Ľubica i Kežmarok s bodom

Ľubica remizovala s Medzilaborcami (2:2).Ľubica remizovala s Medzilaborcami (2:2). (Zdroj: mdc)

IV. LIGA - SEVER

Hanušovce - Kežmarok 3:3 (1:2)

Kežmarčania cestovali na horúcu pôdu tabuľkového suseda s cieľom potvrdiť vzostup formy, čo sa im aj podarilo. Už od úvodných minút boli domácim viac než vyrovnaným súperom, pričom si vytvorili viacero gólových príležitostí. V 4. minúte po vhadzovaní Krulla sa pred domácim brankárom ocitol Kopkáš, no ten jeho prudkú hlavičku kryl. O minútu nato mohol vsietiť úvodný gól Jagerský, ale v koncovke mal vychýlenú mušku. O päť minút však hostitelia nečakane zaskočili aktívnych Kežmarčanov vedúcim gólom, keď po faule Deptu v pokutovom území bezpečne premenil penaltu Matta. V 16. minúte mohlo byť po rovnakej situácii na opačnej strane vyrovnané, keď po nedovolenom zákroku na Sluku Mariančík pokutový kop nepremenil a odrazenú loptu poslal Jagerský len nad bránu. V 21. minúte mal gól na kopačke Groman, no jeho prudkú strelu z hranice 16–ky gólman vyrazil. V 28. minúte sa však Kežmarčania predsa len dočkali, keď po rohovom kope Sluku nezaváhal v zakončení Krull. Po polhodine sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no boli to Kežmarčania, ktorým sa v 43. minúte podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu. Labus našiel vynikajúcou prihrávkou nabiehajúceho Sluku, ktorý prekonal bezmocného gólmana domácich. Po obrátke v úvode zatlačili hostia Zemplínčanov na ich polovicu a v 49. minúte sa im podarilo svoj náskok zvýšiť, keď po rýchlom individuálnom prieniku stredom ihriska Depta ukážkovou strelou z vyše 30 metrov vymietol šibenicu domácej svätyne. V 55. a 57. minúte sa prudkými strelami z hranice 16-ky pokúšal prekonať domáceho gólmana Groman, no v koncovke mal vychýlenú muku. Hostitelia aj napriek nepriaznivému stavu zbrane nezložili a ich úsilie bolo korunované dvoma presnými zásahmi po štandardných situáciách v záverečnej štvrťhodine Mattu a P. Lacka aspoň na zisk pre nich vydretého bodu.

Góly: 9. a 78. Matta (1 z 11 m), 80. P. Lacko - 28. Krull, 43. Sluka, 49. Depta. Pred 250 divákmi rozhodoval Jančár, ŽK: P. Gališ - Oravec, Mariančík, Sluka. KEŽMAROK: Tokarčík - Rams, Krull, Oravec, Depta - Sluka, Kopkáš, Labus, Groman - Jagerský (85. Kalafut), Mariančík (75. Fraštia).⋌(mdc)

Fintice - Svit 2:0 (1:0)

Už istý víťaz súťaže zo Svitu cestoval na pôdu Fintíc bojujúcich o záchranu v značne oklieštenej zostave, keď mu chýbalo viacero kľúčových hráčov základného kádra. Už v 8. minúte po zaváhaní Pekarčíka domáci Hopko prekonal Marušáka, keď po dorážke poslal loptu za jeho chrbát. Hostitelia sa po tomto momente osmelili, avšak v 12. minúte mohlo byť vyrovnané, keď Petriľák len tesne minul domácu svätyňu. Potom to bol vyrovnaný boj, pričom loptu mali na svojich kopačkách častejšie hostia. Na klzkom teréne však hrozili aj domáci nebezpečnými strelami po zemi. V závere prvého polčasu bol blízko vyrovnania Tropp, ktorý však po centri Pekarčíka prestrelil. V druhom polčase za neustáleho dažďa mal Svit viac z hry, no bez gólového efektu. Naopak, v 70. minúte sa odrazená lopta dostala k Hricovovi, ktorý strelou z 18 metrov k žrdi zvýšil náskok Fintíc. Stretnutie ešte mohol zdramatizovať Jarkuliš po akcii Pekarčíka, avšak jeden z domácich hráčov vykopol loptu z bránkovej čiary. Favorizovaní Sviťania výkonom príliš neoslnili, no vo výrazne oslabenom zložení na viac nemali.

Góly: 8. Hopko, 70. Hricov. Pred 150 divákmi rozhodoval Biroš, ŽK: Kostolník (Svit). SVIT: Marušák - Kostolník, Compeľ, Pekarčík, Jarkuliš - Jambor, Koch (80. Rumančík), Petriľák, Tropp (65. Handzuš) - Badzik, Budzák.⋌(riso)

Ľubica - Medzilaborce 2:2 (2:2)

Domáci mali raketový nástup, keď už v 1. minúte po prihrávke M. Kovalčíka Kurtov pokus z piatich metrov zblokovali hostia na rohový kop. O dve minúty nato po centri Zavackého Kurta zblízka doklepol loptu do siete. Hostia po tomto okamihu prebrali iniciatívu na svoje kopačky a zatlačili Ľubičanov pred ich vlastné pokutové územie. V priebehu niekoľkých minút si vypracovali tri dobré gólové príležitosti, pozorný brankár Hájovský však svoje mužstvo podržal. Na konci úvodnej štvrťhodiny už ale nestačil na strelu Buku, ktorý po nedorozumení v obrane domácich spoza šestnástky namieril presne k žrdi. V 32. minúte išli Podtatranci po druhýkrát do vedenia, keď Zavacký po rýchlom protiútoku rozvlnil sieť. Už o šesť minút však bolo znovu vyrovnané, keď Chripák prešiel okolo trojice domácich hráčov a po individuálnej akcii skóroval. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Ľubicu mohol dostať do vedenia Zavacký, ktorý z uhla postupoval sám na hosťujúceho brankára, gól však nedal. Medzilaborčania pôsobili futbalovejším dojmom, šance už ale tiež nepremieňali. V 70. minúte po koncovke domáceho Mačáka sa lopta odrazila od žrde a hostia ju odkopli do bezpečia. V 87. minúte mohol víťazstvo na stranu Ľubičanov strhnúť po priamom kope J. Sova, no brankár jeho pokus reflexívne vyrazil.

Góly: 3. Kurta, 32. Zavacký - 15. Buka, 38. Chripák. Pred 200 divákmi rozhodoval Krejsa. Bez kariet. ĽUBICA: Hájovský - Malák, Gelata (55. M. Kaprál), J. Sova, Oravec - M. Kovalčík, Zavacký, L. Kaprál, Vojtánek - Špirko (35. Mačák), Kurta.