Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Popradčanky po dvojročnej pauze opäť s medailou

Odohralo sa posledné kolo najvyššej ženskej hokejovej súťaže. Popradské hokejistky sa predstavili na domácom ľade a ich súperkami boli hokejistky Prešova. Obom celkom v tomto dueli už prakticky o nič nešlo, čo sa prejavilo aj na úvode stretnutia.

POPRAD. Domáce hokejistky aj napriek vedomiu, že v tomto ročníku obsadili bronzovú pozíciu, nechceli nič ponechať na náhodu a dôstojne sa rozlúčili nielen s touto sezónou, ale aj so svojimi vernými fanúšikmi.
Skóre otvorila v 4. minúte Gápová, no potom sa hralo len v nevýraznom tempe. Domáci priaznivci si znovu zakričali gól až v 16. minúte, keď početnú výhodu Popradčaniek využila na strelenie druhého gólu Krajňáková a o necelé tri minúty už domáci celok viedol trojgólovým rozdielom. Postarala sa o to v 19. minúte Galajdová. V prostrednej časti hry pokračovali domáce hokejistky v odhodlaní dotiahnuť zápas do víťazného konca. Potvrdila to v 22. minúte Brémová a Poprad už viedol 4:0. V 25. minúte sa zo svojho druhého gólu v zápase tešila Galajdová. Aktivitu „kamzíčok“ schladila v 27. minúte Štofaníková a znížila na 5:1. Skóre sa menilo aj v 36. minúte, keď puk zo svojej bránky lovila domáca brankárka Janka Budajová. Postarala sa o to Petrovičová. Radosť hostiek však trvala iba 21 sekúnd, keď sa k puku dostala Vaľková a prekonala hosťujúcu Képesovú. Tá istá hráčka sa v 39. minúte tešila znovu a Podtatranky viedli už 7:2. Posledná tretina bola jasne v réžii domácich hráčok. V 52. minúte sa k puku pri početnej výhode domácich dostala dobre hrajúca Herichová a zvýšila vedenie svojho družstva. Najväčšiu radosť mala domáca lavička v 57. minúte, keď sa do listiny strelkýň zapísala Gápová, čím zaznamenala jubilejný, stý gól Popradu. Aj napriek vysokému vedeniu domáce hokejistky chceli streliť vytúžený desiaty gól v zápase. To sa podarilo v 57. minúte Galajdovej a tá sa tešila dvojnásobne, pretože to bol jej tretí presný zásah v stretnutí. Z jedenásteho gólu sa v 58. minúte tešila aj Gahurová. Gólový účet uzavrela v 60. minúte hosťujúca Petrovičová a po záverečnej siréne vypukla obrovská radosť domácich hráčok zo zisku bronzových medailí.

Medailové opojenie

„Už pred tromi rokmi som povedal, že mojím snom je po trojročnej tvrdej drine skončiť na nejakom medailovom mieste. Samozrejme, pred touto sezónou som nemal veľké oči, ale nakoniec všetko dopadlo tak, že na jej konci máme na krku medailu. Som rád, že nám počas sezóny chodili na výpomoc aj hráčky zo Slovana, ale nesmiem zabudnúť na dosť dôležitú vec, a to že všetky dievčatá si túto medailu vybojovali samy aj bez prítomnosti posíl z reprezentácie. Odohrali mnoho dobrých a ťažkých zápasom bez týchto posíl. Za to im chcem zo srdca poďakovať. Mali to v tejto sezóne ťažké. Posily z Bratislavy boli veľkým prínosom a ukázali, ako sa hokej hrá a ostatné dievčatá sa im veľmi chceli vyrovnať,” povedal po zápase tréner „kamzíčok“ Peter Gápa. Keďže nikto nečakal, že v tejto sezóne skončí domáci tím na treťom mieste, zaujímalo nás, s akou ambíciou vstúpi do novej sezóny. „Do novej sezóny je ešte dosť ďaleko, ale ak tento káder ostane pokope a ja budem môcť ostať pri kormidle, tak určite budeme robiť všetko pre to, aby sme tú pomyselnú latku posunuli znovu vyššie,” dodal kormidelník modro–bielych.