Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Zápas jari vyhrali Poráčania

Tradícia, že po každom kole sa mení čelo tabuľky, ostala neporušená. Síce len o skóre, ale prví sú Jamníčania. Tí brali všetky body z Hnilčíka. V prestížnom dueli Poráč tesne zdolal Chrasťanov.

SP. NOVÁ VES.

Program 20. kola: Sp. Hrušov – Poráč 10.30, Chrasť n/H – Hnilčík 10.30, Jamník – Domaňovce, Odorín – Nálepkovo, Letanovce – Markušovce, Bystrany – Olcnava.

Nálepkovo – Letanovce 5:0 (1:0)

Zo strany hostí bol prvý polčas dosť nervózny, keď Nálepkovo sa ujalo vedenia gólom z pokutového kopu. Po prestávke sa domáci mladíci rozohrali a postupne skóre narastalo, až sa zastavilo na čísle päť. Hostia za druhý polčas vážnejšie domácu bránu neohrozili. Do listiny strelcov sa dvakrát zapísal Pacák, po jednom pridali Markulík, Šveda a Fehír. Pred 100 divákmi rozhodoval O. Zmij. NÁLEPKOVO: Tomčany – Gobl, Lapšanský, Jánoš – Vartovník, Pacák, Gobl, Šveda, Markulík – Lacko, Fehír, striedali: Gobl, Baniak, Suržin. LETANOVCE: Jochman – Longa, Neupaver, R. Kubičár – I. Kubičár, B. Kubičár, Žoldák, Šefčík, Biskup – Barabas, Kacvinský, striedal: Mlynár.

Domaňovce – Odorín 3:0 (0:0)

Tieto dva kluby majú dlhoročné dobré priateľské vzťahy, a tak to aj vyzeralo na ihrisku. Hral sa pohodový zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom, v jeho závere, mal najprv Kočik po samostatnom úniku obrovskú príležitosť, no mieril tesne vedľa. Hneď nato sa M. Čuj rútil sám na bránu, ale taktiež ponúknutú šancu zahodil Trest prišiel v druhom polčase. Najprv Geletka so šťastím z priameho kopu prekonal gólmanahostí a o pár minút utešenou strelou zvýšil na 2:0 Zumerling. V závere striedajúci Almáši po dravom prieniku do šestnástky pečatil víťazstvo, ktoré ešte mohol v posledných sekundách zvýšiť z pokutového kopu Brandobur – mieril však vysoko do nebies. Pred 200 divákmi rozhodoval Staško. DOMAŇOVCE: Jančár – Janečko, Vojtila, Gonda – Šlosár, Geletka, Kurila, Brandobur, Petruško – Zumerling, Topoli, striedali: Almaši, Kusý, Ružbacký. ODORÍN: Maľák – M. Majko, Bednár, Ľ. Majko – Kavulič Stoličný, Maďar, Čuj, Kacvinský – Zekucia, Kočik.

Mníšek n/H. - Sp.Hrušov 5:1 (1:0)

Najprv sa hovorilo o tom, že hostia ani na zápas nevycestujú. Prišli a hrali veľmi dobre. Takú krutú prehru si hlavne za prvý polčas ani nezaslúžili. Domáci vynikli v streleckej efektivite. Gólový účet otvoril v 7. min. Kujnisch a po polhodine hry z piatich metrov netrafil voľnú bránu hosťujúci Olejník. Hneď v úvode druhého polčasu skóroval F. Plachetka a po ňom sa dvoma presnými zásahmi zaskvel Svitana. Piaty úspech Mníška n/H zaznamenal opäť Kujnisch a za hostí čestný úspech strelil Mikolaj. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. MNÍŠEK n/H: Gajdoš – Plachetka, Marcinko, Imrich – Plachetka, Žiga, L. Drajna, M. Drajna, Kohler – Kujnisch, Svitana, striedali: Gajdoš, Wencel. SP. HRUŠOV: Pavol – Butvin, Braz, Švač – Olejník, Švač, Samoľ, Hockicko, Slamený – Kunzo, Mikolaj, striedali: Šuty, Švač.

Olcnava - Iliašovce 1:1

Referát z toho stretnutia prinesieme v zajtrajšom vydaní.

Markušovce - SŠM Bystrany 3:0 (1:0)

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Domáci sa ujali vedenia v 28. minúte gólom Jozefa Andrášika. Druhý polčas hostia začali náporom. Ich profesionálny futbal však neslávil úspech V 68. minúte Jozef Andráši gólom z 20 metrov zvýšil na 2:0 V 86. minúte Holub po inviduálnej akcii a peknej strele zvýšil na 3:0. Pred 100 divákmi v slušnom zápase rozhodoval Regec. MARKUŠOVCE: Čuchran - Kozák Michal st. Hozza, Olekšák, Šteiner, Jarab, Holub, Geletka, Andráši Ján, Andráši Jozef, Dunka, striedali: Kalafut, Hodnický, Kozák Michal ml.BYSTRANY: Klešč - Timčík, Mirula, Pavol, Jochman, Klešč Radoslav,Brajrčík, Pavlik, Suchý, Mikula, Smik, stredali: Ogurčák, Lipovský.

Hnilčík - Jamník 1:3 (1:1)

Vyrovnaný zápas začali lepšie domáci, keď presne zakončil Balanean. Hostia do prestávky vyrovnali Kočišom a ten istý hráč v 80. min. zvýšil na 2:0 pre Jamník. Tri body postil v závere Pavlík. HNILČÍK: Novotta – Jakuba, Kubus, Balanean – Čarnický, Varga, Fabian, Džerenga, Štrauch – Vido, Pacák, striedali: Soveľ,Matiašovský. JAMNÍK: Macejko – Farkašovský, S. Čuj, J. Čuj – Farkašovský, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, M. Farkšovský, Kočiš – Pavlík, Potempa, striedali: Uhrín, Koňak.

Poráč - Chrasť n/H 2:1 (1:1)

Ostro sledovaný zápas mužstiev z čela tabuľky priniesol len priemerný futbal. Lepšie začali Chrasťania, ktorí po góle Dirdu viedli, ale ich radosť netrvala dlho, lebo Liška zariadil vyrovnanie. O tom, že tri body ostanú doma, rozhodol v 75. min. M. Antal. Pred 120 divákmi rozhodoval Halula. PORÁČ: Hrebenár – Macala, Šteiner, Širila – Chovanec, Oreško, Šmelko, Vojtila, Benčo – Kandráč, Liška, striedali: Voľčko, M. Antal.

1. Jamník 19 11 5 3 40:23 38
2. Poráč 19 12 2 5 35:19 38
3. Chrasť n/H 19 11 3 5 45:25 36
4. Mníšek n/h 19 10 4 5 40:21 34
5. Hnilčík 19 9 3 7 43:30 30
6. Domaňovce 19 9 3 7 38:34 30
7. Nálepkovo 18 9 2 7 30:24 29
8. Olcnava 19 8 4 7 39:34 28