Korzár logo Korzár Spiš
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

V zaplavenej sezóne dominovali Poráčania

Máme už pravé futbalové leto po historicky najdlhšej sezóne 2009/2010. Výkladnou skriňou Spišského oblastného futbalového zväzu je I. trieda dospelých.

SPIŠ. Ani tentoraz sa nezaobišla sezóna bez rušivých momentov. Tým najmarkatnejším bolo počasie a veľké júnové záplavy. Už predtým sa v máji rušili a prekladali zápasy, lebo na niektorých premočených ihriskách sa nedalo hrať. Začiatok jesennej a aj jarnej časti bol poznačený kontumáciami – a naozaj kurióznymi. Na neplatnosť registračného preukazu, resp. nízky vek hráča zbytočne prišli o body Spišský Hrušov a Nálepkovo.

Aký bol teda súťažný ročník 2009/2010 z pohľadu jednotlivých mužstiev.

Poráč

Z pekla do neba. V nedeľu 20. septembra 2009 mal Poráč na domácom ihrisku za súpera Spišský Hrušov. Pohľad na niektorých domácich hráčov pred zápasom bol žalostný. Po porušení životosprávy sa niektorí na ihrisku len motkali, čo hostia dokonale využili a zvíťazili 4:2. Po zápase si domáci funkcionári kládli otázku – či má vôbec zmysel hrať takýto futbal. Nastala však radikálna zmena. Poráčania prestali robiť hlúposti a začali hrať futbal. Postupne sa prepracovali na špicu tabuľky a v posledných kolách si už prvenstvo nenechali zobrať. Doma síce raz prehrali a raz remizovali, ale z ihrísk súperov priniesli až 21 bodov. Od novej sezóny už budú v piatoligovej spoločnosti hrať pod názvom FK Spišská Nová Ves B.
Najlepší strelci mužstva: 17 gólov – Liška, 10 gólov – Vojtila, 9 gólov – Benčo, 5 gólov – Chovanec, 4 góly – M. Antal, 3 góly – T. Antal, Staroň.

Skryť Vypnúť reklamu

Jamník

Opäť výborná sezóna v podaní Jamníčanov, no znova ostali tesne pred piatoligovými bránami. Hriať ich môže aj fakt, že odohrali dva „naj“ zápasy sezóny. Ich domáci súboj a víťazstvo nad Poráčom bol označovaný za najkvalitnejšie stretnutie celého ročníka. Ďalšie susedské derby s Domaňovcami lámalo divácky rekord - 550 divákov! Futbalová partia okolo Slavomíra Čuja ťažila predovšetkým z domáceho prostredia, keď len Chrasťanom sa podarilo u nich zvíťaziť. Zlomovým momentom bola ich prehra na umelej tráve v Sp. Novej Vsi, kde podľahli Olcnave a postupový sen sa rozplynul.
Najlepší strelci mužstva: 10 gólov – Pavlík, 8 gólov – Potempa, 6 gólov – Kočiš, 5 gólov – I. Farkašovský, Ľ. Farkašovský, 3 góly – Pavol.

Chrasť nad Hornádom

Patrili medzi elitu v „jedničke“ a od prvého po posledné kolo sa držali na popredných priečkach. Dobrá práca s mládežou sa viditeľne odzrkadľuje aj v A–mužstve. Na hru mladíkov je radosť pozerať. Spolu s Poráčom mali najlepšiu obranu a darilo sa im na súperových ihriskách, kde dokázali päťkrát bodovať naplno a dvakrát remizovať.
Najlepší strelci mužstva: 11 gólov – Franko, 10 gólov – Marek DIrda, 9 gólov – Bady, Miki Dirda, 6 gólov – Turčanik, 4 góly – Filip.

Skryť Vypnúť reklamu

Mníšek nad Hnilcom

Štvrtá priečka nie je na zahodenie, veď ešte v poslednom kole siahali po druhom mieste. V Mníšku n/H. sa zišla výborná futbalová partia, ktorá keď ostane pokope, môže v nasledujúcej sezóne dosť výrazne prehovoriť do poradia na prvých miestach. Mali najlepší útok, ktorý dokázal nastrieľať 61 gólov, a dosiahli aj najvyššie víťazstvo sezóny, keď doma nadelili Iliašovciam desiatku. No rovnako pamätná je ich jediná domáca nešťastná prehra s Domaňovcami po kurióznom góle. V uplynulej sezóne si Mníšek n/H. vybudoval dobré meno a rešpekt pred ostatnými súpermi na Spiši.
Najlepší strelci mužstva: 15 gólov – Tóth, 14 gólov – Kujnisch, 8 gólov – Svitana, 7 gólov – M. Žiga, 6 gólov – L. Drajna, 4 góly – Köhler, M. Drajna.

Olcnava
Maximálna spokojnosť môže byť s uplynulým ročníkom v Olcnave. Skončili „až“ na piatom mieste, ale s minimálnym bodovým odstupom na vyšších tabuľkových susedov. Mrzieť ich môžu tri domáce prehry, lebo práve tieto body chýbali k tomu, aby boli v konečnej tabuľke ešte vyššie. Opäť neporušovali tradíciu, že na ihriskách súperov sa im darí a hrá lepšie ako doma. A ešte v jednom ukazovateli „nepoľavili“ – premieňanie gólových šancí. Keby ich premenili len polovicu, dnes môžu oslavovať postup. Ak už teraz uvažujeme o favoritoch na ďalšiu sezónu, môžu k nim zaradiť aj Olcnavčanov.
Najlepší strelci mužstva: 18 gólov – Kaščák, 11 gólov – Olejník, 6 gólov – Pollák, 5 gólov – M. Rusnák, Gonda, P. Rusnák, 3 góly – Pavlík.

Skryť Vypnúť reklamu

Odorín

Opäť po roku môžeme skonštatovať – dobrá práca Petra Danka! Na domácom ihrisku prehral síce až trikrát, ale pomaličky – potichučky bodovali aj vonku. Z trinástich bodov mali asi najvyššiu cenu tie za víťazstvo v prestížnom susedskom derby v Markušovciach.
Najlepší strelci mužstva: 14 gólov – M. Majko, 12 gólov – Kočik, 8 gólov – Zekucia, 4 góly – Antony, Čuj.

Domaňovce

Aby sme boli presnejší, FK 1951 Spišská Nová Ves – Domaňovce. Podaril sa menší futbalový zázrak a Domaňovčanom sa splnil dlhoročný sen – hrať súťaž tam, kde historicky a futbalovo patria. Konečná siedma priečka je odmenou hlavne pre snaživých funkcionárov. Tí sa však tešia z dobrej sezóny, no hneď vyratúvajú nešťastné zápasy, kde zbytočne postrácali body, a tak mohli byť v tabuľke ako nováčik ešte vyššie. Viď príklad posledné kolo a nečakaná prehra s Markušovcami. Hneď vo svojej premiére sa postarali o divácky rekord, keď najprv na ich domáci zápas s Jamníkom prišlo 500 divákov a v odvete v Jamníku ich bolo ešte o päťdesiat viac.
Najlepší strelci mužstva: 8 gólov – Zumerling, 6 gólov – Petruško, Geletka, 5 gólov – Brandobur, 4 góly – Kurilla, 3 góly – Topoli.

Bystrany

Keď je reč o Bystranoch, tak rezonujú dve mená – Ján Suchý a Milan Jochman. Ten prvý s rezancom v kopačke sa stal kráľom strelcov a ten druhý stále dokáže vynikajúco stmeliť partiu hráčov, ktorí opäť hrali na pohľad najlepší kombinačný futbal. Konečná ôsma priečka nie je ani dobrá, ani zlá. Ak už sme v predchádzajúcom hodnotení Domaňovčanov spomínali divácke rekordy, v nasledujúcej sezóne túto štatistiku vylepšia SŠM Bystrany, keď si zmerajú sily s nováčikom súťaže Spartakom Bystrany.
Najlepší strelci mužstva: 21 gólov – J. Suchý, 8 gólov – Brajerčík, 4 góly – Mikula, 3 góly – Smik, Pavlík, Klešč.

Nálepkovo

Skončili síce až na deviatej priečke, ale po Bystranoch je to druhé mužstvo s výborným herným prejavom a veľkým potenciálom. Doplatili však na dve veci. Tou prvou školáckou chybou bol neplatný registračný preukaz, ktorý ich stál zbytočnú stratu bodov. Druhým ukazovateľom je maximálna vyťaženosť mladých hráčov. Väčšinu A–mužstva tvorili dorastenci, ktorí po sobote hrali takmer v kompletnom zložení aj v nedeľu. Škoda len, že svoju veľkú silu a talent naplno rozvinuli až v poslednom kole v Sp. Hrušove (4:0), kde to bol ich možno najlepší výkon sezóny.
Najlepší strelci mužstva: 14 gólov – Pacák, 5 gólov – Opremčák, 4 góly – Markulík, 3 góly – Šveda, Ivančo.

Markušovce

Od tejto priečky sa už môže konštatovať, že sezóna mohla byť aj lepšia. Skôr ako nespokojnosť s desiatou priečkou bol v Markušovciach veľký smútok a bezradnosť, keď im voda zničila ihrisko. Skôr ako hodnotenie hráčov v uplynulej sezóne treba vyzdvihnúť prácu a obetavosť funkcionárov (Kalafút, Hospudka, Macej) po záplavách. Veď pred povodňami bol futbalový stánok v Markušovciach jeden z najkrajších, najlepšie vynovený a udržiavaný.
Najlepší strelci mužstva: 13 gólov – Jozef Andraši, 9 gólov – I. Dunka, 7 gólov – Hodnický, 4 góly – Olekšák, Holub.

Hnilčík

Prečo až jedenáste miesto? Túto otázku si možno kladú aj samotní futbalisti Hnilčíka. Veď v uplynulom ročníku nehrali až tak zle. Výborná bola hlavne jeseň, na jar však na ich konto pribúdali jedna prehra za druhou. Jedenásta priečka zďaleka neodzrkadľuje výkony Hnilčíka.
Najlepší strelci mužstva: 8 gólov – Štrauch, Matiašovský, 6 gólov – Varga, 5 gólov – Vido, Soveľ, 4 góly – Balanean, 3 góly – Fabián.

Iliašovce

Keď prehrali doma s Letanovcami, zdalo sa, že s „jedničkou“ sa rozlúčia. Nakoniec neskončili ani predposlední, no znova sa celú sezónu pohybovali na spodných priečkach tabuľky. Bolo by už dobré, keby futbalisti Iliašoviec prestali brať futbal ako jedno veľké dobrodružstvo a vždy v posledných kolách naháňal tak potrebné body. Keby na to nemali, tak dobre, ale potenciál mužstva zďaleka nie je využitý. Už by si zaslúžili jeden ročník, kedy by boli v tabuľke aj na vyšších priečkach.
Najlepší strelci mužstva: 19 gólov – Merkovský, 5 gólov – Liška, 4 góly – Kolcun, 3 góly – M. Ordzovenský.

Sp. Hrušov

Zabudnite na sezónu 2009/2010 a myslite na novú! To je asi najlepší odkaz pre Hrušovčanov. Niekto musí byť aj predposledný, no Hrušovčania si túto situáciu sťažili poriadne. Hlúpymi kontumáciami prišli o potrebné body, nehovoriac ešte o hlúpejšej inzultácii po zápase s Chrasťou n/H.
Najlepší strelci mužstva: 12 gólov – J. Slamený, 8 gólov – Vojtuš, 6 gólov – Repaský, 3 góly – Kočiš.

Letanovčania

Koľkokrát sme za ostatné sezóny použili v prípade Letanovčanov slovko nepoučiteľní? Zopakujeme ho znova – nepoučiteľní. Niekto musí byť aj posledný. Ale prečo Letanovce a s takýmto mužstvom?
Najlepší strelci mužstva: 4 góly – Barabas, 3 góly – P. Kacvinský.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 652
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 755
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 743
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 729
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 596
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 625
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 436
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 328
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 186
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 076
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Lipšic: Zatýkanie ľudí nie je divadlo, nemožno čakať, že polícia zasiahne každý týždeň

Spochybňovanie spolupracujúcich obvinených považuje za cielené.

Daniel Lipšic.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Koalícia nám povie, či chce spravodlivosť, alebo pomstu

Lipšic ako prokurátor stále nie je dobrý nápad.

Peter Tkačenko
Minister zdravotníctva Marek Krajčí.
Marek Majeský.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop