Silnú základňu tu majú i kotlebovci.
PODTATRANSKÝ REGIÓN. V Popradskom okrese prišlo k volebným urnám 55,72 percenta voličov. Najväčšej podpore sa tešil Smer s 34,13 percenta, druhú priečku s takmer 20 percentami obsadilo SDKÚ-DS. Veľký úspech žala i SaS, ktorú podporilo až 16,08 percenta voličov. Do parlamentu by sa v okrese Poprad dostalo aj KDH, ktoré zvolilo 11,45 percenta ľudí. Všetky ostatné strany sa ocitli hlboko pod päťpercentnou hranicou zvoliteľnosti. Oproti celoslovenským výsledkom si tu našla o čosi väčšiu časť sympatizantov aj strana Paliho Kapurková, ktorú podporilo 0,77 percenta voličov.
Kresťanská základňa, ale i kotlebovci
V okrese Kežmarok rozhodovalo o budúcnosti Slovenska 51,57 percenta voličov. Smer získal 33,25 percenta hlasov. Tento okres je známy silnou kresťanskou základňou, z druhej priečky sa preto tešilo KDH so ziskom 17,88 percenta. SDKÚ-DS podporilo 15,44 percenta voličov. Štvrté miesto urobilo radosť i SaS, ktorá tu získala 9,85 percenta. Do poslaneckých lavíc by zasadla i ĽS-HZDS, ktorú podporilo až 5,61 percenta voličov. Z výsledkov v Kežmarskom okrese je jasné, že od miesta v parlamente delila kotlebovcov jediná stotina, keď tu získali neuveriteľných 4,99 percenta hlasov.
Smeráci majú enormný počet sympatizantov
V okrese Stará Ľubovňa takmer každý druhý volič hlasoval za víťaznú stranu Smer-SD. V parlamente ju chcelo vidieť až 49 percent hlasujúcich. Na jej zozname sa ocitol aj úspešný kandidát s číslom 38, Marián Saloň zo Starej Ľubovne. Ten v súčasnosti pôsobí ako generálny riaditeľ kancelárie ministra Kaliňáka. S veľkým odstupom obsadilo druhé miesto KDH, ktoré volilo 13,40 percenta voličov. Za nimi obsadila s 12 percentami tretiu priečku SDKÚ. S necelými siedmimi percentami ešte bodovalo SaS a tesne nad šesť percent získalo aj HZDS. Za zmienku ešte stojí fakt, že voliči dali viac hlasov Kotlebovej ĽSNS ako národniarom z SNS.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš