Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Popradčania zmazali dvojgólové manko a napokon vyhrali

Po dvoch úspešných zápasoch cestovali Popradčania na dohrávku 21. kola pod Urpín. Nováčikovi súťaže, MFK Banská Bystrica, mali čo vracať za remízu z jesene v domácom dueli.

POPRAD. Oba tímy sa postarali o zaujímavý súboj bohatý na góly, po ktorom malo väčší dôvod na radosť mužstvo spod Tatier. Hosťujúci asistent trénera Juraj Kšenzakovič mohol mať po stretnutí jasný dôvod na radosť z tohto dôvodu, že jeho zverenci dosiahli tretie víťazstvo v rade.

“Po vlažnom začiatku, v ktorom sme viac-menej po hrubých chybách v defenzíve dostali dva lacné góly, sme v ďalšom priebehu predsa len zápas dokázali otočiť v náš prospech. Slúži ku cti, že toto mužstvo prejavilo svojho futbalového ducha a aj napriek nepriaznivého stavu sa nezlomilo a po pekných kombinačných akciách donútilo súpera k chybám. Osobne si preto myslím, že zodpovedným prístupom od 20. minúty sme si výhru právom zaslúžili a opäť sme dokázali, že v súčasnosti má tím potrebnú futbalovú fazónu. Teší ma, že vo všetkých činiteľoch rastie hráčom chuť do futbalu, či sa to prejavuje v kabíne, tréningoch ako aj majstrovských zápasoch. Dokázali sme, že na ihriskách súperov sa nám darí hrať lepšie, čo sme potvrdili aj v predošlých stretnutiach u súperov z vrchných priečok tabuľky. Vidno, že tento perspektívny kolektív rastie od zápasu k zápasu a ani duelu v Podbrezovej sa nebojíme. Ideme doň od stavu 0:0 a chceme v ňom predvedeným výkonom dokázať, že v tejto súťaži naše mužstvo patrí medzi elitnejšie kolektívy a má na vyššie priečky v tabuľke.”

Tretie víťazstvo v rade

Po dlhotrvajúcom zranení podal jeden z najlepších výkonov skúsený zadák Roman Pazúr. Po vydretom víťazstve, ktoré si vážil každý z jeho spoluhráčov, mohol byť preto určite spokojný. “Stretnutie sme začali príliš zle, keďže sme inkasovali zbytočné góly. Veril som však, že v ďalšom priebehu môžeme duel otočiť v náš prospech, čo sme napokon aj dokázali. Osobne si myslím, že sme predsa len boli herne lepším mužstvom. Aj keď nám síce v niektorých momentoch hra viazla a nevyhli sme sa slabším etapám, tak ako to bolo v posledných zápasoch, predsa sa nám znova podarilo bodovať naplno, čo nás môže iba tešiť. Pevne verím, že v nastávajúcich dueloch dosiahneme s náročnejšími súpermi ďalšie úspešné výsledky a podarí sa nám udržať v pokojných vodách tabuľky.”