Krutá daň za neskúsenosť v prvoligovej súťaži

V treťom kole 1. ligy v Dubnici dorastenci Spišskej Novej Vsi hrou nesklamali, doplatili na chyby v obrannej činnosti a na nemohúcnosť v zakončovaní vypracovaných príležitostí. Súťaž začali aj žiaci športových futbalových tried v 1. lige starších žiakov

SP. NOVÁ VES. U 15 a U 14.

Výsledky:

1. liga staršieho dorastu – 3. kolo:
Dubnica – Spišská Nová Ves 3:0 (1:0), ostatné výsledky 3. kola: Prešov – Nitra 3:1, Brezová – Slovan 0:1, Ružomberok – Senica 0:1, Žilina – Michalovce 2:0, Trnava – Bardejov 2:0, Podbrezová – Trenčín 5:0, Banská Bystrica – Košice 1:0, Dunajská Streda – Stropkov 0:0
Vladimír Janík – tréner SNV: „Zahrali sme opäť smoliarsky majstrovský zápas. Výsledok bol možno pre domácich jednoznačný, ale hra domácich nebola taká jednoznačná. V prvom polčase zo začiatku do 36 minúty, kedy sme dostali gól po veľkej chybe našich stopérov, ktorí nedokázali odhlavičkovať loptu na polovici súpera, domáci hráč ušiel a skóroval. Od tejto chvíle naši chlapci začali hrať, dali loptu na zem začali kombinovať . Od začiatku druhého polčasu sme boli lepším mužstvom , domácim však stačilo odkopávanie lopty a bránenie jednogólového výsledku. Škoda, že sme vypracované šance nedokázali premeniť. V našom tlaku domáci po našej veľkej druhej chybe dali druhý gól. Ja som sa v tomto momente rozhodol vsadiť všetko na útok, no gól sme nedali. Naopak v deväťdesiatej minúte sme dostali gól. Bol to zápas ťažký a pre nás poučný. Možno, keby chlapci hrali s väčším srdiečkom mohli sme dosiahnuť lepší výsledok.“

1. liga mladšieho dorastu – 3. kolo:

Dubnica – Spišská Nová Ves 7:1 (2:0), Kozela, ostatné výsledky 3. kola: Prešov – Nitra 1:1, Brezová – Slovan 0:6, Ružomberok – Senica 2:0, Žilina – Michalovce 3:1, Trnava – Bardejov 0:0, Podbrezová – Trenčín 0:3, Banská Bystrica – Košice 2:0, Dunajská Streda – Stropkov3:0

Ján Kamenický – tréner SNV: „ Je to paradox, ale chlapci práve dnes podali najlepší výkon z prvých troch zápasov v 1.lige. No dostali sme sedem gólov. V prvom polčase sme mali miernu prevahu a pritom sme inkasovali. To isté bolo aj na začiatku druhého polčasu, mali sme iniciatívu, súper skóroval, my sme potom dali náš prvý gól prvej lige. V 75 minúte náš hráč išiel sám na brankára, nepremenil a potom v priebehu piatich minút sme dostali štyri góly. Je to daň za našu neskúsenosť.“

Športové futbalové triedy: 1. liga

Starší žiaci U – 15 ( deviataci):
Spišská Nová Ves – KAC Košice 2:0 (2:0), Šiška, Bašista
Zostava SNV: Hrušovský – Ogurčák (Compeľ), Bednár, Bašista, Greňa, baldovský, Gánovský ©, Gubala (Bobko), Šteiner, Lipták (Plachetka), Šiška ( Augustín).

Vladimír Hudáček – tréner SNV: „Pokladám to za povinné víťazstvo. Prvý polčas sme hrali veľmi dobre , súpera sme nepustili na našu polovicu ihriska, hrali sme prakticky na jednu bránu. Dali sme pekné dva góly. V druhom polčase sme sa už prispôsobili hre súpera , naša hra už nemala takú kvalitu, ako v prvom polčase. Oceňujem, že sme hrali na krásnej trávnatej hlavnej ploche.“

Starší žiaci U – 14 (ôsmaci):
Spišská Nová Ves – KAC Košice 7:0 (1:0), Kočík 3,Cibelenko, Kračko Dom., Bašista, Pavlovský
Zostava SNV: Ďorď (Hanák) – Melega (Pollák Miloš), Kalafút, Stašík, Kračko Daniel, Pavlovský, Pollák Vladimír (Labanc), Kračko Dominik, Bašista, Cibelenko (Kočík), Bobko (Regec).

Eduard Kessel – tréner SNV: „K zápasu len toľko, že sme hrali na našom veľkom ihrisku, na vynikajúcej trávnatej ploche. Naši chlapci si z chuti zahrali a zastrieľali. Na našej strane je spokojnosť, boli sme jednoznačne lepší.“

Kam za futbalom ?

Sobota 21. augusta 2010: 1. liga dorastu: Spišská Nová Ves – Stropkov (11.00, 13.15), seniori: Spišská Nová Ves – Dukla Banská Bystrica B o 17.00 ,B dorast: Harichovce – SNV B (Poráč) o 16.00 na Poráči, 1. A trieda žiaci: Iliašovce – Spišská Nová Ves C 14.00

Nedeľa 22. augusta 2010: Starší žiaci 1. ligy: Spišská Nová Ves – Michalovce 10.00 (10.45), mladší žiaci 1.ligy: Spišská Nová Ves – KAC Košice 9.00 (10.45)na Tatrane
Seniori B: Smižany – Spišská Nová Ves B é 16.00
Slovenský pohár: utorok 24. augusta 2010: Zvolen – Spišská Nová Ves
1.liga dorastu: Prešov – Spišská Nová Ves
1. liga starších žiakov: 25 augusta 2010: Stropkov – Spišská Nová Ves