Pondelok, 22. máj, 2017 |Meniny má Júlia, Juliána
SUSEDSKÉ DERBY ZÁLEŽITOSŤOU MARGECIAN

Vlašania šokovali Smižancov

Prvé jarné kolo majú už za sebou aj piatoligisti zo Spiša. O zaujímavý futbal a výsledky hneď na úvod nebola núdza.

SPIŠ.

IV. LIGA

Moldava B – V. Folkmar 3:1 (3:1)

V slušnom a korektnom zápase lepšie začali domáci, keď už po ôsmich minútach hry viedli 2:0. Hostia Sasákom hneď v 9. min. sa vrátili do zápasu, ale do polčasu ešte stihla rezerva Moldavy pridať tretí gól. Folmarčania zanechali dobrý futbalový dojem, ale trochu navrch mali domáci, ktorí s prehľadom dotiahli zápas do víťazného konca.

V. FOLKMAR: Nemčík – Sasák, Kozák, Sasák ml. – Tomaško, Lapšanský, Sovič, Hrobko, Humeňanský – Andrejco, Kaľavský, striedali: Andrejco st., Serbin.

I. GREGA

Krompachy – Rudňany 2:0 (1:0)

Spišské derby prinieslo v prvom polčase futbal priemernej úrovne, ktorý sa odvíjal medzi šestnástkami. Najkrajšiu akciu prvého polčasu predviedol Belej, keď potiahol loptu po krídle, nežištne prihral Biľovi, ktorý poslal loptu do prázdnej brány. Rudnianci prevzali iniciatívu, ale ich najväčšou prekážkou bol pozorný Maixner. V druhom polčase po rohovom kope M. Košč zvýšil na rozdiel dvoch gólov, na čo už hostia nedokázali odpovedať.

KROMPACHY: Maixner – Kuriško, Richnavský, Šmida – Košč M., Onko, Ľ. Ontko, MIšura, Horváth – Biľ, Belej, striedali: Richnavský, Glova.

Ľ. ONTKO

Helcmanovce – Čaňa 1:2 (0:2)

V. LIGA

Margecany – Jaklovce 2:0 (1:0)

Typické derby sa hralo pred 300 divákmi. Domácim sa podarilo streliť prvý gól po centri Sokolského St. a hlavičke S. Sokolského ml. sa odrazila lopta od hosťujúceho hráča do brány. Diváci videli vyrovnaný zápas v derby atmosfére a nervozite. V druhom polčase dal druhý gól domácich Kaľavský. Hostia mali vylúčeného Mitríka za hrubý faul zozadu na Sokolského a potom za Hrobka v druhom polčase za stiahnutie hráča zozadu
Zápas bol typickým úvodným vstupom po zimnej prestávke, keď často viazla kombinácia oboch mužstiev. Hostia predviedli snaživý kombinačný výkon avšak kvalitná domáca obrana na čele s brankárom Grabanom neurobila vážnejšiu chybu.

MARGECANY: Graban - Sokolský Stanislav st., Lacko, Papcun -Mondry, Očvár, Keruľ, Suslov, Varga -Sokolský Stanislav mladší, Furajtár.

JAKLOVCE: Petkáč - Fabrici, Kandra M., Kandra S. - Lauf, Mitrík, Humeňanský, Poláček, Budinský - Hudáček, Adamišin.

J. OČVÁR

Smižany – Sp. Vlachy 1:2 (0:2)
Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. Prvá vážnejšia akcia prišla v 17. minúte z kopačky Kováča. Jeho strela letela priamo do rúk Ferenčuchu. K prvej zmene skóre prišlo v 24. minúte . Po nedôslednom odkope lopty od domácej brány prišiel na rad rohový kop. Z centrom od rohovej zástavky si domáca obrana neporadila a Biroščák otvoril skóre - 0:1. Gól domácim hráčom nepridal na obrátkach, ale naopak ubral. Hostia to využili a Labaš menil stav v 38. minúte na 0:2. Po zmene strán domáci celok zvýšil aktivitu, ale na kompaktný výkon hosti to už nestačilo. Dobré núkajúce sa príležitostí ostali na rukaviciach Ferenčuchu. Jediný presný zásah zaznamenal za domácich v 78.minúta Klubert. Po góle domáci hráči ešte vystupňovali tlak, ale hostia výsledok 1:2 už ustrážili.

SMIŽANY: Krištovčo - Richnavský, Slejzak, Zahuranec -Rugrút, Šebest, Kapusta, Labanc, Kovač - Choma, Klubert, striedali: Kyseľ, Dragula.

SP. VLACHY: Ferenčuha – Oreško, Dunka, Jež – Šefčík, Tomajko, Halula, Boroš (83. Fabiny) – Biroščák, Labaš, Holub.

M. ŠPENER

Gelnica – Kluknava 1:1 (0:1)

Hrabušice – Harichovce 2:1 (1:1)

Úvodný zápas jarnej časti na dobre pripravenej ploche priniesol dobrý futbal s napätím do konca. Lepšie začali hostia. Po chybe domácich v strede poľa hostia zakombinovali pred šestnástkou a nekrytý Ambrózy umiestnenou strelou dostal hostí do vedenia 0:1. Domáci znervózneli, kazili prihrávky a útočné akcie zakončovali nepresne. V 23.min. Dičák priamo z rohového kopu vyrovnal. Ani vyrovnanie neprinieslo pokoj na kopačky domácich. V 44. min. prenikol do šestnástky Klembara, križujúci obranca ho fauloval, píšťalka rozhodcu však zostala nemá. V druhom polčase sa domáci zlepšili, vypracovali si viacero šancí. V 50.min. Oravec hlavou prehodil nielen brankára, ale aj bránu. Najväčšiu šancu zápasu spálil v 67. min. domáci Kukura, ktorý zo sedem metrov napálil priamo do brankára. V 77. min. domáci zahrávali PVK, centrovanú loptu brankár nezachytil a Oravec hlavou zabezpečil domácim vedenie 2:1. Tentoraz neboli s rozhodcom spokojní hostia, reklamovali faul na brankára. Po skončení zápasu domácich diváci odmenili svoje mužstvo potleskom.

HRABUŠICE: Sagula - Jakubec, Babik, Klembara - Bajtoš, Hanzely, Oravec, Jurčo, Dičák,Kukura, Melničuk, striedali: Smik, Fridmanský.

HARICHOVCE: Karchňák - Hric, Kaščák, Hudáček - Suchý, Urban, Hrušovský L., Hrušovský D., Hrušovský R. - Ambrózy, Štofko, striedal: Kubičár.