Juniori začali novú sezónu prehrami

Majstrovské zápasy sa začali aj v hokejovej extralige juniorov a dorastu. Juniori Spišskej Novej Vsi doma s Košicami, Žilinou a Martinom nezískali ani jeden bod.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Majstrovské zápasy sa začali aj v extralige juniorov a dorastu. Juniori Spišskej Novej Vsi doma s Košicami, Žilinou a Martinom nezískali ani jeden bod. Naopak dorastenci prekvapili v Košiciach Majstra SR a po dobrom výkone si z Košíc doviezli dva cenné body, keď prvý majstrovský zápas vyhrali v nájazdoch. V Prešove a doma v predohrávanom zápase s Popradom nezískali ani bod. Žiaci ŠHT hrali s rovesníkmi Trebišova a Michaloviec. Až na žiakov U 13, všetky mužstvá svoje zápasy vyhrali. Ženy Spišskej Novej Vsi sa nováčikom 1. ligy žien z Turčianskych Teplíc nedali pre kvapiť, prekvapila ich prehra doma s Popradom.

Výsledky:
Extraliga juniorov:
Spišská Nová Ves – Košice 3:8 (1:1, 0:3, 2:4), Koczka, Pisio, Huňady
Spišská Nová Ves – Žilina 2:6 (0:4, 0:0, 2:2), Kirner, Heizer.
Ján Novák – tréner SNV: „Čakali sme, že s Košicami to bude veľmi ťažký zápas a aj to tak vyzeralo. Košice boli v tomto zápase určite lepším tímom a potvrdili, že budú v tomto ročníku veľmi vysoko. Majú skutočne veľmi dobré mužstvo.
V nedeľu sme mali ťažkého súpera a navyše naši hráči boli trošku skleslí po včerajšom zápase s Košicami. Naši útočníci boli nepresní, nepresadili sa ani obrancovia od modrej. Tento zápas sme si prehrali v prvej tretine.“
Spišská Nová Ves – Martin 2:5 (0:1, 2:1, 0:3), Belluš, Drevený.
Ján Novák dodáva: „V stredu s Martinom v prvej tretine sme začali veľmi dobre po hernej stránke, len sme, bohužiaľ, nevyužili tie šance, ktoré sme si vypracovali. Tlačili sme skoro celú tretinu, mali sme v nej aj streleckú prevahu. Martin dokázal našu jednu chybu využiť a tak sme prehrávali po prvej tretine 0:1. V druhej tretine sa nám z tlaku podarilo vyrovnať, ale z protiútoku po chybe nášho obrancu sme inkasovali. Na tento gól sme ešte odpovedali. V tretej tretine sme pokračovali v tlaku, ale stačilo pár chýb pred bránou, keď sme si nedržali protihráčov a na to sme doplatili. Budeme musieť na tréningoch popracovať na našej obrannej hre, na hre v priestore kruhov pred našou bránou. Na toto doplácame v zápasoch.“

Extraliga dorastu:
Košice – Spišská Nová Ves 5:6 sn (1:2, 2:1, 2:2, 0:0, 0:1), Muránsky 3, Lesňak, Laškody, Barilla.
Prešov – Spišská Nová Ves 7:3 (2:0, 2:2, 3:1), Muránsky 2, Hamrák.
Martin Šiška – tréner SNV: „V Košiciach bol prvý zápas v novom ligovom ročníku a aj to tak vyzeralo. Bolo veľmi veľa individuálnych chýb, ale aj dosť nasadenia a to bolo z našej strany rozhodujúce pre víťazstvo.
V Prešove sme prehrali , ale výsledok nezodpovedal kvalite zápasu. Mali sme ťažký zápas v nohách, kde sme vyhrali na pôde minuloročného majstra po samostatných nájazdoch a to sa prejavilo na tom, že nám dnes trochu chýbali sily. Chlapci však hrali obetavo.“
Spišská Nová Ves – Poprad 4:6 (0:1, 4:2, 0:3), Hamrák 2, Gonda, Greschner
„Predohrávaný zápas s popradskými hokejistami sme v prvých dvoch tretinách dodržiavali taktické pokyny a vyhrávali sme pred začiatkom tretej tretiny 4:3. Žiaľbohu, chlapci ne– zvládli hlavne po psychickej stránke tretiu tretinu, v ktorej sme inkasovali tri góly a prehrali sme si tak celý zápas.“

Športové hokejové triedy:
Výsledky, 1. liga starších žiakov: U 15: Spišská Nová Ves – Trebišov 10:1 (2:0, 3:1, 5:0), Zakopjan 3, Lesňak 2, Rákoczy, Hrubizna, Skalický, Kyčak, Hamráček
Michalovce – Spišská Nová Ves 3:10 (0:3, 2:3, 1:4), Giľak 3, Horváth 2, Zakopjan 2, Bednár 2, Hrubizna
Ján Bednár – tréner SNV: „Od úvodnej tretiny sme s Trebišovom nasadili tempo, ktoré som si predstavoval. Hostia rozumnou hrou bránili, prehusťovali pred bránou priestor, čiže ťažko sa nám presadzovalo v útočnom pásme. Napriek tomu, po čase, sme im dali gól, ktorý súpera nepoložil na kolená, ale ďalej bojovali. Celý zápas sa niesol v atmosfére sústavného tlaku z našej strany a tým aj dobíjanie súperovej brány. Musím konštatovať, že hosťom výborne chytal brankár, ale na všetko nestačil. Potom sa dostavil aj náš výsledok.
Do Michaloviec sme cestovali s jediným cieľom, vyhrať. Od úvodu zápasu sme prebrali úlohu favorita do našich rúk. V celom zápase sme boli rýchlejší a nebezpeční v zakončení, kde sme sa presadili aj gólovo.“
U 14: Spišská Nová Ves – Trebišov 5:4 (1:2, 2:2, 2:0), Zwick 3, Ondov, Bdžoch. Spišská Nová Ves – Michalovce 6:2 (3:1, 1:0, 2:1), Ondov 3, Polomský 2, Volčko.
Ľubomír Jetš – tréner SNV: „ Trebišov nastúpil na zápas aj s hráčmi deviateho ročníka. Mal fyzickú prevahu. Naši chlapci sa snažili v úvode zápasu presadiť individuálne, čo sa im nedarilo a súper nás potrestal strelením gólu. Zápas sme dotiahli do víťazného konca
Zápas s Michalovcami nebol ľahký, ale od úvodu sme mali prevahu. Dostávali sme sa do šancí, chlapci však tak ako v iných zápasoch, ťažko premieňali svoje šance. Súper hrozil z protiútokov, ale nedovolili sme sa mu presadiť a v závere sme poistili víťazstvo.“

Výsledky, 1. liga mladších žiakov:
U 13: Spišská Nová Ves – Trebišov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0), Pavlák, Vaško.
Michalovce – Spišská Nová Ves 10:1 (3:0, 4:0, 3:1), Horváth.
František Gonda – tréner SNV: „Ťažko mi je dnes hodnotiť zápas, lebo dve päťky boli lepšie ako súperove. Bohužiaľ sme nedokázali dať gól. Naša prvá päťka znova odohrala svoj slabší zápas, prehralo svoj mini zápas dva nula. V celom zápase sa ťažko dostávame do šance a keď sa aj dostaneme, tak máme slabé zakončenie. Preto sme tento zápas doma prehrali.
V Michalovciach sme podali ako mužstvo veľmi slabý výkon, už dlho som tak slabo chlapcov nevidel hrať. Nebojovali, nekorčuľovali, nemali snahu vzdorovať súperovi. Svetlou výnimkou bol výkon brankárov, ktorí si vychytali to svoje, ale mužstvo im nepomohlo. Prehra nás veľmi mrzí, lebo domácich sme brali ako súpera z rovnocennej skupiny.“
U 12: Spišská Nová Ves – Trebišov 16:0 (2:0, 8:0, 6:0), Kristian 3, Vospálek 3, Nechaj 2, Bodák, Rady, Melega, Karaffa, Sloboda, Pokuta, Chovanec, Hrubizna
Spišská Nová Ves – Michalovce 19:3 (6:2, 3:1, 10:0), Vospálek 4, Karaffa 3, Kopnický 2, Nechaj 2, Hrubizna 2, Sloboda, Le thanh, Rády, Petruf, Dulík, Kristian
Ladislav Karaffa – tréner SNV: „Bol to zápas, v ktorom sme boli strelecky lepší, počet striel bol v náš prospech 70:4. Naši brankári nemali v zápase prácu. Hralo sa prakticky iba na jednu bránu, chlapci si schuti zastrieľali a v poslednej tretine súper nezvládol zápas ani kondične a dostal desiatku. “

Výsledok: 1. liga žien:
HC OSY Spišská Nová Ves – Medokyš Turčianske Teplice 15:0 (6:0, 2:0, 7:0), Ihnaťová 5, Sroková 3, Muchová 2, Výbošťoková 2, Pastvová, Turcsanyiová, Suráková.
Spišská Nová Ves – Poprad 4:5 (1:0, 2:1, 1:4), Výbošťoková 2, Staroňová, Sroková.

Budúci program
V piatok hrali seniori. Doma mali prvý ligový zápas s Michalovcami a v utorok privítajú doma Dolný Kubín. Juniori v sobotu cestujú do Trenčína a v nedeľu hrajú v Skalici. Extraligoví dorastenci budú hrať v sobotu doma s Trenčínom a v nedeľu so Skalicou.