Gólostroj v Krompachoch, po víťazstve v Gelnici prvé Margecany

Ako hrali spišskí futbaloví štvrto- a piatoligisti.

IV. LIGA

Turňa - Hrabušice 6:1 (4:0)

V Turni bolo za ideálneho slnečného počasia na zápas zvedavých približne 150 ľudí, medzi ktorými nechýbali ani fanúšikovia hostí. Domáci od úvodného hvizdu začali veľkým náporom. Hneď v 1.minúte kopali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, ale loptu vyrazil múr hostí. Z protiútoku pohrozili aj hostia, ale strela Popadiča šla mimo. Na začiatku 5.minúty domáci hráči pekne potiahli loptu po ľavej strane a center do 16ky nohou usmernil do brány Rohály, 1:0. Ten istý hráč o minútu sám pred bránou prestrelil. V tej istej minúte domáci trafili žrď. V 8.minúte domáci prečíslili obranu hostí a Rohály sa znova nemýlil, 2:0. Z následnej akcie Popadič v sľubnej šanci pálil vedľa. Domáci pokračovali v nátlakovej hre. V 16.minúte trafili brvno. V 23.minúte Rohály dosiahol hetrik – 3:0. O 5 minút neskôr nedal brankárovi Hrabušíc peknou hlavičkou k žrdi šancu Pelegrin – 4:0. Koniec polčasu patril Hrabušiciam. Popadič nepremenil 2 dobré príležitosti a priamy kop Dičáka z nebezpečnej vzdialenosti kryla obrana domácich. Gól v 1.polčase už ale nepadol.Hneď v úvodnej minúte 2.polčasu za blysol Sagula, keď umiestnenú strelu k žrdi vyrazil na roh. V 56.minúte Popadiča fauloval Gergely – žltá karta a priamy kop hostí z 18 metrov, ktorý ale neohrozil bránu domácich. Hráčom hostí sa podarilo skórovať v 59.minúte, keď popri vybiehajúcom brankárovi zakončil peknú akciu Jakubec – 4:1. Domáci boli stále lepším mužstvom. V 62.minúte pohrozil Melničuk, ale jeho strelu brankár domácich kryl. O 5.minút neskôr Pelegrin dal svoj 2.gól – 5:1. V 70.minúte už svietilo na ukazovateli skóre 6:1, kde po chybe v obrane Hrabušíc sa nemýlil Horváth. O ďalšie 2 minúty Oravec ratoval v poslednej chvíli. Z protiútoku Priehoda nepremenil veľmi dobrú príležitosť. 9 minút pred koncom domáci obranca vykopával loptu z bránkovej čiary. Hralo sa hore – dole. V poslednej minúte domáci spálili ďalšiu tutovku. Zápas sa nadstavoval 2 minúty, ale gól už nepadol.
Domáci boli lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali. Hostia odchádzali smutní, ale už teraz sa tešia na ďalší zápas, kedy doma hostia lídra súťaže Hanisku. Hrabušice: Sagula M., Jakubec M., Oravec J., Hanzély J., Babik R., Chripko M., Bdžoch T., Jurčo L., Dičák P. (K), Popadič L., Melničuk T. striedali: Priehoda B., Kukura P., Smik T.

M. DUĽA

Krompachy - Kr. Chlmec 7:1 (4:1)

Domáci mali raketový nástup do zápasu a už v 20. sekunde zužitkoval Ľ. Ontko prihrávku od brata Miloša – 1:0. Po sérii rohových kopov v 7. min. Kukura pridal druhý gól. V 17. min. využili nedorozumenie v domácich radoch hostia na strelenie ich jediného gólu. To Krompašanov ešte viac vyburcovalo a postupne Tomašov a Biľ zvýšili na polčasových 4:1. Hostia pôsobili bezradne a uchýlili sa k zdržiavaniku hry spojené s provokáciami. Aj vstup do druhého polčasu Krompašanom vyšiel – Biľ 5:1. V 57. min. nezadržateľne zvýšil na 6:1. Potom sa domáci na pätnásť minút odmlčali. Až v 79. min. Košč pečatil vysoké víťazstvo. KROMPACHY: Maixner – Kukura, Kuriško, Tomašov – Šmida, Ľ. Ontko, M. Ontko, I. Košč, Richnavský – Biľ, Karpinský, striedali: Jochman, Glova, Horváth.

E. KOŠČ

V. Kapušany - Rudňany 2:0 (1:0)

Sobrance - V. Folkmar 2:3 (2:1)

V. LIGA

Ťahanovce - Harichovce 2:2 (1:1)

Gelnica - Margecany 1:2 (1:1)

Za príjemného počasia začali oba kolektívy opatrnou hrou. Skóre domácich otvoril Richard Švarc z jedenástky. Hostia sa po tomto góle troška zobudili, keď Sokolský prekonal dobre chytajúceho brankára Lazára. Domáci si svojou zlepšenou hrou vypracovali výborné šance, streleckú smolu mali však viacerí hráči. Domáci naďalej predvádzali pekný futbal a držali hostí pod tlakom, ale gólovo sa už nepresadili. Udrelo na druhej strane, keď v druhom polčase Hamrákovi zaprialo šťastie a z jeho kopačky padol rozhodujúci. Do konca sa aj naďalej hral slušný futbal, ale stav sa už nezmenil. GELNICA: Lazár – Švarc, Hrobko, Hofman – Vida, Rusnák, Bodnár, Drajna, Harakaly – Pillar, Tokarčík, striedali: Dudy, Petrík, Koles. MARGECANY: nehlásili.

J. BAKOŠOVÁ

Jaklovce - Smižany 3:1 (2:0)

Výborné počasie prilákalo na štadión do Jakloviec početnú skupinu futbalových fanúšikov, ktorí určite neľutovali. Videli perfektný futbal v podaní oboch aktérov. V úvode začali lepšie hostia, keď už v 7. min. mohol skórovať hosťujúci Šebest, ale vo svojej veľkej šanci sa zľakol. Nedáš – dostaneš. V strede poľa vybojoval loptu Kandra, ideálne našiel Adamišina, ten sklepol hlavou loptu Budinskému a ten už nedal brankárovi šancu – 1:0. Hostia sa snažili hrať kombinačný futbal, ale dobre hrajúca obrana na čele s Fabricim im toho veľa nedovolila. V 30. min Mitrik vysunul Adamišina a ten samostatný nájazd na hosťujúcu bránu nezúžitkoval. Domáci ďalej tvorili vydarené akcie, pri rýchlych prechodoch smerom dopredu zahodili svoje šance Kandrik a Kipikaša. V 45. min dostal na kopačky loptu Budinsky, tvrdou strelou ju napálil, hosťujúci brankár ju z problémami vyrazil len pred seba a Adamišin nemal problém upraviť na polčasových 2:0. Jaklovčania úvod druhého polčasu zaspali, hostia to zužitkovali a v 53. min hosťujúci Jurjak znížil na 2:1.Domácich tento gól správne nabudil a poriadne sa pustili do súpera, zatlačili ho do obranného pásma. V60. min ideálnu prihrávku dostal Humeňansky, ale z 10 metrov prestrelil. V 70. min ušiel hosťujúcej obrane Kandrik, ale jeho samostatný nájazd brankár kryl. O päť minút mal podobnú príležitosť Adamišin, jeho strela však skončila tesne vedľa. V 76. min z priameho kopu triafal bombou Mitrik len do brvna. Ďalšie veľké šance spálili Kandrik a Budinský a až v 83. min. odklial streleckú smolu Adamišin, keď presný center od Mitrika hlavou upravil na konečných 3:1.Hostia predviedli v Jaklovciach dobrý výkon, ale domáci svojou výbornou a bojovnou hrou si 3body zaslúžili. Zápas mal vysokú úroveň a spĺňal náročne kriteria V. ligy. Stúpajúca forma Jaklovčanov sľubuje pre jaklovského diváka dobrý futbalový zápas v prestížnom susedskom derby u prvého mužstva tabuľky v Margecanoch. JAKLOVCE: Petkač -Fabrici, Kandra M. (Eliaš), Mitrik, Hajduk (Humeňanský), Kipikaša, Humeňanský Do., Kandra S., Budinský - Kandrik, Adamišin. SMIŽANY: Krištovčo -Slejzak, Zahuranec, Jurjak - Bednar, Oltman, Labanc, Šebest, Kapusta - Hagara, Rimbala.

V. KAĽAVSKÝ

Teplička - Prakovce 1:2 (1:0)

Helcmanovce - Sp. Vlachy 2:0 (1:0)

S krásnym jesenným počasím prišiel do Helcmanoviec aj celkom slušný futbal. V 9 kole V. ligy juhozápad sa na kvalitne pripravenom ihrisku predstavil
druhý celok súťaže Tatran Spišské Vlachy. Tak ako sa v zákulisí pošuškávalo to sa aj v zápase splnilo. Súper predviedol veľmi kvalitnú hru čo aj domácich prinútilo riadne zabojovať a tak divák v nedeľu videl jedno veľmi kvalitné a bojovné stretnutie, kde možno chýbalo iba viac gólových šanci. Od začiatku to bol hlavne boj v strede ihriska, kde kvalitné obrany predčili útočnú fázu. Keďže ako je známe stretlo sa najlepšie domáce hrajúce družstvo s družstvom, ktoré boduje bezproblémov vonku čakalo sa, že rozhodne jediná chyba a jeden gól. Tu chybu urobili hostia v 37. minúte keď centrovanú loptu nedokázali zo šestnástky odkopnúť a k odrazenej lopte sa dostal J.Pisko, ktorý otvoril skóre stretnutia 1:0. Za takéhoto stavu išli aj aktéri tohto stretnutia do kabín. Druhý polčas sa niesol v rovnakom tempe ako prvý, aj keď hostia trošku pritlačili viacej výraznú šancu na vyrovnanie si nevypracovali. Tú im ale ponúkla domáca obrana, keď po hrubej chybe sa ale hosťujúci útočník netrafil z 5 metrov. Následne na to však zahrmelo na opačnej strane, keď po rýchlej prechodovej fáze do útoku sa z pravej strany presadil P.Mikluš, ktorý krížnou strelou 7 minút pred koncom pochoval nádeje hostí na bod 2:0. Domáci tak potvrdili svoju domácu suverejnitu a už lenostáva veriť, že o týždeň v Krasnohorskom Podhradí konečne pretrhnú jedinú nulu, ktoré svieti v kolónke bodov z vonku iba na našom konte. K veľmi vydarenému nedeľnému futbalovému popoludniu v Helcmanovciach sa k futbalistom pridal aj hlavný rozhodca Novák, ktorý viedol toto stretnutie vo veľmi férovom duchu.

R. PAVLÍK

Gemerská Hôrka - Sp. N. Ves B 2:4 (1:2)

Zápas sa z oboch strán začal rozpačito. Domáci sa snažili nakopávať lopty dopredu ale tie poľahky obrana Poráča dokázala odvrátiť .Únava po dlhej ceste na gemer bola badať aj na hre Poráčanov. Viazla kombinácia na rozmočenom teréne a hra bola ako sa hovorí nemastná neslaná. Prišla však 27 min. a individuálne sa presadil najlepší hráč na ihrisku Čomič ktorý sa uvolnil cez dvoch hráčov a ľavačkou trafil pravý horný roh domácej brány. O 10 min. neskôr si na center Vojtilu naskočil Liška a bolo 0:2. Po dvoch góloch hostia poľavili a prišiel zákonití trest. Kapitán domácich si nabehol na center s pravej strany a poľahky prekonal Gaborčíka . Druhý polčas sa začal tlakom Gemerčanov a zase sa presadil domáci kapitán ktorý povizvŕtal celú obranu a svojim druhým gólom v zápase vyrovnal skóre na 2:2. Domáci ucítili šancu zabodovať a hra sa prelievala z jednej strany na druhú . Až prišla 77 min.a zase jeden exportný gól ktorým sa blysol Gubaloš. 2:3 .V poslednej minúte zápasu skóre prikrášlil Čomič ktorý pre zmenu s pravačkou nedal domácemu brankárovi šancu. PORÁČ: Gaborčik - Steiner, Širila, Šmelko - Baranyi, Čomič, Macala, Gubaloš, Vojtila - Liška, Agustin, striedal: Chovanec.