Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Ani do tretice to Gelnici nevyšlo

V nedeľu ráno, tesne po hokejovej dráme so smutným koncom vo Vancouveri, vyrazili Gelničania na najdlhšiu „štreku“ k súperovi do Levíc.

GELNICA.

Malátni

Nočný televízny prenos z olympiády s mnohohodinovou cestou autobusom nepridal na fyzickej ani psychickej kondičke Strompfovej družiny.

„Už rozkorčuľovanie bolo akési malátne a celá prvá tretina taká istá. V 8. minúte bolo 2:0 pre domácich, pričom gelnický brankár si prvýkrát siahol na puk až pri treťom streleckom pokuse súpera,“ uviedol funkcionár Slovana Marián Znak.

Na začiatku druhej tretiny domáci zvýšili na 3:0 a s Gelničanmi to vyzeralo zle–nedobre. Predsa však zdvihli hlavy, keď v 37. minúte strelil Mišo Rothmajer v oslabení kontaktný druhý gól. Do tretej tretiny sa tréner v kabíne snažil nabudiť chlapcov k bojovnosti, ktorá by viedla k zvratu.

Na ľade však bola len bojovnosť s fyzickou aj psychickou nepohodou. Nedisciplinovanosť viedla k vylúčeniam, a tak sen aspoň o vyrovnaní sa rozplynul.

„Cesta späť cez nočné Slovensko bola nevľúdna, nielen počasím, ale aj spytovaním svedomia Gelničanov. Treba len veriť, že na tento nevydarený hokejový výlet do dolného Hontu chlapci rýchlo zabudnú, pookrejú fyzicky a hlavne psychicky a už túto sobotu ukážu gelnickým fanúšikom, že hokej hrať nezabudli a pripravia im opäť pekné hokejové divadlo proti Púchovu,“ skonštatoval M. Znak.

Výsledok, II. liga, nadstavba: HK Levice – HK Slovan Gelnica 4:2 (2:0, 1:2, 1:0), Osterdák 2, Socha,Ozimák - Cvejn, Rothmajer.

Mládežníkom sa nedarilo

Hokejové Waterloo pre gelnických mládežníkov. S Rožňavou obidva zápasy prehrali.
Výsledok, II. liga, starší žiaci: Rožňava – Gelnica 6:5 (0:1, 3:2, 3:2), Bodnár 2, Lučanský, Szekely, Števlík.
Výsledok, II. liga dorast-juniori: Gelnica – Rožňava 3:4 (0:2, 2:0, 1:2), Macejko 2, M. Palko.
Memoriál P.Bindasa – 18. ročník, 12. - 13.marca.
Účastníci: Č. Těšín, Miskolc, Ružomberok a domáca Gelnica.