Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Vyťažení futbalisti Klčova

Za dvanásť hodín dva zápasy. Takú bilanciu majú futbalisti Klčova. Šokovali víťazstvom v Liptovskej Tepličke.

SPIŠ. No po hodoch prišlo menšie bolenie brucha v Dravciach. Po dvanástich neprehratých zápasoch v tom trinástom hráči Klčova okúsili trpkosť prehry.
Výsledky, III. trieda, dospelí – 22. kolo: FAM Poprad – Granč–Petrovce 1:3. Dúbrava – Sp. Hrhov 2:3. Sp. Štiavnik – Levoča B 1:1. Bijacovce – Kurimany 1:1. L. Teplička – Švábovce 3:2.

Lip. Teplička - Klčov 0:2 (0:1)
V dohrávanom stretnutí sa na ihrisku v Liptovskej Tepličke stretli dve najúspešnejšie mužstvá súťaže. Hráči Klčova od začiatku potvrdzovali, že na ihrisko postupujúceho mužstva neprišli iba na výlet. Po najlepšom výkone v jarnej časti zdolali domácich hráčov. Napomohol tomu rýchly gól, keď už v tretej minúte Ondrejčák prekonal domáceho gólmana. O ďalšie tri minúty Čonk vyskúšal pozornosť domáceho brankára. Prvá vážnejšia šanca domácich v pätnástej minúte skončila vedľa brány. O ďalšie dve minúty ten istý hráč - Smolár zakončoval opäť vedľa brány. V prvom polčase jasne lepší hosťujúci hráči svoje ďalšie šance nevyužili. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zvrátiť výsledok. Svoje šance však trestuhodne zahadzovali a najväčšou prekážkou im bol brankár Vilman. Hosťujúci hráči hru postupne vyrovnávali a po rýchlych brejkoch neustále zamestnávali domácu obranu. Šancu J. Lorinca na dvakrát zneškodnil domáci brankár, strelu Jaroša vytlačil nad brvno, no v 83. minúte po akcii M. Lorinca ho prekonal J. Lorinc - 0:2. S prehľadom hrajúci hráči Klčova si už zaslúžené víťazstvo nenechali vziať. Pred 60 divákmi veľmi dobre rozhodoval J. Petrenka. KLČOV: Vilman - P. Pollák, Gallik, Želinský, F. Pollák - Jaroš, J. Lorinc, Gallovič (56. min. T. Pollák), M. Lorinc - Čonka, Ondrejčák.

Dravce - Klčov 4:3 (1:0)
Po sobotňajšom víťazstve v Lip. Tepličke nastupovali hráči Klčova na ďalší zápas na ihrisku súpera – v Dravciach. Úvodný tlak hostí domáci hráči ustáli a postupne preberali iniciatívu na svoje kopačky. Skóre zápasu otvoril domáci kapitán Breja v 36. minúte. Úvod druhého polčasu patril opäť hosťom, no po nevyužitých šanciach prišiel trest. Striedajúci hráči domácich mierili presnejšie - v 50. minúte Škovíra zvyšoval na 2:0 a v 59. minúte Gibala strelil tretí gól. Hostia ani za tohto stavu nerezignovali a v 64. minúte znížili na 3:2. Ich úvodný gól strelil J. Jaroš a vzápätí po rozohraní B. Nič vykresal iskierku nádeje pre hostí. Domáci sa stiahli pred vlastnú bránu a spoliehali sa na rýchle protiútoky. V 80. minúte opäť Gibala zvyšoval na 4:2, o ďalšie tri minúty T. Pollák upravil na 4:3. Ani záverečný tlak už zmenu skóre nepriniesol. Pred 100 divákmi rozhodoval Vágner. DRAVCE: Vodžák - Gavalier, Kožik, Špener, Knižka - Solár, Breja, Dzurik, Sater - Breja, Krupinský. Striedali: Gibala, Sedlák, Škovíra. KLČOV: Vilman - P. Pollák, Gallik, Želinský, F. Pollák - Jaroš (65. min. T. Pollák), J. Lorinc, M. Lorinc, Nič - Fabian (46. min. Walter), Ondrejčák.

1.L. Teplička 22 17 2 3 61:32 53
2.Granč–Petrovce 22 14 2 6 58:32 44
3.Klčov 22 13 3 6 49:27 42
4.Sp. Štiavnik 22 12 2 8 53:39 38
5.Sp. Hrhov 22 10 4 8 48:35 34
6.Švábovce 22 10 2 10 59:51 32
7.Levoča B 22 9 4 9 37:31 31
8.Kurimany 22 7 4 11 29:46 25