Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
III. TRIEDA

Bijacovce nelenia

Tretia trieda podtatranskej futbalovej súťaže mala na programe trináste kolo. Opäť prekvapili víťazstvom Bijacovčania.

SPIŠ.

V Klčove bez gólov

Futbalisti Bijacoviec v jarnej časti zbierajú to, čo v jeseni rozdali.

Výsledky, III. trieda, skupina A – 13. kolo: Sp. Hrhov – FAM Poprad 7:0. Granč-Petrovce – Levoča B 1:0. Sp. Štiavnik – Kurimany 5:0. Dravce – Švábovce 0:1.

Bijacovce – L. Teplička 2:1
Priebeh zápasu kopíroval ten minulotýždňový. Bijacovce sa prvú štvrťhodinu len bránili. Postupne sa hra vyrovnala. Dokonca aj strelci golov boli tí istí, len v inom poradí. V 22. min. Garančovský po peknej individuálnej akcii nedal brankárovi hostí šancu – 1:0. Hostia, vedomí si hernej prevahy, začali neúnavne tlačiť a domáca obrana mala plné ruky práce. No v 28. min. domáca obrana nestíhala a hostia na trikrát poslali loptu do siete- 1:1. Domácim sa síce z brejku po krásnej futbalovej narážačke podarilo zvýšiť Baštom na 2:1, ale boli to hostia, ktorí veľmi dobre kombinovali a neúnavne tlačili. Domáci môžu ďakovať fantastickému výkonu Škoviru v domácej bráne,ktorý privádzal hostí do zúfalstva. Druhý polčas domáci úspešne bránili a hostia prepadávali nervozite, čoho dôkazom je aj to, že bránu trafili 1-2–krát, aj to len propagačne. A v 70. min. konečne iniciátívu preberajú domáci – Garančovský však znova zahadzuje jednu golovú príležitosť za druhou a aj preto domáci nakoniec víťazia „iba“ o jeden gól. Hostia nezaslúžene prehrali a Bijacovce zaslúžene vyhrali. Rušný a zaujímavý zápas viedol s prehľadom Rusnák. BIJACOVCE: Škovira- Štofančík, Odziomek, Fabyni, Vaľko – Kubik, Bodnar, Komačko, Dzugas - Bašta, Garančovský, striedali: Pataky, Kokoruďa.

Dúbrava – Klčov 0:0
V prvom polčase mali domáci hráči loptu častejšie na svojich kopačkách. Najväčšie nebezpečenstvo hrozilo hosťujúcemu mužstvu zo štandardných situácií, ktoré zahrával Š. Kúkoľ. V 20. minúte jeho priamy kop gólman hostí vytlačil na brvno, o desať minút neskôr si poradil aj s ďalšou tvrdou strelou domáceho kapitána. V druhom polčase sa hra vyrovnala, striedajúci hráči priniesli oživenie do radov hostí. V 65. minúte L. Fabian sám pred domácou bránkou vystrelil slabo do rúk brankára, ďalšiu strelu odvrátili domáci hráči z bránkovej čiary. Keď dve minúty pred koncom strela B. Niča skončila na brvne domácej brány, zrodila sa v chladnom počasí bezgólová remíza. Pred 50 divákmi rozhodoval Chovančík. KLČOV: Vilman - P. Pollák, L. Pollák /38.min. F. Pollák/, Želinský, Nič - Jaroš, M. Pollák, J. Lorinc, M. Lorinc /63.min. Šarišský,86.min. Gallovič/ - Fabian, Gallik.

12.FAM Poprad 13 3 1 9 18:41 10

Výsledky, II. trieda, žiaci, skupina A: Sp. Štvrtok – Mlynica 10:1. Hozelec – Klčov 5:0. St. Lesná – Mengusovce 12:0. Batizovce – V. Slavkov 14:1. Hôrka – Sp. Štiavnik 5:0. Vernár – Štrba 8:0.

1.Hôrka 13 12 1 0 94:7 37
2.Sp. Štvrtok 13 10 0 3 84:10 30
3.Sp. Štiavnik 13 9 0 4 70:27 27
4.St. Lesná 13 8 1 4 67:26 25
5.Batizovce 13 8 0 5 86:32 24
6.V.Slavkov 13 7 1 5 40:41 22
7.Vernár 13 5 1 7 34:67 16
8.Hozelec 13 4 1 8 20:44 13