Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Šláger nemal víťaza, Kravany ostali v čele

1. "Kamzík" trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade pokračovala včera stretnutiami 24. kola.

POPRAD.

I. TRIEDA

Sp. Štvrtok - Sp. Belá 2:4 (1:3)

V zaujímavom stretnutí sa domáci ujali vedenia už v 8. minúte, keď Kukura trafil po zemi veľmi presne. Hostí to však nedeprimovalo a už o päť minút po hlavičke Barnáša vyrovnali. Aj v ďalších minútach hrali Beľania svoju hru a gólmi zo 40. a 43. minúty po rýchlych akciách získali dvojgólový náskok. Po obrátke domáci pridali a po hodine hry sa im podarilo znížiť. Hostia však hrozili nebezpečnými brejkmi a po jednom z nich spečatili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: Kukura 2 - Barnáš 2, Maťaš, Milaňák. Pred 100 divákmi rozhodoval Kalinaj, ŽK: Ma. Biskup, Javorský, Steiner - Jurčo.

Vikartovce - Žakovce 6:2 (6:0)

Domáci mali raketový úvod a už v 20. minúte viedli rozdielom triedy - 3:0. Totálne ovládli stred poľa, boli jasne lepší a svoju prevahu korunovali do prestávky poltuctovým vedením. Až v druhom polčase sa hra vyrovnala a k slovu sa dostali aj hostia zo Žakoviec. Uspokojení domáci, ktorí o svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvej polovici duelu, prenechali hru svojmu súperovi. Ten sa prezentoval niekoľkými protiútokmi a dva z nich dokázal premeniť. Napriek tomu sa žiadne zdramatizovanie nekonalo a v závere sa už iba dohrávalo.

Góly: Sitiarik a Barilla po 2, M. Šebest, Mezovský - Kopčák, Vaňo. Pred 150 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: J. Šebest - Michňák.

Sp. St. Ves - V. Lomnica 3:2 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase mali v prvom polčase viac z hry domáci, gólové príležitosti však nevyužili. Naopak, v 43. minúte sa hosťom gólom do šatne podarilo dostať do vedenia. V druhom polčase sa za neustáleho dažďa hralo na ťažkom teréne. Vo vyrovnanom priebehu boli napokon šťastnejší Zamagurčania, ktorí za trinásť minút tromi gólmi dokázali skóre otočiť. V súboji ako na hojdačke Lomničania dokázali už len skorigovať konečný výsledok.

Góly: R. Matiko 2, Babiak (z 11 m) - Bojňanský 2. Pred 120 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Michna (V. Lomnica).

Vrbov - Mlynčeky 3:1 (0:0)

Priamy súboj dvoch popredných tímov tabuľky o tretiu priečku priniesol futbal kvalitnej úrovne. Stretnutiu nechýbalo nasadenie ani kombinačná hra, hralo sa však prevažne medzi šestnástkami s minimom šancí. Až v 35. minúte sa do samostatného úniku dostal hosťujúci Pavličko, lopta mu však odskočila a gólovo tak nezakončil. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim, ktorí v 46. a 50. minúte dvoma gólmi išli do vedenia. Najprv sa strelou z diaľky prezentoval Ondrejka a následne po peknej akcii striedajúci Michalčík. V záverečnej polhodine sa hra otvorila, čo prinieslo ešte po jednom zásahu na oboch stranách.

Góly: Ondrejka, Michalčík, I. Malich - Marhefka. Pred 250 divákmi rozhodoval Ohalek, ŽK: L. Dučák, D. Malich, Klesa, Michalčík - Marhefka, Bukovský, Vida, Cehula.

Hôrka - Batizovce 3:1 (2:1)

Na kvalitnom ihrisku to v úvode bola obojstranná oťukávačka. V 12. minúte sa ako prví radovali hostia, ktorí otvorili skóre. "Baníci" potom pridali, zatlačili svojho súpera a ešte do prestávky sa im zásahmi z 37. a 43. minúty podarilo ísť do vedenia. V úvode druhého polčasu mohli hostia vyrovnať, no tutovku nedali. Naopak, v 51. minúte bolo už 3:1, a potom sa prakticky iba dohrávalo. Batizovčania odpadávali fyzicky a až do konca sa hralo prevažne už iba medzi šestnástkami.

Góly: Kostolník, Malý, Korenko - Paločko. Pred 150 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Hudák, L. Štrbka (obaja Batizovce).

Vernár - V. Slavkov 1:2 (0:0)

Od úvodu mali domáci výraznú územnú prevahu, z ktorej však nič nevyťažili. Už v 5. minúte mieril Vernarec tesne vedľa. Na druhej strane vyskúšal Sasáka Michalák, hostia sa však zamerali predovšetkým na obranu. V 15. minúte vykopával hosťujúci Lindeman loptu z bránkovej čiary. Veľkú šancu mal domáci Greňa, ktorý však zoči-voči brankárovi hostí neuspel. Následne ten istý hráč napálil loptu do brvna. Ani samostatný únik Knižku nepriniesol zmenu skóre. Aj v druhom polčase sa hralo prakticky na jednu bránu. V 81. minúte vypálil hosťujúci Sýkora zo 40 metrov a bolo 0:1. Už o minútu ho napodobnil Z. Gaj z 30 metrov a tiež rozvlnil sieť. V závere Vernár už len znížil a v nešťastnom zápase tak obišiel naprázdno.

Góly: Gandžala - Sýkora, Z. Gaj. Pred 80 divákmi rozhodoval Body, ŽK: Budaj, Knižka - Z. Gaj.

Stráže - Jánovce 3:2 (1:1)

Domáci boli od úvodu futbalovejší, hostia sa zamerali na dobrú obranu. V úvodnej štvrťhodine Stráže nevyužili tri dobré príležitosti. V 14. minúte udreli Jánovce a išli do vedenia. Hostitelia naďalej mali viac z hry a ešte do prestávky sa im podarilo vyrovnať. V 56. minúte sa ale hostia po druhýkrát dostali do vedenia v zápase. Ani to však Strážanmi neotriaslo a silou vôle dokázali výsledok otočiť dvoma presnými zásahmi. V závere sa hostia brejkmi snažili o vyrovnanie, čo sa im však už nepodarilo.

Góly: Paločko 2, Gašpar - M. Brunovský, T. Slebodník. Pred 150 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Michálek - V. Berčo, Kováč, Petrík.

T. Lomnica - Kravany 1:1 (0:0)

Šláger kola dvoch vedúcich tímov súťaže a zápas jari sa hral pred početnou diváckou kulisou. Takmer počas celého jeho priebehu za mierneho dažďa bola hra vyrovnaná a útoky sa striedali na oboch stranách. V 40. minúte sa vo vyloženej šanci ocitol domáci Kapsdorfer, no prestrelil. Po zmene strán začali lepšie hostia, ktorí zvýšili aktivitu. Po hodine hry im to prinieslo ovocie v podobe vedúceho gólu z kopačky kapitána Michlíka. Lomničania sa po tomto momente na šmykľavom teréne dôraznou hrou snažili zatlačiť svojho súpera. Kapsdorfer síce ešte nevyrovnal, ale v 71. minúte po dlhom výkope brankára Chmuru sa gólman hostí pri podbehnutí lopty pošmykol, tá ho preskočila a prekvapujúco skončila za jeho chrbtom - 1:1. V tvrdom a bojovnom stretnutí sa už až do jeho záveru na zaslúženej remíze nič nezmenilo.

Góly: Chmura - Michlík. Pred 600 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Kester, Fassinger, Kubesa - Kožuch 2, Barilla, Kovalčík, Tkáč, ČK: Kožuch.