13 do 15 rokov - majstrovstvá Slovenska v kategórii junioriek - 3. miesto)

Ľuboš Hudák (člen Bežeckého klubu Stará Ľubovňa)

Viktor Jedinák (Futbal - kategória mladších žiakov aj starších žiakov Junošport St. Ľubovňa)

Adam Jurák (Karate - člen ŠKM Stará Ľubovňa - regionálna súťaž St. Ľubovňa - 3. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, Slovenský pohár detí a žiakov - 1. miesto)

Zuzana Kaletová (Karate - členka ŠKM Stará Ľubovňa - Revúcky pohár mládeže - 3. miesto, Slovenský pohár žiakov - 3. miesto, celkové poradie Slovenského pohára 2009 - kategória kumite dievčatá do 30 kg - 3. miesto)

Klára Kaňuščáková (Turistika - turisticko-orientačné preteky, 1. kolo Slovenského pohára 1. miesto, 2. kolo - 1. miesto, 3. kolo - 3. miesto, krajské majstrovstvá - 3. miesto, majstrovstvá Slovenska - 2. miesto, medzinárodné majstrovstvá v Česku - 5. miesto)

Jozef Lapšanský (Kulturistika - majstrovstvá Slovenska - 2. miesto)

Matej Plavnický (Fitnes - súťaže detí do 3. miesta, majstrovstvá Slovenska vo fitnes dorastencov - 3. miesto)

Roman Sentivanyi (Celoštátne turnaje kategórií C a D, získal množstvo pódiových umiestnení)

Samuel Ščurko (Karate - člen ŠKM Stará Ľubovňa - majstrovstvá Slovenska - 4. miesto, Slovenský pohár detí a žiakov - 3. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate starších žiakov nad 40 kg - 1. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate chlapci nad 32 kg - 2. miesto)

Samuel Truska (Karate - kategória kumite dorastencov do 52 kg - člen ŠKM Stará Ľubovňa - majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov - 3. miesto, majstrovstvá Slovenska kadetov - 3. miesto, celkové poradie Slovenského pohára do 52 kg - 3. miesto)

Mário Víra (Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov vo voľnom štýle - hmotnostná kategória 40 kg - 2. miesto)

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVEC

Adam Vorobeľ (Karate - člen ŠKM Stará Ľubovňa - majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, Rapid-cup medzinárodná súťaž - 2. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov Sabinov - 2. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov Nitra - 1. miesto, centrálna európska liga - 3. miesto, majstrovstvá Slovenska kadetov a juniorov - 1. miesto, celkové poradie slovenského pohára kadetov nad 70 kg - 1. miesto, Slovensko reprezentoval na ME kadetov a juniorov v Paríži a na MS v africkom marockom meste Rabat)

Natália Timaníková (Karate - členka ŠKM Stará Ľubovňa - revúcky pohár mládeže - 1. miesto, Slovenský pohár žiakov Sabinov - kumite do 25 kg - 1. miesto, kata dievčatá - 3. miesto, Slovenský pohár žiakov Komárno - kumite do 25 kg - 2. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, celkové poradie Slovenského pohára 2009 v kumite dievčat do 25 kg - 1. miesto)

Anton Petija (Majstrovstvá Slovenska vo voľnom štýle - 3. miesto)

Martin Horváth (Zápasenie - majstrovstvá Slovenska vo váhe do 50 kg v gréckorímskom štýle - 3. miesto, medzinárodný turnaj v hmotnosti do 55 kg - 1. miesto)

Pavol Kmeč (Zápasenie - majstrovstvá Slovenska v hmotnosti do 59 kg vo voľnom štýle - 2. miesto)

Roman Vorobeľ (Člen ŠKM Stará Ľubovňa - pretekár s výbornou silovou dispozíciou - slovenská reprezentácia v kategórii juniorov do 76 kg, centrálna európska liga - 3. miesto, Revúcky pohár - 3. miesto, majstrovstvá Tatranskej únie karate - 1. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov Sabinov 2. miesto, Slovenský pohár kadetov a juniorov Nitra - 3. miesto, Európsky pohár mládeže - 1. miesto, celkové poradie Slovenského pohára juniorov do 76 kg - 1. miesto)

Tomáš Pichnarčík - (Kulturistika a fitnes - reprezentant Slovenska - majstrovstvá Slovenska vo fitnes mužov - 3. miesto, pohárová súťaž vo fitnes juniorov - 1. miesto, majstrovstvá Slovenska vo fitnes juniorov - 1. miesto, ME v rumunskom Baia Mare - 2. miesto)

Tomáš Grib (Kulturistika - majstrovstvá Slovenska - 1. miesto, pohárová súťaž mužov - 3. miesto, majstrovstvá Slovenska dorastencov v kategórii do 65 kg - 1. miesto)

Andrej Hlinka (Kulturistika - reprezentant Slovenska - majster Európy a bronzový z majstrovstiev sveta, majstrovstvá Slovenska v klasickej kulturistike do 180 cm - 1. miesto, európsky šampionát v Srbsku - 7. miesto)

Peter Zamiška (Futbal a turistická zdatnosť - Slovenský pohár 1. kolo - 1. miesto, 2. kolo - 1. miesto, 3. kolo - 1. miesto, majstrovstvá Slovenska - 3. miesto, medzinárodné majstrovstvá v Česku - 2. miesto)

NAJÚSPEŠNEJŠIE KOLEKTÍVY:

Mladší žiaci "A" Junošport Stará Ľubovňa (Futbal - po jesennej časti sezóny 2009/2010 - 1. miesto, medzinárodný turnaj v Podegrodzi a slovenskom Badíne - 1. miesto, medzinárodný turnaj v Slaskej Rude - 4. miesto, turnaj v Bardejove - 3. miesto, turnaj Sp. Nová Ves - 2. miesto)

Juniori VKM Stará Ľubovňa (Volejbal - majstrovstvá oblasti východ - 3. miesto, postup na majstrovstvá Slovenska - 5. miesto)

Dorastenci Slobytermia Stará Ľubovňa (Stolný tenis - historický úspech pre St. Ľubovňu - najvyššia slovenská súťaž dorastu)

ČESTNÉ UZNANIA

Zuzana Bukovinová (Členka ŠKM Stará Ľubovňa - Rapid CUP - 1. miesto, Európsky pohár - juniorky do 59 kg - 1. miesto, centrálna európska liga - Poľsko - 2. miesto, Centrálna európska liga - družstvo kadetiek SR - 2. miesto, Slovenský pohár Nitra - juniorky do 59 kg - 3. miesto, Slovenský pohár Sabinov - juniorky do 59 kg - 2. miesto, celkové poradie Slovenského pohára 2009 - juniorky do 59 kg - 3. miesto)

Kristína Kormaníková (Karate - členka ŠKM Stará Ľubovňa - Revúcky pohár - 3. miesto, Slovenský pohár detí a žiakov Sabinov - 3. miesto, Slovenský pohár detí a žiakov Komárno 3. miesto), celkové poradie v Slovenskom pohári kumite - mladšie žiačky do 35 kg - 3. miesto)

Peter Foľvarský (Karate - člen ŠKM Stará Ľubovňa - Slovenský pohár žiakov Komárno - 3. miesto, Európsky pohár mládeže - 3. miesto, majstrovstvá SR - 3. miesto, Slovenský pohár žiakov - 1. miesto, celkové poradie v Slovenskom pohári 2009 - kumite mladších žiakov - 3. miesto)

Jakub Pristáš (Zápasenie - majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v gréckorímskom zápasení - 3. miesto)

Maroš Wislocký (Fitnes - majster Slovenska vo fitnes detí a víťaz štyroch pohárových súťaží, majstrovstvá Slovenska vo fitnes mužov - 4. miesto, majstrovstvá Slovenska vo fitnes juniorov 2. miesto, majstrovstvá Slovenska vo fitnes dorastencov 2. miesto, pohárová súťaž juniorov - 2. miesto)

Denisa Čarnotová (Stredná rozohrávačka, resp. post ľavého krídla).

Neprehliadnite tiež

Viceprimátora Petruška vraj domotala Eurovia

Aby nebola združená zastávka zbytočná, dotiahnu na ňu autobusovú linku č. 18.

Tragédia na trati: Mladá žena ešte poslala kamarátovi esemesku

K nešťastiu došlo neďaleko michalovskej železničnej stanice.

Výberové konania na košickej župe podrobili kritike

Trnka: Nikomu nič nešijeme na mieru.

Výstavbu Fórumu môže oddialiť problém s dopravou

Na svete sú dve protichodné štúdie.

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Psy na Aljaške vyhrali preteky so smrťou. A deti prežili

O jednej z najlegendárnejších záchranných misií v histórii.

Najčítanejšie na Spiš Korzár


Inzercia - Tlačové správy


  1. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  2. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  4. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
  5. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
  6. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
  7. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
  8. Kam do tepla v januári?
  9. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
  10. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
  1. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  2. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  4. Tipy pre atraktívne poprsie po dojčení. Plastike povedzte nie
  5. Stanovisko spoločnosti Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán
  6. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
  7. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
  8. Denník SME oslavuje 25 rokov rekordným počtom predplatiteľov
  9. Najinzerovanejšie zánovné auto roku 2017? Mnohých to prekvapí
  10. Stavebná fakulta STU pozýva na Deň otvorených dverí!
  1. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur 16 503
  2. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 6 447
  3. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 5 304
  4. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 3 541
  5. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 2 512
  6. Kam do tepla v januári? 2 460
  7. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 2 370
  8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 104
  9. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 276
  10. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa 1 077

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop