V ouvertúre hetriky Tribulu a Pavlička, debakel Vikartoviec

1. “Kamzík” trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade odštartovala v nedeľu zápasmi 1. kola

POPRAD. .

I. TRIEDA

Poprad-Veľká - Kravany 1:1 (1:1)

Pekná divácka kulisa sledovala vyrovnaný súboj. Hostia mali lepší štart na loptu, do prvej veľkej šance sa však dostali domáci. V kvalitnom dueli vynikli obaja brankári, ktorí boli výborní. V 31. minúte išli hostia z pokutového kopu do vedenia. Odpoveď Veličanov bola blesková, keď prakticky ihneď po rozohraní lopty sa im podarilo vyrovnať. Aj po zmene strán bola hra vzácne vyrovnaná. Domáci sa snažili presadiť po štandardných situá〜ciách, Kravanci z brejkov. Remíza je spravodlivá.
Góly: Bednarčík - Kožuch (z 11 m). Pred 320 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Kester, Janoščík - Barilla, Cihoň, Michlík.

SkryťVypnúť reklamu

Sp. St. Ves - Jánovce 4:0 (1:0)

Aktívnejšie začali hostia, ktorým patrila úvodná štvrťhodina, avšak bez gólového vyjadrenia. V 19. minúte sa do prvej šance dostali Zamagurčania a hneď išli do vedenia. Potom sa hra presťahovala do stredu ihriska. Druhý polčas začali domáci nátlakovo, no svoj nápor gólovo poistili až v 68. minúte. O sedem minút nato bolo už rozdielom triedy. Jánovce po obrátke odpadli kondične a dopredu sa dostávali len sporadicky. Zamagurčania celkom ovládli hru a v nadstavenom čase ešte prikrášlili svoje víťazstvo.
Góly: Krolák a Eliáš po 2. Pred 120 divákmi rozhodoval Scholtz, ŽK: Slebodník, Gibala (obaja Jánovce).

V. Slavkov - V. Lomnica 1:3 (0:1)

Favorizovaní hostia mali od začiatku viac z hry a už v 4. minúte otvorili skóre. Slavkovčania si za celý prvý polčas nevytvorili jedinú gólovú príležitosť. Naopak, v 57. minúte Lomničania zvýšili svoje vedenie. O šesť minút na to síce domáci po rohovom kope Lindemanom znížili, hostia však naďalej mali hru pod svojou kontrolou. Najprv nastrelili dvakrát brvno, aby Tribula hetrikom spečatil zaslúžené víťazstvo hostí, na ktorých snaživí domáci nestačili.
Góly: Lindeman - Tribula 3. Pred 150 divákmi rozhodoval R. Poracký, ŽK: Lindeman, Šimko, M. Josko (všetci V. Slavkov).

Mlynčeky - Vernár 4:1 (2:1)

Po opatrnom úvode fauloval hosťujúci brankár Sasák domáceho hráča a Mlynčeky išli z bieleho bodu do vedenia. V 10. minúte bolo však vyrovnané a začínalo sa akoby odznova. Vernár sa snažil hrať obozretne a hoci domáci mali tlak, hostia dlho odolávali. V závere polčasu však neodolali a po peknej akcii vsietili Mlynčeky druhý zásah. Po obrátke sa dlho hralo medzi šestnástkami. Až v závere hostitelia po brejkoch pridali ďalšie dva góly a zaslúžene triumfovali.
Góly: Pavličko 3 (1 z 11 m), Vida - Michalák. Pred 220 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Budzák - Sasák, M. Knižka, J. Knižka.

Batizovce - Sp. Belá 2:3 (1:2)

V úvode mali Beľania územnú prevahu, boli technickejší, no bez efektu. V 12. minúte udreli domáci Paločkom. Hostia sa však nevzdávali a za päť minút dokázali otočiť skóre. Útoky sa potom prelievali z jednej strany na druhú. Po zmene strán si hostia vytvárali šance, no postupne ich súper hru vyrovnal a v 88. minúte sa mu podarilo zrovnať aj výsledok. V nadstavenom čase však hosťujúci Zacher rozhodol o tom, že z troch bodov sa radovali predsa len hostia.
Góly: Paločko, P. Štrbka - Andráš, Gallik, Zacher. Pred 150 divákmi rozhodoval Macurák, ŽK: P. Štrbka, Renner, Handzuš, Gažura - Griger, Maťaš.

Sp. Štvrtok - Mengusovce 4:0 (2:0)

Po vyrovnanom úvode Spišiaci pridali a boli lepším mužstvom ako nováčik. Hosťom chýbali viacerí hráči základnej zostavy a postupne sa to začalo prejavovať. Po vedúcom zásahu sa domáci upokojili a hrali už svoju hru. Mengusovce mohli znížiť náskok súpera, gól však nedali. Aj po obrátke sa hralo v pokojnom tempe a Spišiaci hrali to, čo potrebovali. Ani v závere sa nič nezme〜ni〜lo, domáci svoju prevahu potvrdili ďalšími dvoma gólmi.
Góly: Toporcer 2, Mi. Biskup, Kukura. Pred 80 divákmi rozhodoval Body, ŽK: Mihálik, Gontkovič, Gallo (všetci Mengusovce).

Hôrka - Toporec 1:2 (0:1)

V slabom zápase nevyužili domáci v úvode dva samo〜statné nájazdy. V 40. minúte sa k slovu dostal nováčik, keď Habiňák z 30 metrov trafil exportne do šibenice - 0:1. Aj druhý polčas mal podobný obraz hry. Hostia sa zamerali na brejky a v 63. minúte zvýšili svoj náskok. “Baníci” potom zatlačili svojho súpera na jeho polovicu ihriska, no výsledkom bol už len gól, ktorý znamenal iba zníženie konečného výsledku.

Góly: Korenko - Habiňák, Čepišák. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Toporcer, Korenko, Kostolník, Marko, Venglik - M. Pompa, Gaczynski.

Stráže - Vikartovce 7:1 (4:0)

Strážania nastúpili na svoj domáci zápas v Spišskej Teplici a od úvodu Vikartovčanom naznačili, kto bude pánom na ihrisku. Svojho súpera prevýšili po všetkých stránkach a už do prestávky svoju prevahu potvrdili štyrmi gólmi. Presadzovali sa predovšetkým po chybách súpera do otvorenej obrany. V druhom polčase kontrolovali svoj jasný náskok, parádny bol zásah Hlinku. Hostia sa zmohli iba na čestný úspech, vysokú prehru 7:1 však už neodvrátili.
Góly: Gavalier (z 11 m), Sobanský, Gašpar (z 11 m), Šimko, Hlinka, Lacko, Ratkoš - Jakubčák. Pred 100 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Lavko (Vikartovce).