Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Plavnica sa zachránila

V poslednom stretnutí súťažného ročníka odohrali z okresných piatoligistov svoj majstrovský zápas len Plavničania, keď staroľubovnianska rezerva na svoje stretnutie do Spišského Bystrého nevycestovala.

Strelecký koncert. Tak vyzeral druhý polčas proti Radaticiam.Strelecký koncert. Tak vyzeral druhý polčas proti Radaticiam. (Zdroj: Peter Rindoš)

PLAVNICA. Plavnica privítala v dôležitom zápase v boji o záchranu posledné Radatice, ktoré boli už prvým istým vypadávajúcim kolektívom. Pre zverencov kouča Jána Servického malo ísť o ľahšiu záležitosť. Početná divácka kulisa sa síce dočkala jasného víťazstva svojich, no videla zaujímavý zápas dvoch rozdielnych polčasov, v ktorom najmä v prvom polčase domáci herne zaostávali za očakávaním.

Po prestávke sa karta v prospech hostiteľov našťastie úplne obrátila a Plavničania sa výraznou mierou strelecky prebudili. Svojho súpera napokon vyprevadili domov s debaklom, ktorý hostia považovali vzhľadom na celkový priebeh určite za príliš krutú prehru. Domáci kouč Ján Servický mohol byť v zápase preto spokojný najmä s výsledkom, ale ako poznamenal, k víťazstvu došlo až po vyčistení hláv hráčom počas prestávky: "Do stretnutia sme išli s jednoznačným cieľom bodovať naplno, pretože istotu udržania v súťaži sme stále nemali a nemohli sme sa vôbec spoliehať na výsledky našich súperov. Radatice v prvej polovici navyše dokázali potrestať našu rozháranú a katastrofálnu hru, no našťastie po zmene strán došlo k obratu a oživeniu nášho výkonu. Hráčov som cez prestávku navyše upozornil, že všetko majú len vo svojich rukách, víťazstvo k nim samo dozaista nepríde a dôležité bude, aby sa nezopakovala situácia v boji o záchranu z minulosti. Zlepšili sme sa vo finálnej fáze a navyše mohli sme pridať ešte viac gólov. Veľmi ma teší, že našich priaznivcov sme presvedčili, že Plavnica si V. ligu zaslúži aj pre nastávajúcu futbalovú sezónu."

Tabuľka V. liga S-Z

Plavnica - Radatice 7:2 (1:2), G: Mati 3, Hricko, J. Pavlišin, Sovič, Kafenčák - Čeľovský, Priščák, ŽK: Sovič, Pavlišin - Heldák, Džubanský, D: 200, R: Kočiš.

1. Kendice 30 20 7 3 71:23 67
2. Uzovce 30 15 5 10 64:40 50
3. Levoča 30 15 5 10 53:48 50
4. Š. Dravce 30 13 7 10 65:56 46
5. Pušovce 30 14 4 12 40:36 46
6. Sp. Bystré 29 13 4 12 55:48 43
7. Miklušovce 30 13 4 13 39:51 43
8. Župčany 30 12 6 12 51:41 42