Konečne sa hralo celé kolo

Konečne sa na Spiši odohralo v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži celé kolo.

SPIŠ. Jeho predvojom bol netradičný piatkový zápas Bystrany – Iliašovce, ktorý sa odohral na ihrisku s umelým povrchom v Spišskej Novej Vsi. V poslednej štvrťhodinke sa dokonca hralo pod umelým osvetlením. Bol to historicky prvý majstrák na umelej tráve a pod reflektormi v I. triede SOFZ. V „dvojke“ sa už takýto zápas hral. Ani v nedeľu nebolo počasie ideálne. Opäť väčšina stretnutí bola sprevádzaná dažďom a ťažkými terénmi.

Program 25. kola, o 10.30 HOD. Letanovce – Sp. Hrušov. Bystrany – Odorín. Iliašovce – Jamník. Mníšek n/H – Chrasť n/H. Olcnava – Poráč. Markušovce – Hnilčík. Nálepkovo – Domaňovce.

Sp. Hrušov – Domaňovce 3:0 (0:0)
Za stáleho dažďa sa hral v Sp. Hrušove dobrý futbal. V prvom polčase padali len dažďové kvapky a góly až po prestávke. Dvakrát skóroval Slamený a chybu brankára hostí potrestal striedajúci Mikolaj. Hostia pôsobili veľmi dobrým futbalovým dojmom, ale vážnejšiu gólovú príležitosť si nevypracovali. Domáci si tak pripísali do tabuľky dôležité tri body. Pred 100 divákmi rozhodoval M. Labaš. SP. HRUŠOV: Pavol – Švač, Šuty, Olejník – L. Švač, Filip, Samoľ, Kočiš, Slamený – Š. Kunzo, Vojtuš, striedali: MIkolaj, Hockicko. DOMAŇOVCE: Jančár – Almaši, L. Brandobur, Vojtila – Gurguľ, Geletka, Topoli, Petruško, M. Brandobur – Zumerling, Gaduš, striedali: Kurila, Čisár, Jančár.

Hnilčík – Nálepkovo 1:1 (0:1)
Pred stretnutím sa nad Hnilčíkom prehnala silná búrka a bolo otázne, či sa vôbec bude hrať. V lejaku na ťažkom teréne začali lepšie hostia. Po priamom kope pohotovo zakončil v 28. min. Pacák. Hnilčík dokázal vyrovnať, ale gól pre údajný ofsajd neplatil. Po zmene strán to už bol viac boj s terénom a dolovaním lopty z mlák, ktoré sa vytvorili na ihrisku. V 71. min. pri útočnej akcii domácich si obranca Nálepkova pomohol faulom a výhodu pokutového kopu využil kapitán Jakuba. Prakticky celý druhý polčas sa hralo len na jednu bránu. Veľkú prevahu však domáci nedokázali pretaviť do víťazného gólu. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. HNILČÍK: Novotta – Jakuba, Kubus, Loja – Soveľ, Varga, Štrauch, Džerenga, Matiašovský – Vido, Balanean, striedal: Bottcher. NÁLEPKOVO: Novotný – Gobl, Lapšanský, Jánoš – Lacko, Pacák, Vartovník, Ivančo, Šveda – Markulík, M. Gobl, striedali: Tokoly, Suržin.

Poráč – Markušovce 4:0 (3:0)
Do 15. min. to bol vyrovnaný zápas, ale potom iniciatívu prebrali domáci. V 25. min. otvoril gólový účet Šteiner strelou z hranice šestnástky. V 43. min. z pokutového kopu skóroval M. Antal a do polčasovej prestávky pridal ešte tretí gól Biacovský. Keď v 55. min. Liška zvýšil na 4:0, bolo rozhodnuté a zápas sa už len dohrával. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. PORÁČ: Krajňák – Šteiner, Širila, Antal – Biacovský, Šmelko, Macala, Chovanec, Staroň – Liška, Benčo, striedali: Antal, Vojtila. MARKUŠOVCE: Čuchran – Kozák, Hozza, Janošik – Krajčir, Jarab, Dzura, Kozák, Jozef Andraši – Ján Andraši, Hodnický, striedal: Šumak.

Chrasť n/H – Olcnava
3:0 (1:0)
Derby bolo veľmi vyrovnané. V prvom polčase stála futbalová šťastena pri domácich a hlavne Marekovi Dirdovi, ktorý strelil prvý gól. V druhej štyridsaťpäť minútovke už boli lepším mužstvom Chrasťania. Svoju prevahu pretavili do gólovej podoby, keď na 2:0 zvyšoval opäť Marek Dirda a trojbodovú poistku pridal Franko. Pred 100 divákmi rozhodoval Martinko. CHRASŤ n/H: Jančár – Celec, Jančár, Filip – Bady, Jančár, Franko, Augustin, Dirda – Dirda, Turčanik, striedali: Petruško, Dirda. OLCNAVA: nehlásili.

Jamník – Mníšek n/H 5:2 (2:1)
Hostia potvrdili svoje postavenie v tabuľke a začali lepšie. Už v 10. min. zaskočil domácich Svitana, ale v 25. min. Potempa dokázal vyrovnať. Po polhodine hry išli do vedenia Jamníčania zásluhou M. Čuja. Aj úvod druhého polčasu patril hosťom, keď Kujnisch dokázal vyrovnať na 2:2. V 72. min. naklonil misky váh na domácu stranu Hudzik. Definitíva domácich prišla v samotnom závere. Najprv Ľ. Farkašovský v 82. min. zvýšil na 4:2 a piaty gól pridal v závere Pavlík. Hostia si za dobrý výkon až takú vysokú prehru nezaslúžili. Pred 100 divákmi rozhodoval Džubák. JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, S. Čuj, M. Čuj, J. Čuj – P. Farkašovský, Ľ. Farkašovský, Hudzik, Kočiš – Pavlík, Potempa, striedali: Podgurný, Farkašovský, Galajda. MNÍŠEK n/H: Gajdoš – Plachetka, F. Plachetka, Imrich – Žiga, L. Drajna, M. Drajna, Gajdoš, Svitana – Kujnisch, Marcinko.

Odorín – Iliašovce 4:1 (2:1)
Domáci začali výborne a už v 4. min. sa radovali z prvého gólu, ktorého autorom bol Čuj. O šesť minút si dali hostia nešťastného vlastenca a Odorínčania si mysleli, že ďalšie góly pôjdu ako po masle. V 26. min. však Liška strelil kontaktný gól a na domácej strane akoby uťal. Prestala sa dariť kombinácia, pred bránou hostí nič nevymysleli a čo prešlo, pochytal Farkašovský. Už sa zdalo, že skóre 2:1 ostane do konca zápasu. V 87. min. odvážne vnikol do šestnástky Čuj, bol podrazený a pokutový kop premenil M. Majko. Ten istý hráč pečatil víťazstvo dve minúty pred koncom stretnutia. Pred 50 divákmi rozhodoval Staško. ODORÍN: Maľak – M. Majko, Fabian, Ľ. Majko – Bednár, Stoličný, Antony, Čuj, Maďar – Zekucia, Kočik, striedal: Kacvinský. ILIAŠOVCE: Farkašovský – Frankovič, Janiga, Beličák – Gonda, Kočiš, P. Ordzovenský, Liška – Petrašek, M. Ordzovenský, striedal: Juhazy.

Letanovce – Bystrany 3:2 (2:0)
Proti technickému vyspelému súperovi domáci zabojovali a pokračovali tak v nastúpenom trende z Iliašoviec. Hostia aj keď po prvom polčase prehrávali o dva góly, naďalej hrali svoj ľúbivý futbal, ich snaha bola korunovaná v posledných minútach. Za domácich sa postupne do listiny strelcov zapisovali Barabas, B. Neupaver a R. Kubičár. V samotnom závere trochu zdramatizoval stretnutie kanonier Ján Suchý dvoma presnými zásahmi. Pred 70 divákmi rozhodoval Bartko. LETANOVCE: Jochman – Neupaver, I. Kubičár, R. Kubičár – Olejník, Marko, Klembara, Kacvinský – Barabas, Žoldák, striedali: Šefčík, B. Kubičár. BYSTRANY: Klešč – Timčík, Lipovský, Pavol – Jochman, Staroň, Pavlík, Pavľák, Suchý – Mikula, Forgáč.

Dohrávka
Bystrany – Iliašovce 1:0 (0:0)
Ihrisko v Bystranoch je stále pod vodou, a tak sa dohrávka musela presunúť na umelé ihrisko do Spišskej Novej Vsi. V piatok večer sa tak hralo historicky prvé stretnutie I. triedy SOFZ na umelom ihrisku a v závere aj pod reflektormi. Do posledných minút to vyzeralo na bezgólovú remízu. Iliašovce však zle rozohrali autové vhadzovanie, keď loptu ponúkli súperovi, ten podnikol rýchly protiútok a Ján Suchý ukázal, prečo mu patrí prívlastok kanonier.

1. Poráč 24 7 2 5 53:22 53
2. Jamník 23 14 5 4 49:28 47
3. Mníšek n/H 24 14 4 7 58:33 43
4. Chrasť n/H 23 13 4 6 49:26 43
5. Domaňovce 24 11 3 10 43:41 36
6. Odorín 24 11 3 10 49:42 36
7. Olcnava 23 10 4 9 48:42 34
8. Bystrany 23 10 3 10 47:45 33