Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita

Juniorky vonku prehrali

Kým extraligistky čakajú na svoje prvé stretnutie v skupine o 5. - 8. miesto s COP Nitra, ktoré bude až o týždeň, v 1. lige sa v z našich hráčok tešili Vykoupilová a Szentkeresztyová.

SP. NOVÁ VES. Tieto v drese Rimavskej Soboty rozdrvili TU Košice dva razy po 3:0 a na definitívnu baráž im stačí uhrať o týždeň v Košiciach už len jeden set. Potom im už v ceste do extraligy budú stáť len ženy z Martina.

Iba set

V juniorskej súťaži neuspeli juniorky vo Zvolene a kadetky doma proti Svidníku. V oboch kategóriách vyhrali Spišiačky v dvoch zápasoch vždy iba 1 set. Žiačky C mali voľno.

Výsledky, I. liga, juniorky – 15. kolo: VK Zvolen - VK Spišská Nová Ves 3:1 (-23, 12, 22,1 8), 3:0 (19, 15, 22).

Zvolen je síce len o dve priečky pred nami v tabuľke, ale získal dosiaľ o 8 bodov viac, takže bol doma favoritom. Spišskonovoveské juniorky začali zostra a prvý set vyhrali na 23 bodov, keď sa im darila najmä prihrávka z poľa. Potom však domáce hráčky zvýšili obrátky a vyhrali všetky ostatné sety a teda aj oba zápasy. Hral sa dobrý volejbal, boli aj dlhšie výmeny, ale s bodovými koncovkami pre Zvolen. Aj po prehrách po 14. kole však naše juniorky zostávajú na 7. mieste v ligovej tabuľke.

Základná zostava: Jacková, Becková, Olejníková, Želonková, Longauerová, Kromková, libero: Zajacová L., striedala: Macejková, Nováková, Gallová.

Tréner junioriek Martin Roško: „Dievčatá podali adekvátny výkon iba v prvom sete prvého zápasu. Tam sa darila prihrávka z poľa a aj samotný príjem podania. Potom sa to zhoršilo, čo súper dokonale využil. Treba tiež povedať, že mal aj oveľa lepšie podanie, čo nakoniec rozhodlo. V smečiarskej činnosti sme možno boli aj lepší, ale dnes dievčatá nemali k tomu dobrú prihrávku ani nahrávku.“

10. Poprad 30 0 30 13:90 30

Juniorky hrajú najbližšie doma v 16. kole v nedeľu 21. 3. 2010, keď hostia Banskú Bystricu. Hrá sa v športovej hale o 13. 00 a 15.00 h.

Výsledky, kadetky, 11. kolo: ŠK Komenského Svidník – VK Spišská Nová Ves 0:3 (-16, -16, -13), 1:3 (-19, 15, -22,- 17).

Kadetky privítali doma vedúce družstvo zo Svidníka, ktoré bolo favoritom. Svidníčanky hrali veľmi kultivovane, keď prekonali domáce Spišiačky hlavne na podaní a prihrávke z poľa. Hral sa volejbal s dobrými výmenami, ale nakoniec dokázali domáce hráčky vyhrať iba jeden set za oba zápasy.

Základná zostava: Toporcerová, Sotáková, Kromková, Nováková, Geršiová, Kubíková, libero: Želonková, striedala: Nagyová, Kuchárová, Zeleňáková.

Tréner junioriek Ľudovít Švihla: „Dnes podali dievčatá lepší výkon ako v predošlých zápasoch, ale napriek tomu to na výborne hrajúci Svidník nestačilo. Robili sme viacej nevynútených chýb a problémy nám robili aj prihrávky z poľa a príjem podania. Svidníčanky si obe víťazstvá zaslúžili.“

Kadetky hrajú najbližšie doma v 13. kole v nedeľu 11. 4. 2010, keď hostia Humenné. Hrá sa v športovej hale o 9. 00 a 11.00 h.