Dve víťazstvá, jedna remíza

Ako sa darilo štvrtoligovým futbalovým tímom spod Tatier.

IV. LIGA - SEVER

Raslavice - Kežmarok 2:2 (2:1)

V stretnutí mužstiev z dna tabuľky predviedli oba tímy útočný futbal. Lepšie začali Kežmarčania, ktorí v úvode zatlačili domácich na ich vlastnú polovicu. V 7. minúte mohol otvoriť skóre Pokrivčák, ale jeho prudká strela letela nad bránu. V 13. minúte však hostia z útočnej prevahy predsa len vyťažili vedúci gól, keď po pekne zahranom priamom kope Krull umiestnenou hlavičkou prekonal domáceho gólmana. O dve minúty na to mohlo byť vyrovnané, no pozorný Tokarčík nepríjemnú strelu jedného z domácich hráčov vyboxoval na rohový kop. Po štvrťhodine hry sa tempo hry zvýšilo a v 16. minúte sa snažil prekvapiť domáceho gólmana Sluka, ale jeho krížnu strelu gólman vyrazil. O minútu na to mal gól na hlavičke Pokrivčák, ale ani on sa v koncovke nepresadil. V 19. minúte sa už hostiteľom podarilo potrestať nevyužité šance hostí, keď po priamom kope rozvlnil sieť Stanek. V 24. minúte zahrmelo pred Tokarčíkom znova po priamom kope spoza 16-ky, no lopta z kopačky domáceho hráča mierila tesne vedľa žrde. V 27. minúte odpovedali Kežmarčania Pokrivčákom, avšak jeho hlavička si cestu do siete nenašla. Po polhodine hry pohrozil prudkou strelou z uhla Tomčák, ale jeho pokus gólman zneškodnil. V 36. minúte sa domácim dosť nešťastným vlastencom Kežmarčanov podarilo otočiť skóre zápasu, keď Labus v snahe odvrátiť loptu do bezpečia ju namieril za chrbát Tokarčíka. V závere prvej polovice bol blízko vyrovnania Tomčák, ale svoje tutovky nevyužil. Po obrátke Podtatranci nezložili zbrane a v 62. minúte sa im podarilo vsietiť vyrovnávajúci gól, keď po presnom centri Sluku skóroval peknou hlavičkou Pokrivčák. Po tomto okamihu sa snažili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no domácim sa to v 73. minúte po priamom kope nepodarilo. V 85. minúte mohol o zisku troch bodov rozhodnúť po samostatnom nájazde Jagerský, no miesto prihrávky na dobre postaveného Sluku volil strelu do brankára. V 88. minúte sa domáci takmer tešili z rozhodujúceho gólu, ale ten im rozhodcovia pre údajný ofsajd neuznali.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 19. Stanek, 36. Labus (vlastný) - 13. Krull, 62. Pokrivčák. Pred 110 divákmi rozhodoval Hudák, ŽK: Novák - Depta, Fraštia, Rams. KEŽMAROK: Tokarčík - Krull, Rams, Depta, Oravec - Sluka, Fraštia (70. Jagerský), Labus, Pokrivčák - Mariančík (75. Kopkáš), Tomčák.

Svit - Kľušov 2:1 (1:1)

Domáci líder súťaže pred stretnutím preskupil rady a na jeho hernom prejave sa to prejavilo. Od úvodu sa s chuťou pustil do svojho súpera, avšak vytvorené gólové príležitosti zahadzoval ako na bežiacom páse. Presadzoval sa predovšetkým prienikmi po krídle, po ktorých trikrát pohrozil Lelkeš a dvakrát Jambor, ale skóre sa nemenilo. Brankár Kľušova bol zakaždým na mieste a poradil si aj s následnými šancami Badzika, Marhefku i Troppa. Naopak, v 29. minúte sa hostia po prvýkrát dostali na polovicu svojho súpera a po trestnom kope z 35 metrov na zadnú žrď sa v páde hlavou presadil Pelegrin a nečakane dostal svoje mužstvo do vedenia. Sviťanmi to však neotriaslo a už o štyri minúty bolo vyrovnané, keď po faule v šestnástke sa z bieleho bodu nemýlil Jambor. Hostitelia naďalej útočili, ale svoju prevahu do prestávky druhým zásahom nepotvrdili. Aj po obrátke pokračoval nápor domácich. Šance Marhefku a Troppa však ostali nevyužité a koncovka striedajúceho Handzuša skončila na žrdi. Keď sa už pomaly zdalo, že hostia získajú cenný bod, v 87. minúte po rohovom kole Lelkeša sa lopta dostala ku Kostolníkovi, ktorý tečovanou bombou pod brvno nekompromisne rozvlnil sieť a zachránil favoritovi plný bodový zápis.

Góly: 33. Jambor (z 11 m), 87. Kostolník - 29. Pelegrin. Pred 200 divákmi rozhodovala Mihaliková, ŽK: Novák 2, Gutek (obaja Kľušov), ČK: Novák. SVIT: Marušák - Fridman, Pekarčík, Kostolník, Marhefka - Tropp, Compeľ, Jarkuliš (67. Handzuš), Jambor - Lelkeš, Badzik (78. Petriľák).

Ľubica - Breznica 3:0 (1:0)

Podtatranci začali náporom a už v 1. minúte sa mohli dostať do vedenia, keď strela M. Sovu z 20 metrov len tesne minula šibenicu hosťujúcej brány. Už o minútu na to sa k nebezpečnej dorážke dostal Kurta, ale tesne minul. V 19. minúte sa Ľubičania dočkali, keď J. Sova zahral trestný kop z 25 metrov ponad múr excelentne do siete. O päť minút neskôr mohol zvýšiť vedenie domácich Valluš, no jeho hlavička smerovala priamo do brankára Breznice. Po polhodine hry mal tutovku na kopačke M. Kaprál, ale ani z tohto mráčika nezapršalo. Domáci hrali stále aktívne, no v 35. minúte pohrozili aj hostia, keď po rohovom kope hlavička jedného z ich hráčov zo 7 metrov letela tesne nad. Aj druhý polčas začali tlakom Ľubičania. V 48. minúte sa M. Sova pekne uvoľnil, našiel M. Kaprála a ten zvýšil na 2:0. Brezničania v snahe skorigovať výsledok otvorili hru, čím sa ich súperovi ešte viac naskytol priestor k prečíslovaniu. Hostia si vytvorili dve šance, brankár Hájovský bol však pozorný a svoje mužstvo podržal. V 68. minúte bolo už rozdielom triedy, keď M. Sova obišiel dvoch obrancov súpera a strelou k žrdi uzavrel skóre. V závere sa už dohrávalo medzi šestnástkami, domáci si svoje zaslúžené víťazstvo rozdielom triedy bez problémov udržali.

Góly: 19. J. Sova, 48. M. Kaprál, 68. M. Sova. Pred 250 divákmi rozhodoval Kunzo, ŽK: J. Sova, Kalafut - E. Vrábel, Matvej, Melník. ĽUBICA: Hájovský - Malák, Sklenár, J. Sova, Vojtánek - M. Kovalčík (46. Kalafut), M. Kaprál, Valluš (67. L. Kaprál), Kurta - T. Kovalčík, M. Sova (80. Mačák).

Autor: riso, mdc