Klčov a Bijacovce na víťaznej vlne, Dravce posledné

V dobrej jarnej forme sa držia futbalisti Klčova a Bijacoviec. Po týždni sa Klčov opäť predstavil u susedov v Sp. Hrhove, ale tam má svoje domáce ihrisko rezerva Levoče. A po týždni opäť odchádzali domov s troma bodmi futbalisti Klčova.

SPIŠ.

Bijacovce víťazne

Bijacovčania v dramatickom zápase dokázali o gól zdolať na svojom trávniku Sp. Štiavnik.

Výsledky, 15. kolo, dospelí, III. trieda, skupina A: FAM Poprad – Dravce 4:2. L. Teplička – Dúbrava 3:2. Švábovce – Granč-Petrovce 1:1. Kurimany – Sp. Hrhov 2:4.

Levoča B - Klčov 1:3 (1:2)

Úvod zápasu patril hosťujúcim hráčom. V 2. minúte strela Waltera skončila tesne nad brvnom domácej brány, gólom neskončili ani dve šance L. Fabiana. Ako prví sa radovali hráči Levoče, v 23. minúte stret Vargu a Waltera posúdil rozhodca ako nedovolený a ukázal na biely bod - O. Riš z pokutového kopu strelil úvodný gól. Ďalších desať minút sa niektorí hráči hostí viac venovali verdiktom rozhodcu ako samotnej hre. V 33. minúte priamy kop B. Niča skončil tesne nad brvnom domácej brány, o dve minúty sa hostia dočkali vyrovnania. Po autovom vhadzovaní sa pred domácim gólmanom najlepšie zorientoval M. Lorinc - 1:1. V posledných sekundách prvého polčasu J. Lorinc dostal hostí do vedenia, keď opäť dlhému vhadzovaniu C. Gallika domáca obrana nevenovala pozornosť. Druhý polčas začalo lepšie domáce mužstvo, no recept na prekonanie brankára hostí už nenašlo. V 66. minúte sa dvojica M. Lorinc, B. Nič pohrala s obranou domácich a B. Nič dal gólovú bodku zápasu - 1:3. O desať minút najlepší hráč domácich v druhom polčase Ambrozy namieril len do žrde. Hostia nastúpili na toto stretnutie bez svojej opory v bráne, no najmä v druhom polčase „náhradník“ M. Pollák neraz svoje mužstvo podržal. Pred 100 divákmi rozhodoval L. Chovančík.

LEVOČA B: Špernoga - Kašper, Bobko, Gonda, Dunčko - Bašta, Kacvinský, Valent - Nemec, Riš, Varga. Striedali: Ambrozy, Koterba.

KLČOV: Marián Pollák - P. Pollák, Gallik, Želinský, Walter - Jaroš, Maroš Pollák, J. Lorinc - Nič, M. Lorinc, Fabian. Striedali: F. Pollák, Čonka, Šarišský.

Bijacovce – Sp. Štiavnik 2:1 (1:0)

Od začiatku to bol veľmi dobrý a kombinačný futbal. Domáci v kompletnej zostave sa pustili do súpera od prvej minúty. Hostia, hoci na jar sa im príliš nedarí, prekvapili a boli zatiaľ najkvalitnejším jarným súperom Bijacovčanov. Bašta už v 15. minúte ohrozil bránu hostí nepríjemnou strelou a o 3 minúty ho napodobnil Garančovský. Garančovský mal ešte dve vyložené golové príležitosti, no tesne minul. V 28. min. unikol po ľavej strane Bašta, presne zacentroval a osamotený Dzugas pred brankárom hostí nemal problém stanoviť skóre na 1:0. Šance a rýchly futbal sa hrali na oboch stranách naďalej, no obe obrany stáli na pevných nohách. Hneď po obrátke hostia zintenzívnili hru, čím prekvapili aj domácich a doslova na 15 minút ich pritlačili k ich bráne. Zo skrumáže po rohovom kope sa im podarilo v 55. min. vyrovnať a domáci môžu ďakovať domácemu gólmanovi, že to v tom tlaku skončilo tak aj s pomocou jednej žrde. Postupne sa hra vyrovnáva a k slovu sa dostáva neúnavný Bašta, najprv dvakrát tesne minul, ale tretia hlavička skončila v 70. min. pod brvnom – 2:1. Od toho momentu domáci hostí pustili len k jednej nebezpečnejšej akcii, keď v 88. min. strela tesne minula bránu domácich. V druhom polčase sa popri Baštovi znova zviditeľnil aj Vaľko, ktorý nebezpečne unikal po ľavej strane. Ak sa k tomu všetkému podarí spresniť streľbu Garančovskému, útočná sila Bijacoviec bude značná. Pred 50 divákmi hlavný rozhodca predviedol veľmi kvalitný výkon.

BIJACOVCE: Krigovský - Štofančík, Odziomek, Fabyni, Ľach – Kubik, Komačko, Vaľko, Dzugas, Bašta, Garančovský , striedali: Cmorej, Kokoruďa.

1.L.TEPLIČKA 16 13 1 2 48:24 40
2.FK GR.PETROVCE 16 9 2 5 39:25 29
3.OŠK KĹČOV 16 8 3 5 30:20 27
4.FK ŠVÁBOVCE 16 8 2 6 49:37 26
5. SP.ŠTIAVNIK 16 8 1 7 44:32 25
6.FK 49 SP.HRHOV 16 7 3 6 35:25 24
7.FK 05 LEVOČA 16 7 3 6 25:22 24