Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V KARATE DETÍ A ŽIAKOV

Bojovnosť i pripravenosť môžu zúročiť na vyššej medzinárodnej súťaži

Mestská športová hala v Topoľčanoch bola 15. mája 2010 hostiteľom najlepších karatistov Slovenska v kategórii detí a žiakov za rok 2010.

Reprezentovali  ŠKM. Zľava Kristína Kormaníková, Linda Koterbová.Reprezentovali ŠKM. Zľava Kristína Kormaníková, Linda Koterbová. (Zdroj: František Vorobeľ)

Na tomto národnom podujatí sa zúčastnilo 531 pretekárov z 59 klubov Slovenska. Účasť v eliminačných bojoch na M SR si vybojovalo v predchádzajúcom období aj 14 karatistov ŠKM Stará Ľubovňa. Väčšia časť z nich bola na takomto významnom podujatí po prvýkrát, dá sa povedať, že zbierali skúsenosti do ďalšieho obdobia.

Darilo sa im lepšie v kumite

Súťaž bola rozdelená do súťaží kata a športového zápasu kumite. V kategórii kata náš športový klub reprezentovali dve dievčatá - Linda Koterbová a Natália Timaniková, ktoré vypadli v postupových bojoch. Po ukončení kategórie kata bolo slávnostné otvorenie majstrovstiev Slovenskej republiky a odovzdanie pohárov celkovým víťazom Slovenského pohára pre všetky kategórie za rok 2009/2010. Prvé miesto v celkovom poradí Slovenského pohára za náš klub obsadili traja pretekári. V kategórii kumite detí nad 28 kg si pohár víťaza odniesol Adam Jurák, ďalší pohár patril Dominikovi Imrichovi v kategórii starší žiaci do 30 kg a tretí víťazný pohár patril Petrovi Foľvarskému v kategórii mladší dorastenci do 40 kg.

Po odovzdaní pohárov pokračovala súťaž športovým zápasom kumite, kde sa naši pretekári dokázali presadiť. Majstrom Slovenska sa stal a 1. miesto si vybojoval už spomenutý Dominik Imrich v kategórii, v ktorej zvíťazil aj v Slovenskom pohári. Výborné výkony podali aj Linda Koterbová, ktorá dokázala vybojovať krásnu bronzovú medailu v kategórii staršie žiačky do 40 kg. Kristína Kormaníková vybojovala taktiež druhú bronzovú medailu v kategórii mladšie dorastenky do 40 kg.

Obsadili nepopulárne 4. miesta

Treba vyzdvihnúť aj výkon Adama Juráka, ktorý štartoval o kategóriu vyššie ako v Slovenskom pohári a bol v nej najmladší. Svojou bojovnosťou dokázal vybojovať nádherné 4. miesto medzi oveľa skúsenejšími pretekármi. Blízko k stupňu víťazov mali aj Peter Foľvarský a Vierka Kaletová, ktorým nebola športová šťastena naklonená a obsadili nepopulárne 4. miesta.

Zároveň nás teší, že naši pretekári, ktorí štartovali na celonárodnom podujatí, môžu svoju bojovnosť a športovú pripravenosť zúročiť na vyššej medzinárodnej súťaži - Európskom pohári v Bratislave 12. júna.