Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Hôrka padla na samé dno tabuľky

1. Kamzík trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade pokračovala v nedeľu stretnutiami 11. kola.

POPRAD.

I. TRIEDA

Kravany - Toporec 3:0 (1:0)

Favorizovaní domáci mali od úvodu viac z hry, hostia však umne bránili a tak Kravancom trvalo dlho, kým sa dostali do správnych obrátok. V 31. minúte sa po trme-vrme presadil Michlík a otvoril skóre. Aj druhý polčas sa hral dlho medzi šestnástkami. V 66. minúte unikol Michlík a po faule na neho Tkáč z bieleho bodu poistil náskok domácich. V závere hostia otvorili hru a v 75. minúte Michlík po rohovom kope hlavou uzavrel skóre.
Góly: Michlík 2, Tkáč (z 11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Cihoň, Tomajka - Ma. Čepišák, Koršňák, Kaczinski.

Mengusovce - Vikartovce 2:5 (1:1)

O osude stretnutia rozhodli úvody a závery oboch polčasov. Už v 2. minúte išli domáci do vedenia. V 20. a 23. minúte mal tutovky na kopačkách Sitiarik, no stav ešte nevyrovnal. Až v 43. minúte sa mu to konečne podarilo. Po obrátke, v 47. minúte po chybe hostí Mengusovce išli opäť od vedenia. Ich súpera to ale nezlomilo, pridal na pohybe a od 54. minúty sa začínalo akoby odznova. V 63. minúte otočil skóre vo svoj prospech, záver celkom ovládol a napokon vyhral rozdielom triedy.
Góly: Mihálik 2 - Sitiarik 3, Šavel 2 (1 z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Rusnák, ŽK: Levocký, Joppa, Mihálik, Dunaj-Jurčo - Mezovský, Kuna.

Sp. Belá - Sp. St. Ves 4:0 (1:0)

V slušnom zápase pohrozil hosťujúci Fabian už v 1. minúte, no hlavou mieril tesne nad bránu. Beľania boli v koncovke oveľa efektívnejší a v 9. minúte otvorili skóre. Potom sa bojovalo prevažne v strede ihriska a oba celky vychádzali zo zabezpečenej obrany. V 64. minúte rozhodol o osude duelu Barnáš, ktorý dvoma gólmi v priebehu jedinej minúty zvýšil na 3:0. V 82. minúte potrestal zaváhanie Zamagurčanov Gallik a uzavrel skóre.
Góly: Gallik a Barnáš po 2. Pred 110 divákmi rozhodoval Ohalek, ŽK: Dluhý (Sp. St. Ves).

Vernár - Poprad-Stráže 1:1 (1:1)

Popradčania začali raketovo a už v 8. minúte rozvlnil sieť z 20 metrov Kušnierik. Domáci potom prevzali iniciatívu na svoje kopačky, ale ich tlak bol skôr platonický. V 44. minúte bol faulovaný v šestnástke jeden z ich hráčov a Knižka sa z bieleho bodu nemýlil. Po obrátke sa hralo opatrne zo zabezpečenej obrany. Ani jedno z mužstiev nechcelo prehrať a tak sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Remíza je zaslúžená.
Góly: Knižka (z 11 m) - Kušnierik. Pred 100 divákmi rozhodoval Kurňava, ŽK: Knižka - Kušnierik, Sobanský.

V. Lomnica - Hôrka 4:3 (3:2)

Baníci začali raketovo a už v 6. minúte išli do vedenia. Lomničania kontrovali v 16. minúte, keď sa im podarilo vyrovnať. O päť minút na to síce hostia znovu udreli, no tešili sa iba chvíľu, lebo v 28. minúte sa začínalo akoby odznova. V 44. minúte išli Lomničania po prvýkrát do vedenia. Hostia bojovali a po hodine hry znovu zrovnali skóre. Vydreté víťazstvo si hostitelia zabezpečili až v 89. minúte, remíza by bola spravodlivejšia.
Góly: Beller 2, Tribula, Kall - Gažura, Kožuch, Gorecký. Pred 100 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Kall, Mačák - Gažura, Miškovič.

V. Slavkov - Poprad-Veľká 1:4 (0:3)

Domáci nastúpili s rešpektom, Veličania od úvodu umne kombinovali. V 18. minúte po chybe domácich išiel favorit do vedenia a o štyri minúty na to po vlastenci Petríka bolo už 0:2. V 45. minúte zahral domáci Kubus nedovolene rukou na bránkovej čiare, išiel predčasne pod sprchy a Kubesa z jedenástky zvýšil na rozdiel triedy. V 65. minúte ten istý hráč z priameho kopu z 30 metrov k žrdi pridal ďalší gól. Veličania potom ubrali a o dve minúty na to domáci zaznamenali aspoň čestný úspech.
Góly: Z. Gaj - Kubesa 2 (1 z 11 m), Janoščík, Petrík (vlastný). Pred 150 divákmi rozhodoval Zaleš, ŽK: Kester (Poprad-Veľká), ČK: Kubus (V. Slavkov).

Mlynčeky - Sp. Štvrtok 1:0 (0:0)

Začalo sa v pokojnom tempe a oba celky sa iba oťukávali. V 27. minúte po priamom kope hostí letela lopta tesne vedľa. V 30. a 32. minúte mali šance domáci Česelka a Šľachtič, no ani z päťky gól nedali. V 44. minúte zakončoval Soľava spoza šestnástky tesne vedľa. Po obrátke mali domáci tlak, hostia hrozili z brejkov Neuwirthom. V 82. minúte rozhodol o víťazstve Mlynčekov zblízka Šľachtič.
Gól: Šľachtič. Pred 100 divákmi rozhodoval Macurák, ŽK: Bača, Česelka - Soska, Lesňák.

Batizovce - Jánovce 2:0 (1:0)

V zápase tímov z chvosta tabuľky boli domáci lepším celkom. Svojho súpera predčili vo všetkých herných činnostiach, svoju prevahu však potvrdili do prestávky iba jedným gólom v 20. minúte. Po zmene strán vybehli Jánovčania ako vymenení, dve šance však nepremenili. Po zahodenom nájazde dvoch hráčov sa zlomili a domáci Tvaružek v 81. minúte druhým zásahom definitívne pochoval ich nádeje.
Góly: Marušinec, Tvaružek. Pred 100 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Renner, P. Śtrbka - Knurovský a M. Džugan po 2, Kovalčík, Maroši, Brunovský, ČK: Knurovský, M. Džugan.