Jaklovčania sa nezľakli lídra tabuľky

Ako hrali spišskí futbaloví štvrto- a piatoligisti.

IV. LIGA JUH

Krompachy – Medzev 7:0

Pokroku futbal v nedeľu chutil. Od prvých sekúnd sa zahryzli do súpera, hrali aktívne a nápadito. V 7. min. unikol Karpinský a jeho center F. Richnavskému zaznamenal prvý gól. V 15. min. akcia Biľ – Karpinský 2:0. O päť minút Tomašov mieril len do žrde. V 40. min. sa odhodlal k veľkému sólu M. Košč, prihral bratovi I. Koščovi a ten ponúkol gól Kukurovi – 3:0. Najlepší hráč na ihrisku Karpinský ešte do prestávky pridal štvrtý úspech domácich. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hostia sa už zamerali na bránenie deviatimi hráčmi. V 56. min. ako na podnose ponúkol Biľ loptu Richnavskému – 5:0. Za faul na Kukuru využil výhodu pokutového kopu Karpinský. V 80. min. presná strela Karpinského rozjasala domácich divákov po siedmy raz. V záverečnom tlaku obrana hostí nevedela kam skôr skočiť. Po záverečnom hvizde vyprevádzal domácich hráčov dlhotrvajúci potlesk. KROMPACHY: Stanislav – Šmida, Kuriško, Tomašov – M. Košč, Richnavský, I. Košč, M. Ontko, Kukura – Biľ, Karpinský, striedali: Glova, Jochman, Horváth.
I. KOŠČ

Rožňava – Hrabušice 0:1. V. Kapušany – V. Folkmar 2:0. Rudňany – Kr. Chlmec 3:1

V. LIGA

Jaklovce – Harichovce 2:1 (0:1)

Za pekného jesenného počasia privítali Jaklovčania na svojom štadine prvé mužstvo tabuľky Harichovce, čo predznamenávalo kvalitné futbalové divadlo. Od úvodných minút sa začal hrať rýchly a útočný futbal v podaní oboch aktérov. Domáci od začiatku mali miernu prevahu a už v 5. min. mohol Humeňanský strelou spoza šestnástky otvoriť skóre, mieril tesne vedľa. Po viacerých nebezpečných akciách domácich, ktoré ostali nevyužité, prišiel zákonite trest na druhej strane. V 28. min. z nevýrazne vyzerajúcej akcie sa k lopte dostal v malom vápne Štofko a otvoril skóre. Domáci po tomto góle pridali v hre a naďalej búšili do súpera. V závere polčasu mal vyrovnanie na hlave Adamišin, ale loptu namieril len na tyč výborne chytajúceho Karchňaka, ktorý bol najlepším hráčom hostí v prvom polčase. Do druhého polčasu vybehli domáci na súpera z Harichoviec rýchlou a nátlakovou hrou, ale strelecká smola v podaní domácich pokračovala naďalej. Súperovu bránu odklial až v 53. min. Budinsky, keď zblízka nedal brankárovi šancu - 1:1. Domáci aj po tomto góle nepoľavili a naďalej súpera „varili“ na jeho polovici. V 64. min. po ďalšej vydarenej akcii domácich si v šestnástke loptu prebral Budinsky a dovtedy hráč zápasu brankár Karchňak ho nezmyselne fauloval, penalta. Loptu si postavil Adamišin, ktorý sa z podobných príležitostí nemýli - 2:1. Domáci od tohto momentu v snahe útočiť poľavili, ale aj tak ovládali priebeh hry. Futbal od tejto chvíle prešiel do fázy bojovnosti. Do konca zápasu sa už nič zaujímavé neudialo. Hostia v závere zápasu trošku znervózneli, ale za predvedený výkon najmä v druhom polčase si body z Jakloviec nezaslúžili. Jaklovčania v tomto zápase predviedli perfektný kolektívny výkon, ich odmenou sú 3 body proti lídrovi tabuľky. Sympatické od hostí z Harichoviec bolo, že si po zápase uznali, že domáci boli lepší a zaslúžene vyhrali. V prestížnom zápase si futbalový divák užil výborný futbal, ktorý spĺňal vysoké kritériá. Nechýbal potlesk po zápase obidvom aktérom. JAKLOVCE: Petkač - Kandra S., Kandra M., Kandrik - Kipikaša, Adamišin (Humeňanský R), Mitrik, Budinsky, Eliaš - Švartz, Humeňanský D. (Jakubišin). HARICHOVCE: Karchňak - Hrušovský, Kaščak, Hudáček - Suchy, Hudaček, Urban, Hrušovský D., Staroň - Hrušovský R. (Kubičar), Štofko.
V. KAĽAVSKÝ

Teplička – Gelnica 2:4
Koš. N. Ves – Margecany 2:2
Helcmanovce – Smižany 3:2

Sp. Vlachy – Prakovce 2:1 (0:1)
Už v 8. min. regionálneho derby mohli ísť Prakovčania do vedenia, keď po hlavičke Filického lopta opečiatkovala ľavú žrď. V rozpätí 13 – 16. minúty Labaš nezužitkoval tri príležitosti na skórovanie a trest sa dostavil. Prišla 21. min., hostia zahrávali rohový kop a po skrumáži otvoril skóre Filický. V nasledujúcich fázach zápasu sa Vlašanom nedarilo. Viazla súhra, absentovali myšlienka a presnosť prihrávok, deficit presnej a razantnej streľby bol evidentný. V 26. min. z priameho kopu Ruman pálil len do múru. Desať minút pred prestávkou Labaš sprava prihral Piklovi, no ten ani na trikrát nebol úspešný. Podobne aj strelecké pokusy Michala Halula a Šefčíka nepriniesli zmenu skóre. Hneď po zmene strán Ruman mieril len do rúk brankára Csiszara a v 53. min. hlavičkoval ponad bránu Šefčík. Šťastie sa usmialo na domácich v 62. min., keď z diaľky vystrelil Labaš, zaskočený brankár hostí neodhadol odraz lopty, ktorá ho koníčkom preskočila – 1:1. Kuriózny gól zapôsobil na Vlašanov ako pokropenie živou vodou. Dvojica Ruman a Michal Halula začala častejšie zamestnávať Ciszára. Po góle volal aj Tomajkov pokus v 80. min., ale šesť minút pred koncom Vlašania jasali druhý raz. Rohový kop zahrával Michal Halula a Biroščák hlavou dopravil loptu pod brvno brány hostí. SP. VLACHY: Ferenčuha – Novák, Miroslav Halula, Dunka, Šefčík – Tomajko, Pikla, Ruman (90. Ivan), Regec (53. Biroščák) – Labaš (90. Oreško), Michal Halula. PRAKOVCE: Csiszár – Kuchár, FIlický, Grega, Marcinko – Leško, Komara, Lapšanský, Findura (81. Mihalík) – Lukáš, Gmiter (19. KRižek).
D. GIRBA

Kr. Podhradie – Sp. N. Ves B 4:2 (1:0)

Zápas sa začal zostra, keď už v 3. minúte unikol obrane domácich Augustín, ale trafil domáceho brankára. V 25. minúte zahrávali domáci sporný priamy kop a zle pokrytý Bodnár hlavou stanovil na polčasových 1: 0. Druhý polčas priniesol snahu hostí o vyrovnanie, čo sa im splnilo v 58.minúte, keď Čomič uličkou našiel Lišku a ten popri vybiehajúcom brankárovi vyrovnal. Radosť hostí však trvala iba pár minút, keď po centri z ľavej strany a nedorozumení brankára a obrany do prázdnej brány doklepol Pronyai. Aj na tento gól sa hosťom podarilo reagovať, keď v 74.minúte po rohu a následnej skrumáži prepálil všetko, čo mu stálo v ceste J. Jenča – 2:2. No prišla 82. minúta, ďalšie z množstva chaotických rozhodnutí hlavného rozhodcu ovplyvneného diváckou „kulisou“, ktorá je v Gemeri známa– nepriamy kop, najvyššie vyskočil Kún a bolo 3:2. Hostia vrhli všetko do útočenia, ale v nadstavenom čase unikol Pronyai a popri Gaboršíkovi napálil na 4:2. Rozhodoval Novák. PORÁČ: Gaborčík – Steniner, Baranyi, Macala, Herich – Šmelko E. Vojtila, Čomič, Benčo – Liška, Augustín, striedal: Jenča.