Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Volejbalistky o piate miesto

Skončilo sa prvé kolo extraligovej volejbalovej súťaže play-off. Spišskonovoveské volejbalistky nestačili na favorizovanú Senicu a po prehre v troch zápasoch budú hrať o 5.- 8.miesto.

SP. NOVÁ VES. Skončilo sa prvé kolo extraligovej súťaže play-off. Spišskonovoveské volejbalistky nestačili na favorizovanú Senicu a po prehre v troch zápasoch budú hrať o 5.- 8.miesto.

V 1. lige sa v play– off z našich za Rimavskú Sobotu do bojov proti Hnúšti víťazne (3:0) zapojili hosťujúce hráčky Vykoupilová a Szentkeresztyová, pretože vyhrali a postupujú do zápasov finále 1. ligy – východ o baráž do extraligy proti TU Košice.

V juniorskej súťaži neuspeli juniorky doma proti vedúcemu Vranovu a prehrali oba zápasy. Kadetky a žiačky C mali voľno. Svoje súťaže hrali aj žiačky A a B v Košiciach.

O piate miesto

V prvom domácom zápase play-off sa predstavili spišskonovoveské volejbalistky v dobrom svetle a volejbalovej nálade. Hrali však pod sústavným tlakom a proti výškovej prevahe Seničaniek sa len ťažko presadzovali. V stredajšom zápase upútal divákov (a za tento výkon aj povzbudivo zatlieskali) iba tretí set, v ktorom domáce hráčky viedli dokonca 22:20 a aj 23:22, aby ho nakoniec po boji prehrali a celé stretnutie 0:3 na sety.
Výsledok, extraliga, ženy, play off: VK Spišská Nová Ves – VK Senica 0:3 (-14, -10, -23), Slančová, Kijaková, Olejníková, Bejga, Becková, Böhmerová, striedali: Bajtošová, Jacková, Javorská.

VK Senica – VK Spišská Nová Ves 3:0 (5, 13, 13).

Hral sa volejbal úplne pod taktovkou postupujúcej Senice. Spišiačky sa za celý zápas k ničomu, čo by zvrátilo jeho priebeh, nedostali a celé stretnutie prehrali 0:3 na sety. Senica tak postúpila do bojov o medaily a Spišská Nová Ves do bojov o 5.-8. miesto.

Základná zostava: Slančová, Kijaková, Olejníková, Bejga, Becková, Bajtošová, striedali: Böhmerová, Jacková.
Tréner žien Stanislav Vartovník: „V stredajšom zápase doma sme si jeden set zaslúžili vyhrať, stačilo by nám viacej šťastia v závere tretieho setu. V sobotu sa nám proti vynikajúco rozbehnutej a výborne hrajúcej Senici u nich doma nedarilo absolútne nič. Víťazstvo domácich hráčok a aj ich postup je plne zaslúžený.“

Najbližší extraligový volejbal doma sa bude hrať v sobotu 20.3.2010, keď ženy hostia v 1. zápase o 5.-8. miesto extraligy svoje súperky (najpravdepodobnejšie) z COP Nitra. Začína sa v športovej hale o 18.00 hod.

Výsledky, I. liga, juniorky – 14. kolo: VK Spišská Nová Ves – MŠK Vranov 1:3 (-18, 18, -15, -13), 0:3 (-22, -20, -18).

Vranovčanky viedli tabuľku 1. ligy pred duelom s domácimi hráčkami a po výhrach nad nimi vedú tabuľku aj naďalej. Domáce Spišiačky „nasadili“ do bojov s vedúcim Vranovom všetky extraligové juniorky, ale nič to nepomohlo. V prvom zápase sa domáce hráčky zmohli iba na jeden vyhratý set a ako sa nakoniec ukázalo, bol to jediný vyhratý set v oboch zápasoch. Vranovčanky hrali účelne a v poli takmer bez chyby, čo sa o našich dievčatách nedalo povedať. V druhom zápase viedli v 3. sete už 17:10, ale ani to im nestačilo na to, aby ho doviedli do víťazného konca. Prehrali set i zápas. Po 14. kole však naše juniorky zostávajú na 7. mieste v ligovej tabuľke.

Základná zostava: Jacková, Becková, Olejníková, Maťašovská, Longauerová, Gallová, libero: Zajacová L., striedala: Macejková, Nováková, Želonková.

Tréner junioriek Martin Roško: „Až na zranenú Tomašekovú som mal k dispozícii všetky hráčky, ale na dobre hrajúce Vranovčanky to nestačilo. Hosťujúce hráčky boli výborné najmä v poli a naše lopty dokázali vychytať a vrátiť nám ich so ziskom bodu pre seba. To podľa mňa rozhodlo. Naše dievčatá hrali oba zápasy dosť zakríknuto a nevedeli sa presadiť proti efektívne hrajúcim Vranovčankám, ktoré vyhrali zaslúžene“.
Juniorky cestujú v 15. kole v sobotu 13.3.2010 do Zvolena, ale najbližší mládežnícky zápas budú hrať doma kadetky v nedeľu 14.3.2010, keď hostia Svidník. Začína sa v Športovej hale o 11.00 hod.