Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Po búrke brali tri body

Súboj Klčova s lídrom tabuľky bol preložený. Bijacovce doma najtesnejším výsledkom zdolali rezervu Levoče.

SPIŠ.

Výsledky, III. trieda, skupina A – 20. kolo: FAM POprad – Dúbrava 1:2. Sp. Štiavnik – Granč-Petrovce 0:3. Dravce – Sp. Hrhov 1:1. L. Teplička – Klčov, odložené na 5. júna. Švábovce – Kurimany 4:0, nedohrané – pokles hráčov pod sedem.

Bijacovce – Levoča B 1:0 (0:0)

Pred zápasom sa prehnala búrka, a tak zápas sa odohral na kvalitnom, ale premočenom trávniku. Od začiatku sa hral opatrný futbal. Mierne unavení hostia, po sobotňajšom zápase s L. Tepličkou, boli však domácim rovnocenným súperom. Domáci mali prvú šancu až v 20 min., keď agilný Bašta prestrelil. Hneď nato Vaľkova golova strela ostala v mláke, necelý meter pred bránkovou čiarou. O 5 minút ho napodobnil Odziomek. Ten istý hráč tesne minul bránu aj v 30. minúte. Hostia hrali väčšinou len v strede ihriska. Domáca obrana hrala pozorne a stačilo, aby pozorne vykryli Ambrozyho a brankár Škovira mohol pokojne zbierať všetky ľahké lopty. V 39. min. mal obrovskú príležitosť Vaľko, no zaváhal a loptu mu hostia zrazili na roh. Po prestávke miernym náporom začali hostia, no usilovný Ambrózy sa stále dostával len na dostrel brány. Jedinú gólovu strelu Ambrózyho pod žrď Škovira bravúrne zneškodnil. Bijacovčania skúšajú viac streľbu, no ani Garančovský, Bašta, či Dzugas nie a nie trafiť bránu. V 70. min. po prestriedaní a posilnení útoku Košalkom Bijacovčania ešte viac ožili a zatlačili súpera pred pokutové územie. Ich snaha bola korunovaná v 76. min., keď sa Cmorej doslova preštrikoval celou obranou hostí a zo 6 metrov umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0. Bijacovčania sa hneď stiahli do obrany a vpredu ostal len nebezpečný Bašta a často strieľajúci Garančovský. Do konca zápasu sa hral sice ešte pohľadný fotbal, ale už bez gólových príležitostí.
Pred 50 spokojnými divákmi doslova výborný výkon predviedol rozhodca Skladan, ktorému touto cestou chcú nielen hráči oboch mužtiev, ale i diváci poďakovať za predvedený výkon.
BIJACOVCE: Škovira - Odziomek, Ľach, Pataky, Štofančik - Krigovský, Dzugas, Vaľko, Cmorej - Bašta, Garančovský, striedali: Košalko, Kokoruďa.

1.L. Teplička 18 15 1 2 53:25 46
2.Granč-Petrovce 20 12 2 6 51:29 38
3.Klčov 19 11 3 5 41:22 36
4.Sp. Štiavnik 20 11 1 8 50:37 34
5.Sp. Hrhov 20 9 4 7 44:31 31
6.Levoča B 19 9 3 7 34:25 30
7.Švábovce 20 9 2 9 55:47 29