Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
KARATE

Bednarčík vydoloval striebro i bronz

Karatista Starej Ľubovne Tibor Bednarčík sa presadil na akademickom šampionáte i v Slovenskom pohári, keď v oboch prípadoch stál na stupňoch víťazov.

STARÁ ĽUBOVŇA. Ešte v polovici februára hostila Spišská Nová Ves vysokoškolákov a študentov Akademických majstrovstvách Slovenska v karate. Šampionát sa koná každé dva roky a je zároveň nominačnými pretekmi na Majstrovstvá sveta vysokoškolákov. Medzi súťažiacich sa zaradil aj študent Gymnázia Terézie Vansovej a člen Športového klubu mesta Stará Ľubovňa Tibor Bednarčík. Pretekár ŠKM nastúpil v kategórii kumite muži do 67 kg, kde sa mu darilo. Po víťazstve v semifinále sa vo finále stretol so svojím niekdajším spolucvičencom a odchovancom ŠKM Stará Ľubovňa Petrom Troppom, ktorý je už členom CMK Banská Bystrica. Šťastnejším z tejto finálovej dvojice bol Tropp, ktorý sa stal akademickým majstrom Slovenska a Bednarčík obsadil výborné 2. miesto.

Po ukončení Akademických M-SR sa konalo 2. kolo Slovenského pohára seniorov. Aj tu sa dokázal Bednarčík presadiť. Po prehre O:1 v semifinále si už v boji o 3. miesto víťazstvo nenechal ujsť a vybojoval bronzovú medailu pre ŠKM.

Je to jeden z ďalších historických zápisov karatistov Starej Ľubovne, keďže sa úspešní mládežnícki karatisti dokážu presadiť už aj medzi seniormi.

Nádeje ŠKM potešili v Slovenskom pohári

Športová hala športového gymnázia v Žiline patrila v sobotu 20. februára 413 pretekárom zo 48 klubov Slovenska, ktorí sa zúčastnili 2. kola Slovenského pohára v karate detí a žiakov. Na súťaž vycestovalo aj 13 nádejí ŠKM Stará Ľubovňa. A trinástka priniesla našim šťastie.

ŽILINA/STARÁ ĽUBOVŇA. Karatisti ŠKM si domov priviezli 7 medailí a s celkovou bilanciou 2-1-4 sa umiestnili na peknom konečnom 8. mieste. Najlepší výkon podal Adam Jurák v kategórii kumite 5 - 7 rokov nad 28 kg, ktorý vyhral a stal sa už pred posledným kolom celkovým víťazom Slovenského pohára vo svojej kategórii. Druhú zlatú medailu vybojoval Dominik Imrich v kategórii mladších žiakov 10 - 11 rokov do 30 kg.

Darilo sa aj Linde Koterbovej, ktorá obsadila 2. miesto v kategórii dievčat 8 - 9 rokov do 35 kg. Ďalšie štyri dievčatá sa umiestnili na 3. mieste. Kristína Kormaníková a Veronika Veselovská si bronz vybojovali medzi žiačkami 12 - 13 rokov do 40 kg, Natália Vargovčíková v kategórii žiačky 12 - 13 rokov do 45 kg a Vierka Kaletová v kategórii žiačky 10 - 11 rokov do 35 kg. Spomenúť treba aj pekné 4. miesto Danky Chabovej v kategórii 12 - 13 rokov +45kg.

Posledné 3. kolo SP detí a žiakov sa uskutočnilo 7. marca v Komárne (výsledky sme do uzávierky nezískali). Všetci pretekári, ktorí sa v celkovom hodnotení umiestnili do 6. miesta, postupujú na M-SR, ktoré sa uskutočnia 15.5.2010 v Topoľčanoch.