Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Sviťanka Poništová s majstrovským titulom

Bratislava privítala mladých 14-15-ročných športovcov, ktorí súťažili na slovenskom šampionáte v atletike. O podujatie bol veľký záujem, dôkazom čoho je i výsledková listina, ktorú tvorí 26 husto popísaných strán. Medzi súťažiacimi boli i podtatranské nád

eje zo Svitu a Kežmarku.

SVIT. Atletický oddiel Svit reprezentovala dvojica atlétok, ktoré vybojovali tri medailové umiestnenia. Majstrovský titul získala 15-ročná Lenka Poništová v sedemboji, ktorá dosiahla v jednotlivých disciplínach nasledujúce výkony: Beh na 100 m cez prekážky - 15,79 sek., skok do výšky - 154 cm, vrh guľou - 9,64 m, beh na 200 m - 27,75 sek., skok do diaľky - 504 cm, hod oštepom - 26,82 m, beh na 800 m - 1:40,34 min. Celkový súčet 4 120 bodov je najlepší výsledok slovenskej viacbojárky za posledných šesť rokov. Stanka Lajčáková absolvovala dva prekážkové behy. V oboch vybojovala dve strieborné medaily - v behu na 200 m cez prekážky výkonom 30,29 sek. a v behu na 100 m cez prekážky výkonom 15,51 sek.
Na druhý deň po návrate z Bratislavy sme sa spojili s trénerom dievčat Ladislavom Potočným, ktorý vyjadril veľkú spokojnosť s výkonmi i umiestnením oboch dievčat. Vysoko vyzdvihol bojovnosť sedembojárky Lenky Poništovej, ktorá si v každej disciplíne utvorila osobný rekord, čo je nezvyčajná rarita. Veľkou súperkou pre ňu bola Eva Jandová zo Športového gymnázia v Nitre. Lenka však dokázala byť lepšia v šiestich disciplínach. V skoku do diaľky dokonca dosiahla výkon 504 cm, ktorý by medzi diaľkarkami - špecialistkami stačil na striebornú medailu a v behu na 100 m cez prekážky by čas 15,78 sek. medzi špecialistkami bol ohodnotený bronzom. Pravidlá však viacbojárom nedovoľovali štart v žiadnej inej disciplíne.
Stanka Lajčáková milo prekvapila, pretože dosiahla veľmi kvalitné výkony napriek zdravotným problémom s kolenom. V kratšom z prekážkových behov (na 100 m cez prekážky) mala obrovskú smolu - prehrala doslova o prsia, od zlata ju delila iba jediná stotina, čo sa voľným okom postrehnúť ani nedá. O výsledku musela rozhodnúť cieľová kamera. Obe dievčatá si vybojovali nomináciu do reprezentačného družstva Slovenska na medzištátne stretnutie Česko - Slovensko.

Striebro do Kežmarku

Kežmarskú atletiku zastupovala na šampionáte skupinka z AK Elán pri ZSŠ. Najúspešnejšou členkou sa stala Zuzana Trnková, ktorá v behu na 1 500 m cez prekážky vybojovala striebornú medailu výkonom 5:44,19 min. K nej pridala ešte piate miesto v hladkom behu na 1 500 m časom 5:23,49 min. Z ďalších výsledkov do finálového ôsmeho miesta: Beh na 800 m: 7. Štefan Čarnogurský - 2:16,67 min., beh na 1 500 m: 7. Štefan Čarnogurský - 4:43,08 min., štafeta 4 x 60 m: 5. miesto v zložení: Čarnogurský, Kudlák, Sedlák, Kovalčík - 30,15 sek., štafeta 4 x 300 m: 5. miesto v zložení: Čarnogurský, Kudlák, Sedlák, Kovalčík - 2:45,29 min., beh na 800 m: 5. Simona Mlynarczyková - 2:30,73 min., beh na 1 500 m: 6. Simona Mlynarczyková - 5:26,03 min.