Dorastenci v extralige aj v budúcej sezóne

Juniorov a dorastencov čaká ťažký záver extraligy. Extraligoví juniori bojujú o zachovanie extraligy aj pre sezónu 2010-2011, preto k zápasu s Trenčínom pristúpili veľmi koncentrovane a hlavne bojovne.

SP. NOVÁ VES. Po prehratej prvej tretine stav zápasu otočili a druhú tretinu vyhrali rozdielom triedy. V zápase s Nitrou juniori prehrali. Dorastenci po nevídaných úspechoch Trnavy, ktorá v závere sezóny poráža súperov z čela tabuľky, musia získavať body i na súperových ihriskách. Podarilo sa im zvíťaziť v Skalici a na nájazdy aj v Trenčíne. Starší žiaci 1. ligy sa stretli s hráčmi Prešova. Veľmi dôležitý zápas sa hral v Spišskej Novej Vsi, v ktorom domáci hráči víťazstvom sa priblížili k postupu na majstrovstvá Slovenska. Doma siedmaci iba remizovali a v skupine béčkarov ôsmaci a šiestaci inkasovali v Prešove po jedenásť gólov.

Výsledky – extraligy juniorov: Spišská Nová Ves – Bulldogs Trenčín 6:3 (1:2,5:1,0:0), Belluš 2, Vartovník Ľubo, Stoličný, Kovalík, Vartovník.
Spišská Nová Ves – Nitra 0:2 (0:0,0:1,0:1).
Eduard Giblák – tréner SNV: „Som veľmi rád, že sme dokázali v tomto dôležitom stretnutí s Trenčínom zvíťaziť. Išlo tu o šesť bodov. Myslím si, že dnes musím svoje družstvo pochváliť, pretože sme nastupovali s jasným cieľom urobiť všetko pre to, aby tri body ostali doma. Cieľ sa nám podarilo naplniť, napriek tomu, že sme hrali aj bez piatich dorastencov, ktorí sú s dorastencami v Skalici a v Trenčíne.
V druhom zápase proti Nitre sme chceli vyhrať, pretože dva zápasy pred tým sme vyhrali. Vytvorili sme si množstvo gólových príležitostí, ktoré sme nezrealizovali. Toto náležite využila Nitra a dvoma zbytočnými chybami v posledných sekundách druhej tretiny a na začiatku tretej tretiny sme dostali góly, na čo sme doplatili a nedokázali sme tento výsledok už zvrátiť. Je to škoda, lebo hráči hrali dobre, mali snahu vyhrať, ale šťastie bolo na strane súpera a od nás sa odklonilo.“
8.Pov. Bystrica 20 1 1 2 16 52:119 7
Extraliga dorastu: Skalica – Spišská Nová Ves 4:6 (1:2,1:1,2:3), Krempaský 3, Mihálik, Dulák, Džerenga.
Trenčín – Spišská Nová Ves 8:9sn(0:2,3:3,5:3,0:0,0:1), Klinga 3, Krempaský 2, Mihálik, Ištocy, Kucirko, Potoček.
Ján Novák – tréner SNV: „ V sobotu sme hrali v Skalici. Bol to ťažký súper z dôvodu, že hral doma a chcel za každú cenu tento zápas vyhrať. Chlapci zahrali veľmi dobre, hlavne chcem pochváliť Borisa Krempaského a aj ostatných, ktorí v tomto zápase bojovali. Piaty gól sme dali v osemnástej minúte tretej tretiny a víťazstvo sme istili do prázdnej brány.
V Trenčíne sme boli často vylučovaní aj za pád domáceho hráča na vlastnej hokejke. Treba povedať, že domácu hráči každú presilovku využili. Vždy v zápase sme viedli, konečný výsledok riadnom hracom čase bol osem ku osem a na nájazdy zásluhou Klingu sme vyhrali.
Bolo to vytúžené víťazstvo, ktoré nám zabezpečili extraligu aj v novom ročníku 2010/2011.“

Športové hokejové triedy:
Výsledky, 1. liga starších žiakov: Spišská Nová Ves A – Prešov A 4:3 (0:0,2:1,2:2), Gromada, Giľak, Lesňak, Hamráček
Ladislav Karaffa – tréner SNV: „ Bol to vyrovnaný zápas, kde rozhodovali chyby a dnes sme ich urobili menej. V prvej tretine sme mali veľa šancí, no nevedeli sme ich využiť. V druhej tretine priebeh zápasu sa otočil v náš prospech a štyri naše góly rozhodli o našom víťazstve. Máme ešte odohrať dva zápasy v Poprade a doma s Košicami. Na postup na Majstrovstvá Slovenska nám chýba jedno víťazstvo.“
1.HC Košice 10 7 0 2 0 1 54:3916
2.Sp. N. Ves 10 5 0 0 0 5 37:4110
3.P.H.K. Prešov 10 3 0 2 0 5 42:42 8
4.Poprad 10 2 0 2 0 6 36:47 6
Prešov B – Spišská Nová Ves B 11:0 (2:0,4:0,5:0)
Ján Bednár – tréner SNV: „Ešte v úvodnej tretine sme súperovi vzdorovali a mali prijateľný výsledok, no domáci nás zasypali množstvom striel, čo sa prejavilo na výške skóre. Súper nás prevýšil v nasadení a individuálnych činnostiach, kde naši hráči nestačili. Keď sme sa dostali do zakončenia, tak sme to nezvládli. Opäť našou najslabšou činnosťou bola útočná činnosť.“

Výsledok, 1. liga mladších žiakov:
Spišská Nová Ves A – Prešov A 2:2, 1:0,1:2,0:0), Zwick, Mašlonka
Ľubomír Jetš – tréner SNV: „Chlapci začali zápas veľmi dobre, dostávali sa do šancí a v prvej tretine sa presadili aj strelecky. Myslím si, že jednogólové vedenie v prvej tretine bolo málo. V druhej tretine nastal útlm a súperovi sa podarilo vyrovnať. Do konca zápasu sa už hral vyrovnaný hokej a remíza bola zaslúžená.“
Prešov B – Spišská Nová Ves B 11:1 (2:0,6:0,3:1), Bodák
Ján Bednar - tréner SNV: „Chlapci nehrali tak zle, ako ukazuje počet gólov. Súper mal prevahu, vystrelil množstvo striel na našu bránu. Dosť gólov sme inkasovali po dorážaní na druhý až tretí raz. Domácim konkurovala len naša prvá päťka a to nestačí.“

Prípravka – piaty ročník:
Spišská Nová Ves A – Košice A 8:10 (0:4,3:3,5:3), Vospálek 2, Karaffa 2, Nechaj, Kristian, Petruf, Dulík.
Priateľský prípravný zápas – štvrtý ročník:
Spišská Nová Ves B – Prešov B 10:14 (3:7), Pokuta 2, Drobný 2, Zekúcia 2, Jarembák 2, Soveľ, Džugan

Turnaj žiakov tretiehoročníka v Detve:
Výsledky Spišskej Novej Vsi:
Detva – Spišská Nová Ves 7:4 (4:4), Slivka 2, Kresťanko, Ludányi. Ružomberok – Spišská Nová Ves 1:6 (1:2), Klempár 3, Slivka, Petrek, Šarišský. Spišská Nová Ves – Bardejov 3:2 (2:1), Slivka, Ludányi, Klempár. Rimavská Sobota – Spišská Nová Ves 1:4 (1:1), Šarišský 3, Džerenga. Semifinále: Spišská Nová Ves – Košice 6:5 (1:3), Ludánai 2, Petruf, Kresťanko, Tauber, Šarišský
Finále: Spišská Nová Ves – Trnava 4:6 (2:2), Petrek 2, Petruf, Šarišský
Umiestnenie: 1. Trnava, 2. Spišská Nová Ves, 3 Košice, 4. Bardejov
Najlepším brankárom na turnaji bol hráč Košíc, najlepším obrancom Peter Kresťanko zo Spišskej Novej Vsi a najlepším útočníkom hráč Trnavy.

Hokejový program
Zachraňujúci sa extraligoví juniori cestujú za súpermi do Považskej Bystrice a Liptovského Mikuláša, dorastenci hrajú posledné dva zápasy v Žiline a v Martine. Žiaci športových hokejových tried sa stretnú s hráčmi Popradu, deviataci a siedmaci cestujú do Popradu a ôsmaci a šiestaci budú hrať predposledné kolo doma. V nedeľu 21. marca 2010 prípravka piateho a štvrtého ročníka privíta doma hráčov z Michaloviec.