Veličania pokračujú stále bez prehry

“Kamzík” trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade pokračovala v nedeľu stretnutiami 8. kola.

POPRAD. 1. Ešte v stredu bolo na programe predohrávané 15. kolo s týmito výsledkami: Vikartovce - Sp. St. Ves 2:0, Toporec - Poprad-Stráže 0:3, Kravany - Hôrka 6:2, Mengusovce - Poprad-Veľká 2:9, Sp. Belá - Sp. Štvrtok 1:1, Vernár - Batizovce 3:1, V. Lomnica - Mlynčeky 5:1, V. Slavkov - Jánovce 5:1.
I. TRIEDA

Hôrka - Batizovce 4:1 (2:0)

Úvodná štvrťhodina sa odvíjala prevažne v strede ihriska, pričom hostia zahodili dve tutovky, čo sa im neskôr vypomstilo. V 40. a 42. minúte sa k slovu dostali domáci a dvoma údermi do šatne zaskočili Batizovčanov. Aj druhý polčas sa začal medzi šestnástkami. V 59. minúte hostia po prieniku znížili, “baníci” však neponechali nič na náhodu a v 78. a 80. minúte dvoma zlepenými gólmi rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve.
Góly: Kožuch 2, Marko, Zemjanek - Marušinec. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Miškovský, Pitoňák - Handzuš, Varholík, Levocký.

Poprad-Stráže - Mlynčeky 4:1 (1:1)

Začalo sa obojstranne opatrne, pričom hra bola vzácne vyrovnaná. Na ťažkom teréne sa na konci úvodnej štvrťhodiny dostali hostia do vedenia. Strážania pridali a o desať minút bolo vyrovnané. Po zmene strán domáci zatlačili svojho súpera a v 66. minúte išli do vedenia po krížnej strele Sečku. Hoci sa Mlynčeky snažili, v 82. minúte domáci pridali tretiu gólovú poistku. Päť minút pred koncom Popradčania ešte zvýraznili svoje víťazstvo.
Góly: Barabas, Sečka, J. Gašpar, L. Gašpar - Soľava. Pred 120 divákmi rozhodoval Scholtz, ŽK: Lipták, Hlinka - Bača 2, Česelka, ČK: Bača.

Sp. St. Ves - V. Slavkov 4:0 (3:0)

Zamagurčania mali od začiatku územnú prevahu a už do prestávky troma zásahmi knokautovali svojho súpera. Pri chuti bol predovšetkým Matiko, ktorý v 6., 17. a 28. minúte zavŕšil svoj čistý hetrik. Hostia smerom dopredu príliš nebezpeční neboli, pohrozili iba nepresnými strelami z diaľky. V druhom polčase síce opticky vyrovnali hru, domáci si to už ale kontrolovali, kvalita bola na ich strane a v 81. minúte uzavreli skóre.
Góly: Matiko 3, Fabian. Pred 120 divákmi rozhodoval Skladan. Bez kariet.

Vikartovce - V. Lomnica 1:1 (0:1)

Lomničania zaskočili svojho súpera už v 11. minúte, keď po chybe v domácej obrane rozvlnil sieť Malinovský. Celý prvý polčas sa odvíjal v hosťujúcej réžii, 3-4 vyložené šance však ostali nevyužité. V rušnom zápase dobrej úrovne sa to napokon hosťom vypomstilo. V 65. minúte po ojedinelom protiútoku totiž Jakubčák krížnou strelou k žrdi vyrovnal. V závere sa už na deľbe bodov nič nezmenilo.
Góly: Jakubčák - Malinovský. Pred 230 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Lavko - Kall, Beller.

Toporec - Vernár 5:2 (2:2)

Hostia zaskočili domácich rýchlou, kombinačnou hrou a už v 2. minúte išli do vedenia. O šesť minút nato sa ale začínalo akoby odznova. V 25. minúte po nedorozumení v súperovej obrane Vernár opäť viedol. Toporec tentoraz vyrovnal ešte skôr, už o dve minúty. Po obrátke prepli domáci na vyšší rýchlostný stupeň. Mali prevahu i šance, z čoho rezultoval gól Fijasa v 65. minúte. Toporec v závere svoj tlak zúročil na prikrášlenie výsledku.
Góly: Fijas 2, Šatek, Strakula, S. Mitura - Alexa, Ľ. Greňa. Pred 150 divákmi rozhodoval Petrila, ŽK: Strakula 2, Fijas - Korenko, ČK: Strakula.

Kravany - Sp. Belá 5:2 (2:0)

Na výbornom ihrisku sa stretli dve technické mužstvá. V 14. minúte pohrozil domáci Pitoňák, v 22. minúte hosťujúci Barnáš, neboli však úspešní. Hra sa pohybovala väčšinou medzi šestnástkami, domáci hrozili kontrami a v 16. a 32. minúte dve z nich využili na získanie náskoku. V 50. minúte síce Beľania znížili, už o dve minúty nato však Kravanci kontrovali. Hostia sa prezentovali sympatickým výkonom a ich prehra rozdielom triedy je nezaslúžená.
Góly: Michlík 2, Dvorožňák, Pitoňák, Kovalčík - Galajda 2. Pred 160 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Kovalčík - Maťaš, Griger.

Jánovce - Mengusovce 2:2 (1:1)

V prvom polčase si domáci vytvorili územnú prevahu a tlak, 3-4 šance však zahodili. Trest prišiel v 24. minúte, keď hostia z protiútoku strelou spoza šestnástky otvorili skóre. V 42. minúte sa Jánovciam podarilo vyrovnať. Po obrátke sa domáci snažili, hostia hrozili z brejkov. V 75. minúte išli Jánovce do vedenia, hneď nato však Mengusovce vyrovnali. Zaslúžená remíza už ostala v platnosti.
Góly: M. Džugan, Mangera - Mihálik 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Jankura - Pa. Gontkovič, M. Gallo, Mihálik.

Sp. Štvrtok - Poprad-Veľká 2:3 (1:2)

Od úvodu sa hralo svižne a s nasadením na oboch stranách. Už v 8. minúte krížne vystrelil Rigo a od žrde lopta skončila v domácej sieti. Potom to bol predovšetkým boj medzi šestnástkami, pričom obrany vyčkávali na vhodné protiútoky. Po polhodine hry Spišiaci po peknej kombinácii vyrovnali. V 35. minúte trafili Veličania dvakrát žrď, ani domáci z brejku gól nedali. V 45. minúte Rigo gólom do šatne dostal favorita do vedenia. V 70. minúte po vyšachovaní obrany domáci opäť vyrovnali. Už o minútu ale hostia kontrovali a najtesnejšie víťazstvo si udržali až do konca.
Góly: Kukura, Bajtoš - Rigo 2, Diabelko. Pred 150 divákmi rozhodoval Ohalek, ŽK: Soska, Ma. Biskup - Polakovič.