VYSOKÉ TATRY. Autor v publikácii približuje na príklade päťdesiatich štítov ľudské vzťahy k Vysokým Tatrám zo slovenskej i poľskej strany. V knihe je aj jeden štít zo Západných Tatier. Je ním Giewont, ktorý „je pre Poliakov tým, čím je pre Slovákov Kriváň,“ zdôvodnil zaradenie jediného štítu mimo Vysokých Tatier spoluautor a vydavateľ publikácie Ivan Bohuš ml. Menný register obsahuje takmer 480 mien, s ktorými sa spájajú zaujímavé osudy. Nie sú to len mená priekopníckych turistov, horolezcov a horských vodcov, ale sú medzi nimi aj bývalí exploatátori tatranskej prírody, vedci, stavitelia turistických chodníkov, či lanovej dráhy.
V jednej z úvodných kapitol autor opisuje sprievodcovskú literatúru a jej najvýznamnejších autorov. Záver publikácie tvorí kapitola o zaujímavých prechodoch hlavného hrebeňa Vysokých Tatier a celého tatranského masívu od Belianskych cez Vysoké až po Západné Tatry, ktorej autorom je Ivan Bohuš ml. Z množstva mien, ktoré sa dostali do najnovšej publikácie, zaujala Ivana Bohuša ml. osoba horolezca Vladimíra Plulíka, ktorý uskutočnil za tri dni zimný prechod hlavným hrebeňom Tatier bez akejkoľvek podpory.
Najnovšia publikácia Ivana Bohuša vyšla v náklade 1 500 kusov. Na 160 plnofarebných stranách prináša kniha okrem pútavého textu aj množstvo ilustrácií. Knihu sa bude dať kúpiť nielen v regióne, ale „v každom dobrom kníhkupectve,“ dodal Ivan Bohuš ml. Uvedenie novej knihy Ivana Bohuša Tatranské štíty a ľudia bolo súčasťou slávnostného otvorenia letnej sezóny a Tatranského kultúrneho leta pri prameni Smokoveckej kyselky.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš