Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Podtatranci neskórovali a vyšli bodovo naprázdno

V stretnutí slabšej úrovne si od úvodu oba tímy vytvorili minimum šancí, ale domácim sa po jednej z nich podarilo už v 8. minúte rozhodnúť o svojom víťazstve.

IV. LIGA - SEVER

Kľušov - Levoča 1:0 (1:0)
Po hrubej chybe v zadných radoch sa pred Javorským ocitol nekrytý Petruška a s prehľadom prekonal levočského brankára. Po štvrťhodine hry boli hostia blízko vyrovnania, keď po štandardnej situácii a ideálnej prihrávke Miňďaša mal gól na kopačke Janečka, no svoju šancu trestuhodne zahodil. Aj po tomto momente Levočania v snahe vyrovnať neúnavne dobíjali súperovu bránu a v 20. minúte sa snažil prekonať domáceho gólmana Miňďaš, no jeho prudká strela po zemi si cestu do siete nenašla. Po polhodine hry sa hostitelia sústredili viac-menej na nakopávanie dlhých lôpt za obranu Levočanov, ktorí si však s nimi poradili. Po zmene strán sa na ihrisku už viac bojovalo a hra sa presťahovala medzi šestnástky. Domáci sa taktickou deštruktívnou hrou zameriavali na udržanie víťazstva a svojho súpera do vážnejších šancí nepustili. V 87. minúte boli predsa len hostia veľmi blízko zisku cenného bodu, ale Šimova prudká strela z priameho kopu iba tesne minula ľavý horný roh brány.
Gól: 8. Petruška. Pred 250 divákmi rozhodovala Michalíková, ŽK: Didik, Hopko - Miňďaš, Lešňovský. LEVOČA: Javorský - Jakubec, Brincko, M. Dunčko, Dravecký - Šimo, Lešňovský, Miňďaš, Janečka (46. Keller) - Šimonič (52. Kašper), Kramarčík (70. Pa. Bašta).

Kendice - Ľubica 3:0 (2:0)
Favorizovaní domáci začali proti v oklieštenej zostave hrajúcemu súperovi náporom a hneď od úvodu ho zatlačili na jeho polovicu ihriska. Podtatranci však dlho odolávali, pričom sa snažili podnikať rýchle brejky. V 26. minúte pri nich stálo šťastie, keď jeden z hráčov Kendíc opečiatkoval žrď Hájovského svätyne. O dve minúty na to pohrozil hosťujúci Heutschy, no jeho pokus z hranice šestnástky letel vedľa. V 35. minúte sa hostitelia dočkali vedúceho zásahu, keď po vyšachovaní hosťujúcej obrany P. Čuha otvoril skóre. O päť minút neskôr po štandardnej situácii Ľubičanov lopta preletela celou päťkou, kde ju jeden z domácich hráčov odvrátil na rohový kop rukou, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V 42. minúte domáci poistili svoj náskok, keď po centri rozvlnil sieť Jurko. Aj v druhom polčase boli hostia pod tlakom svojho súpera. Za dažďa sa Ľubičania v 57. minúte dopustili ďalšej chyby v obrane a bolo 3:0. Domáci boli naďalej pri chuti, Hájovský však svoj tím viackrát podržal. Po hodine hry mohol znížiť M. Kaprál, no jeho trestný kop letel ponad domácu bránu. Aj v závere sa po rohovom kope dostal do šance ten istý hráč, no hlavou nenamieril presne.
Góly: 35. P. Čuha, 42. Jurko, 57. P. Barej. Pred 100 divákmi rozhodoval Gonos. Bez kariet. ĽUBICA: Hájovský - Jaseňák, Gelata, Vojtánek, Valluš - Špirko, M. Kovalčík, M. Kaprál, Kurta - Heutschy, Matejka (72. Sedlák).